Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#806410 Δεν ξέρω τα ορνιθολογικα-πτηνολογικα πολύ καλά (αν και ξεπουπουλιασαμε μπόλικα τα τελευταία χρόνια :twisted: ) , έτσι με τον είπανε :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#806553 Γαματη εκδρομουλα! Εγω αφηνω τα γυναικοπαιδα να παιζουν με τα ζωακια και παω διπλα στο βουνο για περπατημα καμια ωριτσα. Μετα επιστροφη στο σαλουν για μπεργκερ και μπυρες, για να παρω πισω τις θερμιδες που εχασα νωριτερα :shifty:

Λογικα σημερα θα γινεται ο κακος χαμουλης απο κοσμο...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#806557
George_Prix έγραψε:Γαματη εκδρομουλα! Εγω αφηνω τα γυναικοπαιδα να παιζουν με τα ζωακια και παω διπλα στο βουνο για περπατημα καμια ωριτσα. Μετα επιστροφη στο σαλουν για μπεργκερ και μπυρες, για να παρω πισω τις θερμιδες που εχασα νωριτερα :shifty:

Λογικα σημερα θα γινεται ο κακος χαμουλης απο κοσμο...
Μπα, χαλαρά είναι.
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#806588
otso έγραψε:Hρθαν
και χθες ενας μου εκανε παρεα στο χωραφι . αληθεια πως λετε τον καλαμκανα στα μερη σας;

λελέκι / λέλεκας
Άβαταρ μέλους
By markvag
#806622
egobrain έγραψε:
otso έγραψε:Hρθαν
και χθες ενας μου εκανε παρεα στο χωραφι . αληθεια πως λετε τον καλαμκανα στα μερη σας;

λελέκι / λέλεκας


Πελαργό
Άβαταρ μέλους
By otso
#806639
markvag έγραψε:
egobrain έγραψε:
otso έγραψε:Hρθαν
και χθες ενας μου εκανε παρεα στο χωραφι . αληθεια πως λετε τον καλαμκανα στα μερη σας;

λελέκι / λέλεκας


Πελαργό
egobrain έγραψε:
otso έγραψε:Hρθαν
και χθες ενας μου εκανε παρεα στο χωραφι . αληθεια πως λετε τον καλαμκανα στα μερη σας;

λελέκι / λέλεκας


Σωστα , αλλά ελεγα μην στα χωρια σας εχει και τοπικη ονομασια .
Η ορνιθολογικη βγαζει οτι ειμαστε πολυ νοτια για να εχουμε καλαμκαναδες , το μυαλο τους και μια λιρα , η οτι υπηρχαν μονο 5 ζευγαρια . Περισι σε τριφυλι που το ποτιζαν και εβγαιναν τα ποντικια απο τις φωλιες τους , παθαμε ολοι πλακα , μετρισαμε 35 καλαμκαναδες σε ενα χωραφι . καποιοι πηραν φωτο γιατι το θεαμα ειναι πρωτογνωρο , αλλά και οι απορια μας πως ειδοποιηθηκαν καθως υπαρχει ενα ζευγαρι σε καθε χωριο ,και πρεπει να ιχαν ερθει απο δεκαδες χιλιομετρα μακρυα
και ενα ευτραπελο , την φωλια τους την εχουν στο καμπαναριο , απο κατω ειχε βγαλει ο παπας τραπεζακι και καθοταν με τους επιτροπους και αραζαν για κανα ουζακι , ε τους εστειλε και ο καλαμκανας ενα μεζεδακι , τους πεταξε μια οχια στο τραπεζι , εχετε δει παπα να σηκωνει τα ρασα και να γινεται λουης; κυλιοταν ολη η πλατεια απο τα γελια .