Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#801959 Όμορφη! Ακόμη και το τόσο sharpening, δίνει κάτι στην αισθητική.


Δύο δικές μου από τα τουνελ της Μεσοχώρας
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#801961 7 μερουλες Αυστρία και είναι σε δίλημμα αν θα πάρω την canon g5x ii η αν το 14 pro είναι αρκετό ...χμμμμ
Εννοειται ότι θα έχω και το drone .


< >
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#801966
bujinkan έγραψε:7 μερουλες Αυστρία και είναι σε δίλημμα αν θα πάρω την canon g5x ii η αν το 14 pro είναι αρκετό ...χμμμμ
Εννοειται ότι θα έχω και το drone .


< >

Με το μέγεθος της Canon δε βλέπω λόγο να μην την πάρεις.
Να πω ότι μιλούσαμε για κάτι με εναλλάξιμους φακούς ή για ένα ταξίδι 2 ημερών δε θα το συζητούσαμε καν, αλλά τώρα είναι κρίμα να μην την πάρεις.

Γενικά το χω ξαναπεί πολλές φορές, δε μπορώ να προσαρμοστώ με το color science και το post processing των κινητών. Με το 13 pro max έχω βγάλει ελάχιστες (5-6) φωτογραφίες που να τις θεωρήσω worth for sharing.

ισως δεν έχω επενδύσει το χρόνο και τη σκέψη στο να λειτουργώ σαν mobile phone photographer, αλλά δε θα μπορούσα να πάω ταξίδι κάπου μόνο με το κινητό, δε μου τραβάει καν τη διάθεση να τραβήξω κάτι ακόμα και αν το δω. :oops:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#802613
socratesn έγραψε:
bujinkan έγραψε:7 μερουλες Αυστρία και είναι σε δίλημμα αν θα πάρω την canon g5x ii η αν το 14 pro είναι αρκετό ...χμμμμ
Εννοειται ότι θα έχω και το drone .


< >

Με το μέγεθος της Canon δε βλέπω λόγο να μην την πάρεις.
Να πω ότι μιλούσαμε για κάτι με εναλλάξιμους φακούς ή για ένα ταξίδι 2 ημερών δε θα το συζητούσαμε καν, αλλά τώρα είναι κρίμα να μην την πάρεις.

Γενικά το χω ξαναπεί πολλές φορές, δε μπορώ να προσαρμοστώ με το color science και το post processing των κινητών. Με το 13 pro max έχω βγάλει ελάχιστες (5-6) φωτογραφίες που να τις θεωρήσω worth for sharing.

ισως δεν έχω επενδύσει το χρόνο και τη σκέψη στο να λειτουργώ σαν mobile phone photographer, αλλά δε θα μπορούσα να πάω ταξίδι κάπου μόνο με το κινητό, δε μου τραβάει καν τη διάθεση να τραβήξω κάτι ακόμα και αν το δω. :oops:
Την πήρα αλλά 3η μέρα και είναι ακόμα στη βαλίτσα ...
3 φωτό από το iphoneΕικόνα
Εικόνα
Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#802859 Κάπως έτσι παρόπλισα και εγώ την Lumix, απλά προηγήθηκα κάποια χρόνια. Στην αρχή την έπαιρνα στα ταξίδια και έμενε κρεμασμένη στον ώμο. Μετά έμενε στη βαλίτσα, και τα τελευταία χρόνια έχει μείνει στο ράφι. Το κινητό είναι πλέον όχι εξίσου καλό, αλλά αρκετά καλό για να μην έχεις κίνητρο να χρησιμοποιήσεις την φωτογραφική.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#802861 Είτε iPhone, είτε άλλο mid και άνω κινητό, οι φωτογραφίες που βγάζουν είναι πλέον εξαιρετικές. Οι φωτογραφικές μηχανές δεν έχουν ελπίδα. Μόνον για επαγγελματική χρήση έχουν μέλλον.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#803177 Εικόνα
Kavouri beach by Chris Lappas, on Flickr
Άβαταρ μέλους
By otso
#803588 Ελπιζω καποιος με τις σουπερ ντουπερ καμερες να εβγαλε φωτο τον πρασινο κομητη χθες βραδυ
Ποιος ηταν που ποσταρε κεραυνους απο Θεσσαλονικη παλια;
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#803592 Πέρασε νεράκι η βδομάδα στην Αυστρία μια που πήγαμε και μια που ηρθαμε ούτε που το καταλάβαμε . Anyway μερικές φώτο που ξεχώρισα
ΥΓ τελευταία μέρα επισκέφτηκαme Hallstatt
Μείον 10 και χιονόπτωση αλλά δεν κωλοσα λέω θα το σηκώσω το πουλί και ότι γίνει . Αφαιρώ γάντια από τα χέρια ...σε 2 λεπτά κόκκαλο σηκώνω το drone και το αφήνω 3 λεπτά μπροστά μου να κάνει hover ώστε να ζεσταθουν μπαταρία και κινητήρας και βουρ πάνω από τη λιμνη
Ερχόντουσαν και κάτι μντα στο κινητό την ώρα που χανόταν το σήμα ότι από κάπου έτρωγα blocked signal αλλά τέλος καλό όλα καλα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα


< >