Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#692609 ^
όμορφο , να είστε πάντα αγαπημένοι

ποστάρω και μία απο τους πειραματισμούς με 4α

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#692705 Ας spamάρω κ εγώ τα δικά μου χιονοκλικς:lol:
2 φωτογραφίες αστικού τοπίου + 2 λίγο πιο ορεινές :iconcool:
Εικόνα

Εικόνα

Άγρια άλογα :inlove:
Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#692801
Dimitris_P έγραψε:ΟΛΕΣ ωραίες :iconcool:


+1
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#693078 Αυτα που λεγαμε παλι... Τι φωτογραφικη να κουβαλας και να σου πεφτει η μεση με τη γκουμουτσα? Εφοσον βγαζεις με το τηλεφωνο σε τοσο χαμηλο φωτισμο και δεν εχει θορυβο η φωτογραφια εισαι κομπλε. Παλια επρεπε να στησουμε τριποδο για να τις βγαλουμε αυτες!

Ειδικα οι 2 κατω σουπερ Μπουσσε! Το G20 δεν εχεις αν θυμαμαι καλα?
Άβαταρ μέλους
By Morx
#693086 George, η φωτο δεν εχει θορυβο γιατι επαιξε μπαλιτσα το software. Αυτοματα.
Με τοσο denoise, χανεται πολλη λεπτομερεια...
Θα το καταλαβεις εαν σε μια παρομοια ληψη με τις απο πανω, δεις RAW φωτογραφια εφοσον δυναται να τραβηξει το κινητο.

Θες ενα παραδειγμα απο το δικο μου Ρ30 σε auto & raw ? Θα τραβας τα μαλλια σου :D
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#693092
Morx έγραψε:George, η φωτο δεν εχει θορυβο γιατι επαιξε μπαλιτσα το software. Αυτοματα.
Με τοσο denoise, χανεται πολλη λεπτομερεια...
Θα το καταλαβεις εαν σε μια παρομοια ληψη με τις απο πανω, δεις RAW φωτογραφια εφοσον δυναται να τραβηξει το κινητο.

Θες ενα παραδειγμα απο το δικο μου Ρ30 σε auto & raw ? Θα τραβας τα μαλλια σου :D


Φιλε κατα τη γνωμη μου η τελεια φωτο ειναι με dslr. Αλλα αυτο το "σχεδον τελεια" των καλων κινητων, ακομα και με software, προσωπικα μου φτανει και μου περισσευει. Αν βαλεις στη συναρτηση και το πρακτικο κοματι του θεματος, η ζυγαρια γερνει εντελως προς το κινητο!
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#693108 btw εχω παρει το Topaz AI denoise , και κατι παλιες φωτο με πολυ θορυβο η νυχτερινες με πολυ ψηλο ISO τις κανει αγνωριστες
κανει καλη δουλεια