Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#751283
JimClark έγραψε:ΟΙ σκάλες. Μετά από αυτό δεν υπάρχουν άλλες σκάλες. Άντε του Βραδέτου ίσως
Εικόνα

Hold my beer.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#751284 Μια μπύρα δεν ήπιαμε όσο ήμουν εκεί...

Για Ελλαδα μιλούσα.
(Πήγε μετά στο Παλαμήδι το μυαλό μου, που θυμάμαι πριν καμια 10αριά χρόνια με τυπου δίχαλο σανδάλι πήγα να ανέβω και γλιστροκοπούσα)
Άβαταρ μέλους
By edmond
#751290
JimClark έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:Σίγουρα Βαρδούσια; Λίγο μακριά δεν πέφτουν. Κράβαρα μάλλον.


Απόλυτα. Από αριστερά προς δεξιά, Πάνω Ψηλό, Κάτω Ψηλό αμέσως δίπλα του, στη μέση συννεφιασμένη κρυβεται η Πυραμίδα και δεξιότερα ο όγκος της Κωστάριτσας, που ουσιαστικά είναι απέναντι από την Αρτοτίνα.

Πήγες τώρα εσύ κόρτο, ν' αμφισβητήσεις.
Δηλαδή λιγάκι έλεος :s_hang
:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#751293 Και έκανα trigger χαχαχαχ

Και Κράββαρα φαίνονται, απλά επειδή είναι χαμηλότερων υψομέτρων, χάνονται προοπτικά από τους λόφους.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#751350
edmond έγραψε:
JimClark έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:Σίγουρα Βαρδούσια; Λίγο μακριά δεν πέφτουν. Κράβαρα μάλλον.


Απόλυτα. Από αριστερά προς δεξιά, Πάνω Ψηλό, Κάτω Ψηλό αμέσως δίπλα του, στη μέση συννεφιασμένη κρυβεται η Πυραμίδα και δεξιότερα ο όγκος της Κωστάριτσας, που ουσιαστικά είναι απέναντι από την Αρτοτίνα.

Πήγες τώρα εσύ κόρτο, ν' αμφισβητήσεις.
Δηλαδή λιγάκι έλεος :s_hang
:lol: :lol:

Έλα παππού να σου δείξω τα αμπελοχώραφα σου!
:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#752095 Εικόνα
Skiing with a sea view by Chris Lappas, on Flickr
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#752106 Στο Σμόλικα, στο χωριό της καλής μου είχα πετύχει ζευγάρι αναρριχητών αλπινιστών από Αυστρία. Τους έβλεπα μερικές φορές από Μάρτιο μέναν Ελλάδα ως Ιούλιο. Τους ρώτησα πώς και εδώ, μου λένε "εμεις έχουμε σκαρφαλώσει Μάτερχορν, Γιουνγκφράου, Grandes Jorasses τον κατάλογο". Και πώς και Ελλάδα; "αυτό που έχει εδώ σε 3 ώρες να είσαι αλπινιστής και σε εξωτική παραλία δε το βρίσκεις εύκολα αλλού..."

Συνόψισε ο Χρης

Τα δύο βουνά τέρμα πίσω υποψήφια για πατριδογνωσία το καλοκαίριο. Χελμός και Ερύμανθος.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#752112 Ειχα ακουσει μια παρομοια ιστορια, ειχαν παει κατι διασημοι σκιερ στον παρνασσο να τραβηξουν πλανα για βιντεο, αλματα κλπ προς το τελος της σεζον μαρτιο απριλιο, και μολις τελειωσαν τους λεει ο συνοδος παμε τωρα για wind surf? Και τους κατεβασε καπου εκει απο κατω, ιτεα, αντικυρα, σε μια ωριτσα, και εμειναν χαζοι
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#752121 Επιστροφή Δία προς Κελάρια.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#752501 Εικόνα
iphonography by Chris Lappas, on Flickr
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#753887 Εικόνα
Deceptive solitude by Chris Lappas, on Flickr