Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By DAP
#460750 Καθε τοπος εχει τις δικες του ομορφιες και εποχες....Εμεις εχουμε τον ηλιο ,οι Αυστριακοι εχουν το χιονι....Kilo εισαι τυχερος που μπορεις να χαιρεσαι τετοιες χειμωνιατικες οψεις....
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#463442 Όταν θα ήθελες να σταματήσεις για να τραβήξεις καμιά φωτογραφία με την μηχανή, αλλά δεν το επιτρέπει ούτε ο τόπος (ούτε ΛΕΑ δεν υπάρχει), ούτε ο χρόνος... Οπότε με το κινητό και ότι βγει...

Εικόναprotelamaida by Alex, on Flickr
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#463590 Ευαναγνώριστο σημείο ;)

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#463597 ετσι όπως το βλεπω ,μου ερχετε να παω να το περασω τεζα.
αληθεια που είναι αυτό το σημειο?
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#463603 Είναι πάρα πολύ ανοιχτό για να καταλάβεις σκούντηγμα.

Η φωτο είναι πάνω στον κάθετο άξονα Πτολεμαΐδας -> Κοζάνης. 1.5-2 χλμ πριν βγεις στην Εγνατία οδό.

Νομίζω βλέπω στο βάθος δεξιά το σημείο που έσπασε το ελατήριο μου.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#463605
JimClark έγραψε:Είναι πάρα πολύ ανοιχτό για να καταλάβεις σκούντηγμα.
.

ρυθμίζεις την ταχυτητα και γινεται κλειστο. :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#463607 Δεν ξέρω "από αυτές τις ταχύτητες" :lol:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#463623
JimClark έγραψε:Ευαναγνώριστο σημείο ;)

Εικόνα


Είσαι απίστευτος!

Είναι δυνατόν να έχεις τραβήξεις από το ίδιο σημείο του δρόμου φωτογραφία; :dizzy:
Λες και είναι και κανένα σημείο για στάση με φοβερά αξιοθέατα!
Μου άρεσε επίσης, που ανάμεσα στις χιλιάδες φωτογραφίες που έχεις τραβήξει, κατάφερες να την βρεις κιόλας! :lol:

Η περιοχή με τα εργοστάσια της ΔΕΗ πάντως, προσφέρεται για ατμοσφαιρικές και ιδιαίτερες φωτογραφίες.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#463627 10/4/2014 λέει το αρχείο, βρήκα την ορίτζιναλ φώτο σε 3 λεπτά. Ο τιράντας σε ακινησία, συνοδηγούσα, και είναι χαρακτηριστικό αυτό το κατέβασμα που σου δίνει θέα στα έργα της ΔΕΗ και στο βαθύ χάσμα που έχει δημιουργηθεί από τα σκαψίματα...

Στο τέλος της ευθείας που έχεις στη φώτο σου είναι η έξοδος για Ποντοκώμη, στρίβεις μπαίνεις χωριό, ανεβαίνεις προς Σιδερά, 2 σικέην απανωτά και μετά έχεις θέα αφ υψηλού σε όλο αυτό. Ενδείκνυται για "Nick-K"ικές φωτογραφίες.

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#463660 Πολύ ωραία η πρώτη! :thumbsup:
Υπάρχει ένα σημείο λίγο πιο πριν, όπου σε πρώτο πλάνο φαίνεται το εργοστάσιο που έβαλες και στο βάθος το εργοστάσιο του Αγίου Δημητρίου.
Εντωμεταξύ και εγώ όταν περνούσα από εκεί τον Nick-K θυμόμουνα και κάτι εκπληκτικές νυχτερινές που είχε ανεβάσει παλιότερα.