Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#750745 Εικόνα
Tranquility by Chris Lappas, on Flickr
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#750764 Εικόνα
Saas-Fee.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#750786 Όλυμπος και Κίσσαβος δέχονται τις τελευταίες ηλιαχτίδες της ημέρας, ενω στον κάμπο ξεκίνησε να σκοτεινιάζει
Εικόνα
Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#750821 Είναι νέφη σωρείτες αυτά; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#750826 Σωκράτη θα ήθελα περισσότερο zoom out, το νιώθω μπουκωμένο το κάδρο :oops:
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#750870 I see, απλά αντίστοιχα κ εγώ επέλεξα τέτοιο κάδρο ακριβώς επειδή ήθελα να υπερτονίσω την επιβλητικότητα του βουνού στο φόντο, εκμεταλλευόμενος τα mm του τηλεφακού φυσικά και το compression που αποδίδει στο background.

Δεκτή η κριτική πάντως, λίγο που έπαιξα στο lightroom με λιγότερο σφιχτό κάδρο δεν ήταν καθόλου κακή, πράγματι :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#751246 Μακρυά από καλλιτεχνία, αλλά φουλ ερωτευμένος με το απόκτημα του καλοκαιριού. Sony HX60. Τρελό οπτικό 30x ζουμ για τις διαστάσεις της, δίνει κάποια μοναδικά πλάνα. Να πω οτι αρχίζω και γουστάρω την Πάτρα περισσότερο από όσο περίμενα.

2 από το "μπαλκόνι" μου (σε δώμα μένω, καλοκαίρι θα μαμηθώ να βγάζω ενδοαστικές φωτό με κεραυνούς) :inlove:
Οι κορυφές στο βάθος πάνω από το χωριό Μολύκρειο (που πάντα το παραφράζω πολύ-κρυο) από αριστερά Καλιακούδα, Κουκουρέχι-Πλατάνι και ο μυτερός Άννινος. Έχω ανέβει και στις 3 (χεστήκατε)
Εικόνα

Το απίστευτο flare effect στις κοντρα ήλιο φωτό που είναι αν το καλοδείς από μακρυά ... είναι ένας ήλιος σα να βγήκε από clipart
Εικόνα

Ένα από τα πολλά graffiti πολυκατοικιών, ισως το αγαπημένο μου στην Αγιά
Εικόνα

ΟΙ σκάλες. Μετά από αυτό δεν υπάρχουν άλλες σκάλες. Άντε του Βραδέτου ίσως
Εικόνα

Ο Χαρίλαος, χρόνια του πολλά, κάτω η Ναύπακτος, στην πλαγιά η μονή Μεταμόρφωσης του Σωτήρος, και πολύ πισω τα Βαρδούσια. Η μοναδική "απομόνωση" του τηλεφακού...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#751274 Σίγουρα Βαρδούσια; Λίγο μακριά δεν πέφτουν. Κράβαρα μάλλον.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#751277
JimClark έγραψε:2 από το "μπαλκόνι" μου (σε δώμα μένω, καλοκαίρι θα μαμηθώ να βγάζω ενδοαστικές φωτό με κεραυνούς) :inlove:


:lipsealed: για το δώμα. Το δηλώνει ο ιδιοκτήτης; :shifty:

:inlove: για τους κεραυνούς
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#751281
Corto Maltese έγραψε:Σίγουρα Βαρδούσια; Λίγο μακριά δεν πέφτουν. Κράβαρα μάλλον.


Απόλυτα. Από αριστερά προς δεξιά, Πάνω Ψηλό, Κάτω Ψηλό αμέσως δίπλα του, στη μέση συννεφιασμένη κρυβεται η Πυραμίδα και δεξιότερα ο όγκος της Κωστάριτσας, που ουσιαστικά είναι απέναντι από την Αρτοτίνα.