Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#457843
Scotch έγραψε:1) Synology DiskStation DS416play με 2 Χ Western Digital Red NAS 3TB και Crucial 8GB DDR3-1600MHz (CT102464BF160B)
2) Intel NUC - i7-7567U with 2.5" HDD Support + 16GB Optane Memory [BOXNUC7i7BNHX1] + Dell UltraSharp U3415W
3) Καφετιέρα εσπρέσο (δεν έχω ιδέα ποια)

Αυτά θέλω. Μπορεί και να μην πάρω τίποτα όμως.

scotch πολύ βαρβάτο είναι αυτό το μηχάνημα...
πολλά λεφτά... :hmmm:

μ' αρέσει που πάλιωσε η καραβάνα κ δεν έχω εφημερίες μέσα στις γιορτές :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#457845 Ναι, λόγω 4-bay και κριτικών το διάλεξα. Ίσως είναι too much, αλλά θέλω να είναι και όσο το δυνατόν πιο future proof γίνεται.

< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#457847
Scotch έγραψε:Ναι, λόγω 4-bay και κριτικών το διάλεξα. Ίσως είναι too much, αλλά θέλω να είναι και όσο το δυνατόν πιο future proof γίνεται.

< >

και εγώ 4 bay αγόρασα. στα 400€.
το ds 418.
μια χαρά.
κ βίντεο βλέπω από το τάμπλετ, κινητό κτλ...

έχεις γράψει ds 416 και το λινκ παραπέμπει σε ds 916
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#457849 Oops... λάθος link (τα είχα και τα δύο ανοιχτά :oops: ).
Αυτό είναι το σωστό.

Τώρα τι διαφορά υπάρχει με το 418 ή το 418play, δεν έχω ιδέα. Εσύ πώς και διάλεξες το συγκεκριμένο;
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#457856
Scotch έγραψε:Oops... λάθος link (τα είχα και τα δύο ανοιχτά :oops: ).
Αυτό είναι το σωστό.

Τώρα τι διαφορά υπάρχει με το 418 ή το 418play, δεν έχω ιδέα. Εσύ πώς και διάλεξες το συγκεκριμένο;

δεν κατάλαβα ποτέ. το play υποτίθεται ότι μετατρέπει τα βίντεο σε ένα format που παίζει σε κινητά, τάμπλετ κτλ. Αλλά κ τα ίδια περιγράφει και στο 418, γι' αυτό κ το πήρα. εγώ που το έχω, τα βλέπω όλα παντού.

το επέλεξα λόγω τετραπύρηνου επεξεργαστή, DDR4 καρτών.

https://www.synology.com/en-us/products/DS418

https://www.synology.com/en-us/products/DS418play

για να πω την αλήθεια, αν δεν έβλεπα τα βίντεο θα σπαζόμουν κ θα το επέστρεφα για να πάρω το 418 play. αλλά τελικά όπως περιγράφει κ στα χαρακτηριστικά, τα βλέπω κ στο 418.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#460938 Ποια πίτσα ρε συ.... Tα Weihnachtsmarkt με το Glühwein, είναι όλο το έργο... Αααχχ Χριστούγεννα και Γερμανία. Από τις πιο ευτυχισμένες μέρες της ζωής μου. Ύστερα από 20 χρόνια δεν θα το ζήσω.. Χαλάλι για τους μπόμπιρες. Του χρόνου όλοι μαζί.