Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#462889 Εικόνα

Αυτο ειναι Χριστουγεννιατικο Δεντρο.

Στα Γιαννενα.

Στην Ηπειρο.

ΣΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ ΛΕΩ ΓΡΗΓΟΡΙΕ :adminpower:

Πρόκειται για μια πραγματικά πρωτότυπη δημιουργία που προέκυψε από τη συνεργασία του Δήμου Ιωαννίνων και της Σχολής Καλών Τεχνών του Πανεπιστημίου της πόλης.


Πρωτα τα ευκολα. Δημος Ιωαννινων.



:s_bye :s_bye :s_bye :s_bye

Δεν ειναι τιποτα. Δυο βλαχοι με τις γκλιτσες τους :s_roses να πανε για καφεδακι απο τον Δημαρχο. :s_yummy

Παμε τωρα στον Αντυ Γουωρχολ απο τα Αγναντα.

Προσεγγίσαμε την πρόσκληση με μια καλλιτεχνική πρόταση στην πλατεία των Ιωαννίνων και συγκεκριμένα την καλλιτεχνική ερμηνεία μιας πολύ σημαντικής φόρμας στη Ιστορία της Τέχνης του 20ου αι., όπως είναι πύργος του Tatlin.Η αναφορά σε ένα έργο τέχνης του παρελθόντος και η επανερμηνεία του αποτελεί συνήθη τακτική στην τέχνη. Η μετάπλαση δεν στοχεύει στην αντιγραφή και τη στείρα επανάληψη, αλλά να προσθέσει μια διαφορετική ερμηνεία ή να αντιπαραβάλλει ένα διαφορετικό σύστημα αναπαράστασης, σύμφωνα με το διαφορετικό πλαίσιο στο οποίο παράγεται.Η αρχική πρόθεση του Tatlin για τη δημιουργία αυτής της φόρμας-σπείρας ήταν το εγκώμιο στο μεγαλείο του ανθρώπινου πνεύματος και στην εξέλιξη/ανέλιξη του ανθρώπου. Πρόθεση της Σχολής ήταν να επικαιροποιηθεί το εγκώμιο στο ανθρώπινο πνεύμα, παράγοντας αυτή τη φόρμα με υλικά καθημερινά και επαναχρησιμοποιήσιμα, στη λογική των παιχνιδιών meccano, που με λίγους τύπους τεμαχίων μπορεί κανείς να κατασκευάσει διαφορετικές φόρμες. " εξηγεί ο Ξενοφών Μπήτσικας Κοσμήτορας της Σχολής Καλών Τεχνών.


:help: :omg: :omg: :omg: :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic

Ακου ρε μλκ. Ακου ρε πστ. Ακου τι ειπε ο κρατικοδιαιτος. Πυργο του Tαττυ λεει στους Ηπειρωτες.Δλδ ποσο ντροπη για την περιφερεια. Ποσο κομπλεξισμος για την καταγωγη σου. Sοny και καλα να κρυψουμε κατω απο το χαλακι το κλαρινο και να παρουσιασουμε μια πρωτευουσιανικη |λογοκρισία|.Για να δειξουμε οτι η εσωστρεφεια ειναι περελθον, κοιταμε στα ματια τις Κιγκαλερυ :s_roses του Μανχαταν. :s_laughat

Αποτελεσμα:



:s_thumbsup

Σαξες. :thumbsup:

Ο koubeast τα πε ωραια, τα πε ομορφα:

Αντι να παρουν μια βελανιδια, να κρεμασουν καμια κοσαρια κοντοσουβλια, να την πασπαλισουν με γαλοτυρι και στην κορφη να μπηξουν κανα φυλλο ΖαγορισΟ,πανε και αφηνουνστην πλατεια ο,τι περισσεψε απο την σκαλωσΑ των μαστορων που βαφανε την πολυκατοικια εψε.


Ξερω, λιγο βουλγκαρ ο τροπος του αλλα guess what?

THIS IS IPIROS :adminpower:


Εγω δεν θα πιστεψω τα πιστα μου Ορκ που ξαμολυσα στα ιντερνετς και μου βρηκανε λαγο:

Εικόνα

:s_yes

Δεν θελω, αρνουμαι να δεχθω οτι οι αναρχοαπλυτοι φτασανε στο σημειο να αμαυρωσουν το αγαλμα του Ζερβα λιγα στενα παραπανω. :s_no

ΛΟΙΠΟΝ! :adminpower:

Παραμονη πρωτοχρονιας μπεβε 120αι ζωσμενη με Κατωγι Αβερωφ και Μετσοβιτκα λουκανικα πεφτει πανω στο Jenga . Μ ' ενα σμπαρο 2 μπουρδελα. :adminpower: :shifty:

Αν το ειχανε στησει μπροστα απο καμια αντιπροσωπεια Μαπα Ρομεο θα πεθαινα ευτυχισμενος. :(
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#462894 Δώσε πόνο!
Να δω πως θα ανοίξω την πόρτα της BMW αύριο...

Τελευταίος χειμώνας χωρίς υπόγειο γκαράζ... από του χρόνου λύτρωση...

Εικόνα

Χθες με τη γκόλφω ασπροπρόσωπος βγήκα με τα 4seasons ...


< >
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#462897 Αποκλείστηκαμε, προσπαθησα να βγω αλλα τραπηκα σε ατακτη υποχωρηση 300 μετρα ποιο κατω. Εντελως απροετοιμαστο το νησιΕικόνα

< Smart ultra 6 >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#462902
Dimsabas έγραψε:Χριστούγεννα στην παραλία; Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο, σας χαρίζω όλα τα χιόνια του κόσμου.Εικόνα

κ εγώ μαζί σου.
αν μπορούσα, Ελλάδα θα ήθελα να ήμουν κ εγώ τώρα :inlove:
απλώς το χάπι μου χρυσώνω...
αν κ εμένα προσωπικά τα χιόνια μου αρέσουν :)
αρκεί να μη μου κάνουν τη ζωή δύσκολη
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#462903
Dimsabas έγραψε:Χριστούγεννα στην παραλία; Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο, σας χαρίζω όλα τα χιόνια του κόσμου.

Τίποτα δεν σε εμποδίζει να έχεις χιόνια στη παραλία. :rtfm:

Εικόνα
Εικόνα

(δεν είναι δικές μου, είχε -7 σήμερα το πρωί :lol: )
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#462929 Χριστούγεννα θαειμαι Αθήνα... θέλω να βλέπω λιακάδες , θάλασσες ήρεμες να καθρεφτίζουν τον ήλιο στην πειραϊκή πίνοντας φρεντο :-)
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#462932
dimviii έγραψε:ειδικα ο Τασος (rallyecards)είναι φοβερο παιδι.


Κολλητός από την δεκαετία του '90 και τρελός petrolhead. :metalo: Όπως λέει και ο ίδιος σε όσους ρωτάνε πόσο καλά γνωριζόμαστε, "έχουμε πιει και ίσα με δύο αποστακτήρια παρέα". Μια βραδιά στο σπίτι του μερακλώσαμε και σπάσαμε ΟΛΑ τα ποτήρια όταν φέρναμε τις βόλτες μας ακούγοντας Στράτο. Το άλλο πρωί με παίρνει και μου λέει "ρε μλκ δεν έχω ποτήρι να πιω νερό και πίνω με το χέρι από την βρύση...". :lol:


glf έγραψε:Προτεραιότητες


Λογικό.


DAP έγραψε:Και στους δυο δωστε τα φιλια μου και στο ρεμαλι και μια μουντζα ακομα.....Για να μην με ξεχασει για ημερολογιο.....


Φυσικά πατέρα! :s_howdy


ΥΓ: Τι κόλλημα αυτό με τις παραλίες; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#462934 Ο Σώγαμπρος είναι πια εκεί μόνο για να γυρίσει καμία ταινία ο Τσιώλης...

Έχει άλλου να φας, αξιοπρεπέστατα.
Άβαταρ μέλους
By glf
#462936 Έ και η συνάντηση λεσχών συνεχίζει ακόμα στη Στάση στη Βέροια.
Με χριστουγεννιάτικο στολισμό και αναμμένο τζάκι, για να είμαστε σχετικοί με το νήμα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#462938
blackpug106 έγραψε:Ο Σώγαμπρος είναι πια εκεί μόνο για να γυρίσει καμία ταινία ο Τσιώλης...


Βασικά πάντα έτσι ήταν αλλά τέλος πάντων... :lol:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#462944
mikeerfol έγραψε:
g8777 έγραψε:Εικόνα


Σαν πίστα Hotwheels είναι hahaiv: hahaiv:
Βασικά τα mecano ήταν η έμπνευση . Πέρα από την πλάκα, σαν αντικείμενο Τέχνης έχει ενδιαφέρον, αλλά σαν εναλλακτικό δέντρο το βρίζουν σχεδόν όλοι

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#462950 Θα ειχε ενδιαφερον αν το εκθετανε σε καμια ψαγμενη γκαλερα, :s_roses ξερεις, εκει που πανε ολοι με τα μονκλ και ενα φακελο Α4 παραμασχαλα και κουνανε το κεφαλι αργα αργα πανω κατω επιδοκιμαζοντας την "αποδομηση της φορμας", την "αιρετικη προσεγγιση σε ενα συμβολο", την " σκεψη τριτου γκεστjαλ" κοκ :s_shout
Και ερωτω.

Γιατι, ΓΙΑΤΙ σιγησε η Big Bertha :( :(

3 βολες ακομα ηθελα. :( :(

Και μολις παει 11 η ωρα--> Γεια σας, καλο βραδυ, εξαιρετικη η εκθεση, ο τοπος εχει αναγκη τετοιες ενεργειες, Τσοβολα δωστα ολα και πανε για υπνο. :s_sarcastic

Απλετο γελιο-------------> εδω. :s_rofl :s_rofl :s_rofl