Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#462955
g8777 έγραψε:μονκλ

g8777 έγραψε:"αποδομηση της φορμας"

g8777 έγραψε:"αιρετικη προσεγγιση σε ενα συμβολο", την " σκεψη τριτου γκεστjαλ"

g8777 έγραψε: Big Bertha


Ειλικρινά που τα σκέφτεσαι όλα αυτά ρε σατανά; :dizzy: Με LSD γράφεις; :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By drdino
#462963
g8777 έγραψε:Θα ειχε ενδιαφερον αν το εκθετανε σε καμια ψαγμενη γκαλερα, :s_roses ξερεις, εκει που πανε ολοι με τα μονκλ και ενα φακελο Α4 παραμασχαλα και κουνανε το κεφαλι αργα αργα πανω κατω επιδοκιμαζοντας την "αποδομηση της φορμας", την "αιρετικη προσεγγιση σε ενα συμβολο", την " σκεψη τριτου γκεστjαλ" κοκ :s_shout
Και ερωτω.

Γιατι, ΓΙΑΤΙ σιγησε η Big Bertha :( :(

3 βολες ακομα ηθελα. :( :(

Και μολις παει 11 η ωρα--> Γεια σας, καλο βραδυ, εξαιρετικη η εκθεση, ο τοπος εχει αναγκη τετοιες ενεργειες, Τσοβολα δωστα ολα και πανε για υπνο. :s_sarcastic

Απλετο γελιο-------------> εδω. :s_rofl :s_rofl :s_rofl
https://youtu.be/oCNp3BuGY20
Άβαταρ μέλους
By markvag
#463025
REALZEUS έγραψε:
Δεν έχω χωριό, δεν πίνω τσίπουρο και δεν μου πολυ-αρέσει η μαγειρίτσα. :lol:


:dizzy:


:omg:


:lipsealed:


:help:


:tomato:


:vava:


:sorry:


:s_shout


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#463031 Σιγά βαρύ πότη εσύ που την Πέμπτη σταμάτησες στην 1η μπύρα στο μπαράκι... :s_sarcastic

Όσο για την μαγειρίτσα, σιγά το ζουμί με τα συκώτια. Να μου έλεγες για την ωραία μακαρονάδα που με φίλεψες να πω ναι!!! :eat:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#463041 Όταν πίνουμε όμως και όσο πίνουμε να είναι σωστό! :rtfm:

Έλα το Πάσχα στας Σσσσσσσέρρας στο χωριό να τα ξανασυζητήσουμε αυτά... :twisted:
Άβαταρ μέλους
By αεροζολ
#463284 Δεν ξερω τι λετε για το δεντρο στην πλατεια στα Γιαννενα , αλλα διαβασα τον Σακη τον Μουμτζη :yahoo: που τα κανει ταληρακια


Τον δήμαρχο Ιωαννίνων τι τον ενοχλούσε το παραδοσιακό Χριστουγεννιάτικο δέντρο; Και γιατί, αν δεν επιθυμούσε τον στολισμό του, δεν το αντικατέστησε με το εξίσου παραδοσιακό καραβάκι;
Τι σχέση μπορεί να έχουν τα Χριστούγεννα με την Γ΄Διεθνή; Και τελικά μπορεί ένας δήμαρχος να ανατρέπει με την ιδεοληψία του συμπεριφορές, αντιλήψεις και παραδεδεγμένες αξίες αιώνων;
Τι λόγο θα δώσει στα παιδάκια και στους γονείς τους, γι΄αυτήν την ιστορικά και ιδεολογικά φορτισμένη κατασκευή, χριστουγεννιάτικα;
Θα μου πει ο αναγνώστης «μα πώς κάνεις έτσι, εξαιτίας της συμπεριφοράς ενός δημάρχου;» Η απάντηση είναι πως αν η αντίδραση δεν είναι άμεση και αποτελεσματική, το φαινόμενο αυτό σταδιακά μπορεί να γενικευθεί.
Επειδή η πατρίδα μας είναι μια μικρή Σοβιετία, διάφοροι τοπικοί άρχοντες μπορεί να καθιερώσουν την μαρξιστική ματιά στα Χριστούγεννα. Κι εμείς να τους παρακολουθούμε απαθείς, ενώ αυτοί θα κάνουν την δουλειά τους.



http://www.liberal.gr/arthro/180847/apopsi/s-moumtzis/to-isonsosialistikosin--christougenniatiko-dentro-ton-ioanninon.html
Άβαταρ μέλους
By corsair
#463296
αεροζολ έγραψε:Δεν ξερω τι λετε για το δεντρο στην πλατεια στα Γιαννενα , αλλα διαβασα τον Σακη τον Μουμτζη :yahoo: που τα κανει ταληρακια


Τον δήμαρχο Ιωαννίνων τι τον ενοχλούσε το παραδοσιακό Χριστουγεννιάτικο δέντρο; Και γιατί, αν δεν επιθυμούσε τον στολισμό του, δεν το αντικατέστησε με το εξίσου παραδοσιακό καραβάκι;
Τι σχέση μπορεί να έχουν τα Χριστούγεννα με την Γ΄Διεθνή; Και τελικά μπορεί ένας δήμαρχος να ανατρέπει με την ιδεοληψία του συμπεριφορές, αντιλήψεις και παραδεδεγμένες αξίες αιώνων;
Τι λόγο θα δώσει στα παιδάκια και στους γονείς τους, γι΄αυτήν την ιστορικά και ιδεολογικά φορτισμένη κατασκευή, χριστουγεννιάτικα;
Θα μου πει ο αναγνώστης «μα πώς κάνεις έτσι, εξαιτίας της συμπεριφοράς ενός δημάρχου;» Η απάντηση είναι πως αν η αντίδραση δεν είναι άμεση και αποτελεσματική, το φαινόμενο αυτό σταδιακά μπορεί να γενικευθεί.
Επειδή η πατρίδα μας είναι μια μικρή Σοβιετία, διάφοροι τοπικοί άρχοντες μπορεί να καθιερώσουν την μαρξιστική ματιά στα Χριστούγεννα. Κι εμείς να τους παρακολουθούμε απαθείς, ενώ αυτοί θα κάνουν την δουλειά τους.



http://www.liberal.gr/arthro/180847/apopsi/s-moumtzis/to-isonsosialistikosin--christougenniatiko-dentro-ton-ioanninon.html



Σκουπιδοαρθρα απο το liberal, οπου οι τυποι βλέπουν παντου αριστερα φαντάσματα, σοβιετιες, μαλακιες και δε συμμαζευεται. Οι τύποι στο δημαρχειο σε συνδυασμο με αλλους κάνανε μια ατυχέστατη επιλογη (ο Μπουταρης εχει κάνει αρκετα χειρότερες επιλογες) and thats all. Τα υπολοιπα απλα ειναι φιλελε brainwashing.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#463340 Η φάση με το "δέντρο" έχει ξεφύγει. Όλη σχεδόν η πόλη το κράζει, μερικοί και σαν έργο τέχνης. Φυσικά υπάρχουν και κάποιοι που βρίζουν τους πρώτους γιατί είναι "αμερικανάκια" που θέλουν δέντρο. Στην υπόλοιπη χώρα , το θέμα θα καταλήξει αντικείμενο ιδεολογικής αντιπαράθεσης. Μέχρι τότε , εγώ λέω να κάνουμε πλάκαΕικόνα (koubeast tm)
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#463599 Σήμερα στόλισε η μητέρα μου το δέντρο...
Όσο περνούν τα χρόνια τόσο μου έρχονται αναμνήσεις που καθόμασταν στο τζάκι τέτοιες μέρες με την οικογένεια, ξαδέρφια κτλ...
Σκορπίσαμε...
άλλοι μας βλέπουν από ψηλά...
Δυστυχώς φέτος δε θα είμαι εκεί...

Καλά Χριστούγεννα σε όλους...

Εικόνα


< >