Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#571218 Έχω το Bip. Η αυτονομία είναι τεράστια και κανει ολα οσα θες και μερικά ακόμα. Σαφώς καλύτερο σαν λύση απο το Band και σε εξαιρετική τιμή.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#571220 ειχα παρει για την κορη το miBand 2
το δοκιμασα κυριως για τον υπνο, δεν μου άρεσε όμως να το φοραω εξω, θα ήθελα κατι που να μοιαζει περισσότερο με ρολόι.

Το bip πραγματικά κάνει πολλά για 50€
Το Verge exei πιο καλο σχήμα και ισως μπορει κανείς να μιλάει μεσω αυτου (εχει μικρόφωνο και ακουστικο)

Ψαξε ψαξε άρχισα να κοιταω για κάποιο apple ρολογάκι (μεταχειρισμένο βέβαια αλλά αρκετά πάνω απο τα λεφτα που σκεφτόμουν να δώσω)

Αν παρω μηλορολόι 2ης γενιας θα δουλεύει ή πρέπει να πάω σε 3ης γενιάς;
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#571304
mirage έγραψε:Έχω το Bip. Η αυτονομία είναι τεράστια και κανει ολα οσα θες και μερικά ακόμα. Σαφώς καλύτερο σαν λύση απο το Band και σε εξαιρετική τιμή.
Είναι αδιάβροχο;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#571306
cmarin έγραψε:
mirage έγραψε:Έχω το Bip. Η αυτονομία είναι τεράστια και κανει ολα οσα θες και μερικά ακόμα. Σαφώς καλύτερο σαν λύση απο το Band και σε εξαιρετική τιμή.
Είναι αδιάβροχο;


Amazfit Bip is resistant to dust, rain, splashing, and accidental submersion. It shouldn’t be used when you are taking a shower/bath, having a spa, swimming or in the sauna or steam room.

When you move your arm to begin swimming, water pressure can change quickly. It would be much higher than the static pressure at the depth of 1.5 meters and it’s possible water could force its way into the device.

When you are taking a shower/bath, rapid changes in temperature may cause expansion and contraction damaging the watch and its water-resistance rating. Shampoo, soaps and other liquids are highly corrosive to the wristband and the casing of the watch.

https://support.amazfit.com/hc/en-us/ar ... azfit-Bip-


το έχω αλλά πλην της αυτονομίας δεν κάνει για τίποτα άλλο. :(

αναξιόπιστο στις μετρήσεις του, με χάλια παλμογράφο.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#571511 Για ρολόι που θα φοράς κάθε μέρα να μετράει βήματα και ύπνο το θέλεις και αδιάβροχο, όχι απλά σε σταγόνες και προσεκτική εμβάπτιση αλλά σε μπανιέρα, πισίνα και θάλασσα. Για μένα αυτό είναι το πιο σπουδαίο.
Το mi band 3 το έχω πάρει στη σύζυγο και ναι μεν πάει για μπάνιο και κάνει αυτά που πρέπει αλλά υστερεί στο θέμα οθόνης. Αν θέλεις να βλέπεις μηνύματα θες κάτι παραπάνω. Και η αυτονομία του είναι μεγάλη 2-3 εβδομάδες με κάποιες αρχικές εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά αν επιλέξεις να μετράει συχνά σφυγμούς τότε πέφτει σε κάτω από εβδομάδα.

To bip, αν όντως κάνει σωστά όσα λέει μου μοιάζει σαν πολύ καλή περίπτωση και αν κάνει μόνο τόσα θα το προτιμούσα. Αλλά δεν είναι αδιάβροχο...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#571513 Εγώ πάντως το φοράω κανονικά οταν κανω ντουζ αλλα οχι σε πισίνα. So far επιβιώνει μια χαρά.
Αλλά και να πεθάνει για τα λεφτά που έχει δεν θα στεναχωρηθω
Άβαταρ μέλους
By corsair
#571519
Arrow έγραψε:
mirage έγραψε:Εγώ πάντως το φοράω κανονικά οταν κανω ντουζ


Υπάρχει visual?


don't blame the marketing



Δεν νομιζω να αντεξεις τοσο masculinity σε μια φωτο... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#571567 Και εγώ αρχικά το Stratos είχα βάλει στο μάτι, αλλά τα λεφτά πολλά, το Bip δεν μου άρεσε εμφανισιακά και τελικά πήρα ένα απλό MiBand 3. Εξαιρετική επιλογή για τα λεφτά του! Το μόνο πρόβλημα που είχα μέχρι στιγμής ήταν ότι προχθές δεν μου φόρτιζε σωστά και με παίδεψε μέχρι να φτάσει στο 100%.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#571748 Για χρήση σε πισίνα για τον μικρο, 8 ετών, θελει να μετράει χρόνους κλπ, τι προτείνετε;

.