Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#616456 Μόλις πήρα 2 Vivoactive 3 από αμαζον, κάτω από 200 το ένα. Νομίζω είναι καλό VFM για smart watch - activity tracker.

Στον ιταλικό αμαζον είχαν τις καλύτερες τιμές, μου βγήκαν 140 ευρώ το ένα με μεταφορικά χωρίς ΦΠΑ

< >
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#616467
dimik έγραψε:Μόλις πήρα 2 Vivoactive 3 από αμαζον, κάτω από 200 το ένα. Νομίζω είναι καλό VFM για smart watch - activity tracker.

Στον ιταλικό αμαζον είχαν τις καλύτερες τιμές, μου βγήκαν 140 ευρώ το ένα με μεταφορικά χωρίς ΦΠΑ

< >


169€ το έχουν στο plaisio.


< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#616494
bebes έγραψε:Απλά εκτός απο την τιμή με προβλημάτιζε και η ανύπαρκτη αυτονομία τους, ούτε μια μερα :(
https://www.istorm.gr/watch/apple-watch ... -5241.html


αν σου αρέσει ο μαζοχισμός να φορτίζεις καθημερινά προχώρα.

εγώ προτιμώ αυτονομία για αυτό και έχω το Huawei watch GT με 14 ημέρες μπαταρία.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#616579
elteo έγραψε:εγώ προτιμώ αυτονομία για αυτό και έχω το Huawei watch GT με 14 ημέρες μπαταρία.


Αυτός είναι ο κυριότερος λόγος που με κάνει ακόμα meh απέναντι στα εξυπνορόλογα. Βρήκα το Galaxy watch 42mm (το 46 παραείναι μεγάλο) στα ~ €150, το Fitbit Ionic στα ίδια λεφτά και το Galaxy Watch LTE (επίσης 42άρι) στα €220. Κανένα από αυτά δεν μου λέει κάτι...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#616581
elteo έγραψε:εγώ προτιμώ αυτονομία για αυτό και έχω το Huawei watch GT με 14 ημέρες μπαταρία.



για κάνε ένα review ... :roll:
Άβαταρ μέλους
By bebes
#616586 Τελικά αφού έφαγα άκυρο σε δυο καταστήματα, "ξενέρωσα" με το μήλο.

Ρολόι δεν υπήρχε ούτε για δείγμα, στο mediamarkt μου είπαν οτι "μπορούμε να το παραγγείλουμε απο τον προμηθευτή, και αν θα εχει θα μας στείλει", οπότε εκεί που το σκεφτόμουν άλλαξα γνώμη και πηρα ενα Huawei GT.

Είναι πιο όμορφο σαν ρολόι (ισως υποκειμενική άποψη, αλλα το apple μονο με ρολόι δε μοιάζει), δε θελει φόρτισμα κάθε μερα (βασικό) και ήταν και 200€ φτηνότερο :)

Οι πρωτες εντυπώσεις ειναι οτι ειναι καλύτερο απο το Amazfit Verge που αντικατέστησε, πιο μεγάλη οθόνη, πιο καλά γραφικά, πιο ποιοτική κατασκευή γενικά...
Θα δειξει ο χρόνος πως θα τα πάμε...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#616631 πάντως από τα σχόλια που διαβάζω στο skroutz , προφανώς τα Garmin είναι τα top... όλα τα άλλα κάπου μειονεκτούν , κυρίως όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής...
διαβάζω για xiaomi που φεύγει συνεχώς το τζαμάκι του αισθητήρα :dizzy: , μπαταρίες που κρατούν 1 1/2 μέρα , κ.ο.κ....
Κοινώς τα σκας για Garmin και ησυχάζεις... :)
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#616644
gianik έγραψε:Garmin σειρά Fenix εννοώ...
.

Χαμούλης γίνεται --> https://www.skroutz.gr/c/1705/Smartwatc ... er_dir=asc
Από τα μικρά (42'') ποιο προτείνουμε;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#616662
bebes έγραψε:Τελικά αφού έφαγα άκυρο σε δυο καταστήματα, "ξενέρωσα" με το μήλο.

Ρολόι δεν υπήρχε ούτε για δείγμα, στο mediamarkt μου είπαν οτι "μπορούμε να το παραγγείλουμε απο τον προμηθευτή, και αν θα εχει θα μας στείλει", οπότε εκεί που το σκεφτόμουν άλλαξα γνώμη και πηρα ενα Huawei GT.

Είναι πιο όμορφο σαν ρολόι (ισως υποκειμενική άποψη, αλλα το apple μονο με ρολόι δε μοιάζει), δε θελει φόρτισμα κάθε μερα (βασικό) και ήταν και 200€ φτηνότερο :)

Οι πρωτες εντυπώσεις ειναι οτι ειναι καλύτερο απο το Amazfit Verge που αντικατέστησε, πιο μεγάλη οθόνη, πιο καλά γραφικά, πιο ποιοτική κατασκευή γενικά...
Θα δειξει ο χρόνος πως θα τα πάμε...


Θα το ευχαριστηθείς. Είναι σκυλί. Δεν το προσέχω και δεν έχω ούτε μία γρατζουνιά.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#616679 κύριε Σκοτς :shifty: είναι 46αρι. Εμένα δεν με ενοχλεί. Ισα ίσα το ήθελα και λίγο μεγαλύτερο. Είναι άνετο και το κυριότερο δεν είναι παχύ σε ύψος. :shifty: :lol: