Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#513081
Eliaskat έγραψε:πριν κανεις την παραγελια σου δες και αυτο
Garmin Forerunner 235 GPS Smartwatch 184€ @ amazon.de
https://www.amazon.de/gp/product/B016ZWT64M?th=1
Το 235 είναι πολύ καλό αλλά απευθύνεται κυρίως σε αθλητές. Έχει 1-2 παραπάνω ειδικά metrics. Αλλά είναι πιο μεγάλο, πιο πλαστικό, δεν έχει οθόνη αφής και υστερεί σε αισθητήρια και smart κόλπα.
Το vivoactive 3 είναι λίγο μικρότερο, πιο όμορφο και με μεταλλική στεφάνη και κουμπί, επιπλέον βαρόμετρο, πυξίδα κλπ, οθόνη αφής και virtual scroll wheel (δεν ξέρω πως να πω το ότι γλυστρώντας το δάχτυλο στο πλάι κάνει scrolling στα μενού) και σαφώς πιο έξυπνο σε θέματα επικοινωνίας με το κινητό.
Το χρησιμοποιώ κανονικά συνεχώς, είναι το ρολόι μου. Το 235 δεν θα τα κατάφερνε.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#518377 Μεγειά. Ποια εφαρμογή σου δείχνει το σκόρ;

Εμένα πάντως το Garmin Vivoactive 3 μου τις τελευταίες μέρες, υποθέτω μετά από το τελευταίο update μου μετράει ορόφους ενώ τρέχω σε επίπεδο δρόμο, ίσως καίει λίγο περισσότερη μπαταρία και η ιστορία με το REM στον ύπνο δεν με έχει πείσει. Ελπίζω στο επόμενο update να στρώσει.

elteo έγραψε:Garmin Vivoactive 3
ή
Samsung Gear S3 Frontier

OEO?
Όπως αναφέρθηκε είναι πολύ ωραίο το οικοσύστημα της Garmin.
Στα βασικά δες αδιάβροχο, αυτονομία.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#518497
dimik έγραψε:Δια αθλητας το 1ο για smartwatch το 2ο.

< >


Για απλή γυμναστική δεν κάνει το 2ο? :hmmm:

Είναι πιο πλήρες από το Garmin και πολύ πιο όμορφο.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#518502 πόσο σου κρατάει το Garmin? To Amazfit Pace κρατάει με gps ανοικτό λόγω γυμναστικής 4 φορές την εβδομάδα γύρω στις 5 με 6 μέρες.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#518510 Garmin 5 γύρω στη μια βδομάδα με μεικτές δραστηριότητες όσον αφορά το GPS.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#518513 Garmin Fenix 3 πάνω από εβδομάδα με αρκετή χρήση GPS.

Για απλά πράγματα σε ότι αφορά τα σπορ πήγαινε σε αυτό που σου αρέσει.
Αν θες αναλυτικές προπονήσεις κλπ τότε Garmin γιατί αυτή είναι η πρωτεύουσα δουλειά του.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#518516 Κοίτα 3 άτομα από την ίδια παρέα οι οποίοι τα αγοράσαμε ταυτόχρονα δεν έχουμε κάποιο ιδιαίτερο παράπονο. Βέβαια μας βγήκαν κάτω από 300 έκαστο.

Απο εκεί και πέρα να ξέρεις ότι είναι περισσότερο fitness tracker και λιγότερο smartwatch αλλά notifications κλπ θα λαμβάνεις χωρίς πρόβλημα.

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#518517 Fitness tracker θέλω. Δεν με νοιάζουν τα notifications και λοιπές @@διες. Και τώρα στο Amazfit δεν τα έχω ενεργοποιημένα.

edit: ψάχνω smartwatch εδώ και 2 ημέρες τσουπ σκάει email από amazon ιταλίας με προτεινόμενα smartwatches. Μας παρακολουθούν. :ninja: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από elteo και 22 Ιουν 2018, 19:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά