Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#616888 Είμαστε και full στο activity

Σε χλώριο/πισίνα έχει πρόβλημα; Θάλασσα φαντάζομαι δεν το βάζουμε, ε; Εννοείται και στις δύο περιπτώσεις με καλό ξέπλυμα μετά.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#616911 Το είδα από κοντά αλλά δεν τρελάθηκα, και δεν μου πολυάρεσαν τα καντράν. Αν το έπαιρνα όμως θα ήταν μόνο στο classic (με το καφέ λουράκι) όχι το μαύρο.
Ένα κλικ καλύτερο σ'αυτά (στο θέμα καντράν κι εμφάνισης ) ήταν το galaxy watch αλλά αρκετά μικρότερη αντοχή μπαταρίας λέει. Ίσως έπαιρνα το ροζγια την :inlove: αν και νομίζω το Huawei GT elegant(λευκό) είναι πιο ωραίο
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#616920 Πολύ καλά από ποιότητα κατασκευής και ακρίβεια θεωρούνται και τα Polar και Suunto. Την ποσότητα customιάς όμως της Garmin δεν το φτάνουν. Και εγώ πλέον είμαι Garminάκιας (είμαι από το 1995 που αγόρασα το πρώτο μου GPS). Δυστυχώς τα μικρά της fenix σε έκδοση sapphire είναι πολύ ακριβά. Και με έχει βολέψει τόσο το Vivoactive 3 με την οθόνη αφής που μπορεί να μου κακοφανούν τα κουμπιά.
Συνεχίζω να θεωρώ σαν σπουδαιότερα σημεία τη διάρκεια μπαταρίας και το αδιάβροχο.
Πολλοί ενοχλούνται από την οθόνη των Garnmin που δεν είναι φωτεινή (και όντως οι φωτογραφίες είναι παραπλανητικές). Στην πράξη όμως ιδιαίτερα σε εξωτερικό χώρο με ήλιο δεν τα φτάνει καμία amoled.

Φίλος που το μηλορόλογο του έσπασε πήρε το Garmin Vivoactive 3 music για 169 ευρώ (τόσο έχει και στο σκρούτζ). Εξαιρετική τιμή νομίζω. Είναι όμως λίγο πιο παχύ από το απλό 3 το δικό μου.

Χθες συνειδητοποίησα ότι με κάποιο update του ρολογιού μπήκε νέα δυνατότητα. Πλέον διαλέγεις GPS σκέτο ή GPS+Glonass (το ρώσικο, καλό για όσους ζούν στη Ρωσία ή από τον αρκτικό κύκλο και πάνω) που υπήρχε και υπάρχει νέα επιπλέον επιλογή GPS+Galileo (με πολύ καλύτερη ακρίβεια και καταλληλότερο για μικρότερα γεωγραφικά πλάτη). Το επέλεξα μεν (σε τρέξιμο, ποδήλατο, περπάτημα και όπου αλλού χρειάζεται) αλλά δεν έχει τύχει να το δοκιμάσω για να δω τυχόν διαφορές.
Το έχει δοκιμάσει κανένας και αν ναι έχει δει διαφορά;
Άβαταρ μέλους
By gianik
#616958 Όι έχοντες το huawei Gt γράψτε κανά review να ξεστραβωθούμε και εμείς... :hmmm:
θετικά /αρνητικα;
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#616982
gianik έγραψε:Όι έχοντες το huawei Gt γράψτε κανά review να ξεστραβωθούμε και εμείς... :hmmm:
θετικά /αρνητικα;
Γιάννη για 110 ευρώ μη το σκέφτεσαι καν...


< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#616986 :hmmm:
Εννοια σου κ μου εσκασε βλαβη στο μικρο αυτ/το ,οποτε το απόγευμα που θα ξερω την λυπητερη ,θα αποφασισω...
Άβαταρ μέλους
By sargus
#617053
gianik έγραψε:Όι έχοντες το huawei Gt γράψτε κανά review να ξεστραβωθούμε και εμείς... :hmmm:
θετικά /αρνητικα;


Για εμένα (το τονίζω) είναι καταπληκτικό!
Το θεωρώ πανέμορφο, ξεχνάω να το φορτίσω και με έχει κάνει να μη φοράω σχεδόν ποτέ τα "καλά" μου ρολόγια. Αφού η γυναίκα μου μου γκρινιάζει συνέχεια για αυτό. :lol: