Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By meco
#611870 Θέλω να αγοράσω κάτι το οποίο να έχει αξιόπιστο GPS και να είναι αδιάβροχο για κολύμπι. Αν μετράει παλμούς έχει καλώς. Αν όχι δεν με πειράζει. Υπάρχει κάτι σε φυσιολογικό κόστος ή μόνο, τα εξωφρενικά σε τιμή, fenix με καλύπτουν;
Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#611892 Τα fenix είναι too much για αυτό που θες νομίζω, αλλά ναι σε καλύπτουν, το δικό μου το χρησιμοποιώ εδώ και μια 2ετία για κολύμπι χωρίς κανένα πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#611962
meco έγραψε:Το ξέρω ότι μου κάνουν τα fenix, απλά δεν θέλω να δώσω τόσα λεφτά ακόμα και αν το χρησιμοποιώ 4-5 φορές την εβδομάδα.
Τι έχεις εσύ;


Fenix 3 και δεν το βγάζω ποτέ, αλλά στην παρέα υπάρχει και 5ρι και προσφάτως 6ρι.
Όπως τα έχω δει όλα αξίζει να πάρεις παλαιότερο μοντέλο αν το βρεις σε καλή τιμή, οι διαφορές αν μιλάμε για ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά και όχι ζαφείρι, τιτάνιο κλπ είναι μικρές για τον μη αθλητή.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#612039 Δεν ξέρω αν έχεις λόγο να φτάσεις σε fenix (πολύ καλά αλλά και ογκώδη). Τα Garmin 235 και Vivoactive 3 τώρα που έχουν παλιώσει τα βρίσκεις σε πολύ καλές τιμές (175 και 150 λίρες, 160 το gunmetal) και οι τιμές είναι πτωτικές. Ίσως τα σκοτώσουν τελείως την μαύρη Παρασκευή.
Δεν ξέρω αν τα fenix μπορούν αλλά τα άλλα δεν μετράνε παλμούς στο νερό. Τα fenix αδιάβροχα 100μέτρα τα άλλα 50.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#612059 Οσον αφορα το φιλο meco, απο οτι καταλαβα απο τα συμφραζομενα, δε νομιζω οτι χρειαζεται καν Garmin (ειδικα τα τουμπανα της Germin ειναι πολυ ακριβα). Ισως καλυτερα να παρει ενα αξιοπρεπες smartwatch με κανενα 100αρικο και αν δει στο μελλον οτι θελει κατι παραπανω το ψαχνει καλυτερα το πραγμα.

Οι περισσοτεροι που ξερω με Garmin το πηραν για να λενε οτι εχουν Garmin και απλα κοιτανε την ωρα στο ρολοι οπως θα κανανε αν φορουσανε ενα Κινεζικο των 5 ευρω. Και δεν τους κατηγορω φυσικα. Εφοσον το Garmin θα τους εκανε χαρουμενους καλα ξηγηθηκαν και το πηραν. Αλλα σε καποιον χρηστη σαν τον meco που λεει οτι δε θελει να ξοδεψει πολλα και οτι τον νοιαζει μονο να ειναι αδιαβροχο για κολυμπι (οχι για καταδυσεις) και να εχει GPS, δε θα προτεινα με τιποτα Garmin!

btw μια και ακουστηκε πολυ το Fenix σημερα, πρεπει να πω οτι μου τρεχουν τα σαλια με το συγκεκριμενο :s_inlove

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/64137 ... 0-02157-23
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#612067 Για όποιον δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις υπάρχει και το εντελώς απλό Garmin 25 κάτω από 100 ευρώ. Αξιόπιστο gps, μπαταρία που δεν τελειώνει ποτέ, το μόνο μείον για μένα ότι αργεί λίγο να πιάσει δορυφόρους.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#612077 Για παιδικό (9 ετών) μπαίνουμε ;;; :hmmm:

κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά;;;

αυτό τι λέει;;;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#612083
gianik έγραψε:Για παιδικό (9 ετών) μπαίνουμε ;;; :hmmm:

κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά;;;

αυτό τι λέει;;;

Αν δεν εχει κινητο τηλεφωνο τι να το κανει; Υπαρχουν ρολογια με λιγοτερα χρηματα που θα δουλευουν χρονια χωρις αναγκη αλλαγης μπαταριας.
Αν εχει κινητο, ρε πας καλα; Σε 9 χρονο; :s_mad
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#612103
gianik έγραψε:Για παιδικό (9 ετών) μπαίνουμε ;;; :hmmm:

κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά;;;

αυτό τι λέει;;;
Mi band έχω πάρει και εγώ στο.μικρο από πέρυσι...
Μια χαρά.Πολυ καλό .Το έχω συνδέσει.με τον δικό μου κινητό...
Βλέπει και το καιρό , βήματα.Ηδη παρακολουθεί και το βάρος του.

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#612105
kostis20 έγραψε:
gianik έγραψε:Για παιδικό (9 ετών) μπαίνουμε ;;; :hmmm:

κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά;;;

αυτό τι λέει;;;
Mi band έχω πάρει και εγώ στο.μικρο από πέρυσι...
Μια χαρά.Πολυ καλό .Το έχω συνδέσει.με τον δικό μου κινητό...
Βλέπει και το καιρό , βήματα.Ηδη παρακολουθεί και το βάρος του.

< A3003 >



το 3 ή το 4;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#612139
Γιώργης έγραψε:Για όποιον δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις υπάρχει και το εντελώς απλό Garmin 25 κάτω από 100 ευρώ. Αξιόπιστο gps, μπαταρία που δεν τελειώνει ποτέ, το μόνο μείον για μένα ότι αργεί λίγο να πιάσει δορυφόρους.


Να σου πω την αληθεια πολυ παλιακο μου φαινεται το Garmin 25. Σιγουρα απο ποιοτητα θα ειναι κορυφαιο για τα λεφτα του, αλλα και παλι...

gianik έγραψε:Για παιδικό (9 ετών) μπαίνουμε ;;; :hmmm:

κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά;;;

αυτό τι λέει;;;


Xiaomi Band 4 δαγκωτο! Το αλλο το Amazfit Bip λιγο πιο μεγαλιστικο το κοβω, αλλα γουστα ειναι αυτα!