Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#469333 Το άλλαξα το απόγευμα. Ακόμα δε φαίνεται; Ούτε η σημερινή προπόνηση τρεξίματος;
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#469441
KiloMeater έγραψε:Είναι κανείς στον s health να γίνουμε φίλοι;


Βρες εμενα.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#469518 Να και του πρωινού σήμερα με 5 6 βαθμούς και αίθριο καιρο χωρίς αέρα

Άρχισα να σκέφτομαι για αμάξι κτλ και δεν κατάλαβα τίποτα, εξού οι σταθεροί χρόνοι.

Το κάθε κυκλακι ειναι 200 μέτρα.

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Εικόνα


.
Τελευταία επεξεργασία από JimClark και 31 Δεκ 2017, 19:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#469525 Σε κάθε ακτιβιτυ έχει share αλλα δεν το εχω ψάξει καθόλου τι κ πώς βγαινει έξω.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#469582
PeterPan έγραψε:Kyr80 και Sknipper με βλέπετε τελικά;

Όχι τίποτα άλλο, μην τρέχω κ άδικα ...

:-)


< >


Δεν τρέχεις και για μένα ένα γύρο;





Μόνο ντομάτα κρεμμύδι :shifty:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#469592
PeterPan έγραψε:Kyr80 και Sknipper με βλέπετε τελικά;

Όχι τίποτα άλλο, μην τρέχω κ άδικα ...

:-)
Ναι σας βλέπω και τους δύο. Και έτσι μπορώ να ζηλεύω.....
Κάθομαι λόγω των ημερών και μετά την ίωση με έχει πιάσει η μέση μου άσχημα, χρόνια είχε να με πιάσει έτσι και κάθομαι χαπακωμένος βλαστημώντας που έχω τον χρόνο για άσκηση και δεν μπορώ....

Είδα ότι παίζει και διάδρομος. Επειδή εγώ στη ζωή μου μόνο 2 φορές έχω κάνει, την προηγούμενη εβδομάδα σε ξενοδοχείο πως συγκρίνεται με κανονικό τρέξιμο; Δηλαδή για παρόμοια κούραση πας πιο γρήγορα ή πιο αργά; Είναι διαφορετική η κούραση ως προς την αίσθηση και ως προς τους παλμούς αν προέρχεται από διάδρομο;
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#469685 Σήμερα λέω να βάλω και τη ζώνη παλμών. Με πρίζωσε ο Πέτρος :lol:

Εσείς που είστε γιατροί.... Εχθές ήπια μόνος μου αυτό...(περίσσεψαν κάτι σταγόνες) Εικόνα
Και ένα ποτήρι σαμπάνια για το καλό. Παίζει να δω τίποτα μη φυσιολογικό; Κομμένος θα είμαι σίγουρα. Δηλαδή αποκλείεται να πέσω κάτω από 6λεπτα/χλμ. Και αισιόδοξο με βλέπω. Αλλά παίζει να δω ανεβασμένους σφυγμούς;
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#469724 Σχετικά με τον διάδρομο, 1-2 φίλοι μου που τρέχουν συστηματικά λένε πως καις λιγότερες θερμίδες σε σχέση με το τρέξιμο έξω. Όχι μεγάλη διαφορά αλλά μικρή. Με ένα Google ίσως μάθουμε στατιστικά. Εγώ όσες φορές έτρεξα έξω, αισθανόμουν να φεύγουν γρηγορότερα τα χλμ. Ξεχνιέμαι από το περιβάλλον κτλ.

Όσον αφορά την ευεξία, όλα παίζουν ρόλο ως έναν βαθμό. Καλό πρωινό, καλός ύπνος, πολλά υγρά. Μετά από αλκοόλ Κυριάκο πιες πολλά νερά κ περίμενε καμιά ώρα πριν πας για να απορροφηθούν. Κατά τα άλλα επειδή γυμνάζεσαι χρόνια, δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα. Πες μας στο τέλος. Αλλά μην υπερβάλλεις αν δεν τραβά. Εγώ καμιά φορά το αισθάνομαι ότι τα χλμ βγαίνουν με το στανιό κ άλλες άνετα.

Ένας συνάδελφος που τρέχει ημιμαραθώνιο, είδε 2 άτομα να παθαίνουν ανακοπή σε αγώνες (μακριά από μας...)


< >