Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#452325 είδα από κοντά το garmin vivoactive 3 και το garmin fenix 5 saphir που έχει ένας συνάδελφος...

αυτό που μου άρεσε στο vivoactive 3 είναι η οθόνη αφής, κάτι που δεν είχε το άλλο. είναι κ πανάκριβο το 5 βέβαια...

με γαργαλάει γιατί πέρα από τη γυμναστική, θέλω να καταγράφω τον σφυγμό μου καθημερινά...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#452351
Geo f1 έγραψε:Γιατι? Αγχος?

.

από στρες άλλο τίποτα :superman:
από σοβαρά πράγματα, μέχρι χαζομάρες. αλλά πλέον θα κοιτώ τον εαυτό μου...

πόσο μ@λ@κες υπάρχουν στον κόσμο? ένας προπονητής μου τηλ. το Σάββατο. εγώ το βλέπω αλλά επειδή ξέρω ότι γενικά παίρνει για να κλαφτεί ότι πονάει το δαχτυλάκι του ή κάποιου φίλου του, δε χαλώ τη ζαχαρένια μου το ΣΚ να του απαντήσω.

μου τηλ. ξανά προχθές στο γυμναστήριο, απαντώ. 10 λεπτά να μου πει πως πονά το ισχίο της γυναίκας του. του λέω: πέρνα αύριο να το δούμε, υπέρηχο, ακτινογραφία, ίσως μαγνητική κτλ...
τίποτα. τάχα μου έστειλε μήνυμα κτλ... μου ξανατηλ. σήμερα το βράδυ κ ενώ λέω να τον γειώσω, τελικά το σηκώνω. κ μου λέει το θεϊκό: να περάσω το Σάββατο? :lol: έχω εφημερία στο νοσοκομείο, οκ. αλλά ρε συ, το Σάββατο, μια εβδομάδα μετά? αν είναι τόσο άσχημα, χθες θα έπρεπε να έρθει...

χίλιες 2 μ@λ@κίες του κόσμου περισσότερο... σε άλλη ετοιμάζω να κανονίσω πρόθεση γόνατος από αμερική individual (5.000€ που αν δεν την πάρει αυτή, πάνε στράφι) και τη ρωτώ αν έχει αλλεργία στο νικέλιο. "δεν ξέρω, μα κ μου". μια σοβαρή απάντηση δεν έχει. τη στέλνω στον δερματολόγο, μου τηλεφωνά σήμερα, "αλλεργία"... "ξεχάστε τη συγκεκριμένη πρόθεση" της λέω. πάμε για το απλό νούμερο...

παπ@ριές δλδ.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#452353 Πέτρο τι smartphone χρησιμοποιείς;
Πολύ ωραίο δείχνει αυτό το Γάρμιν πάντως.
Δες όμως και το Gear S3 της Samsung ή το καινούριο το Gear Sport στα 349 ευρώ
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#452354
Giuseppe Busso έγραψε:Πέτρο τι smartphone χρησιμοποιείς;
Πολύ ωραίο δείχνει αυτό το Γάρμιν πάντως.
Δες όμως και το Gear S3 της Samsung ή το καινούριο το Gear Sport στα 349 ευρώ

μηλόφωνο έχω προς το παρόν, το 6.
με ενδιαφέρει να έχει καλή επαφή κ να μην χάνει το σήμα στην προπόνηση.
για να πω την αλήθεια, τα 3 φωτάκια του garmin κ γενικά ο όλος αισθητήρας μου φάνηκε πιο μπαμπάτσικος από του samsung...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#452355 Τότε γιατί δεν κοιτάς το ρολόι της Apple; Η τιμή του είναι πιο υψηλή αλλά θα επωφεληθείς και τις εφαρμογές που θα έχει.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#452364
Giuseppe Busso έγραψε:Τότε γιατί δεν κοιτάς το ρολόι της Apple; Η τιμή του είναι πιο υψηλή αλλά θα επωφεληθείς και τις εφαρμογές που θα έχει.

μπα, το έβλεπα σήμερα σε έναν άλλον συνάδελφο... πολύ μικρούλι είναι κ τετράγωνο... αποτυχία για εμένα...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#452365 Βουρ για το Garmin τότε. Το εν λόγω δείχνει πολύ όμορφο.

Για να σε μπριζώσω τώρα:
Περιττό να σου πω ότι το φοράω πλέον καθημερινά το gear s3.
Περιττό επίσης να σου πω ότι σήμερα, λόγω συνθηκών, μιλούσα σε κλήση από το ρολόι. Δηλαδή ήμουν στο αμάξι και οδηγούσα, δεν είχα βάλει τα ακουστικά στα αυτιά και χτυπά το τηλέφωνο. Ε τι να κάνω, την είδα Τζέμης Μπονδ, απάντησα με swype right και μίλησα.
Η φάση είναι ότι μου λένε πως ακούγομαι και εξαιρετικά. :dizzy:
Εργαλειάρα μιλάμε. Δεν ξέρω αν τα κάνει αυτά το Γάρμιν, αλλά το S3 σπέρνει!
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#452410 Γιάννη, μπορεί ν'αντιληφθεί αν ο οργανισμός είναι αφυδατωμένος; Δεν λέω τις εφαρμογές που σου θυμίζουν να πίνεις νερό, αλλά να το κάνει detect ότι έχει αφυδατωθεί και χρειάζεται υγρά.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#452423 Λογικά ναι, αν του κάνεις root. Το θέμα είναι αν μπορεί να μετράει real time το βάρος σου. Δεν βρίσκω κάτι, ίσως με custom firmware; :hmmm:
Corsair;
Άβαταρ μέλους
By corsair
#452439
g8777 έγραψε:Λογικά ναι, αν του κάνεις root. Το θέμα είναι αν μπορεί να μετράει real time το βάρος σου. Δεν βρίσκω κάτι, ίσως με custom firmware; :hmmm:
Corsair;


U summoned me to the most horrific place of this forum. :x

Στα corsair labs, ειμαστε ηδη μπροστα σε αυτον τον τομεα. Οταν ο αισθητηρας πλεον δεν λαμβάνει σφυγμό αλλα ουτε και κίνηση εχουμε υπολογισει τον ρυθμό αφυδάτωσης του πτώματος σε συνδυασμο με παραμέτρους οπως της υγρασιας και θερμοκρασίας περιβάλλοντος, της ηλιοφάνειας κλπ κλπ... οποτε θα βγάλει μηνυμα στον κάτοχο πως εχει αρχισει να αφυδατωνεται σε επικινδυνο βαθμο και κατα συνέπεια θα χρειαστει ενυδατωση.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#452502 @PeterParapan

http://blog.plaisio.gr/whats-new/garmin ... _-blognode

Δες εδώ ένα ριβιού


@Μήτσος_Π

Δεν το νομίζω. Δεν έχω συναντήσει αυτό που ζητάς. Αλήθεια, τι είδους προπόνηση ή καθημερινότητα έχεις και ζητάς κάτι τέτοιο;
Εσύ σαν οργανισμός δεν αντιλαμβάνεσαι αν νιώθεις αφυδατωμένος;