Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Administrator
#2 Διαβάστε το παρακάτω λίνκ, είναι πολύ ενδιαφέρον και όλο και κάποιος γνωστός σας θα έχει εισχωρήσει στη σαπίλα αυτή:

http://apatesgr.xp3.biz/
Άβαταρ μέλους
By IKE
#118 mirror για το αρχικό site :

http://apatesgr.xp3.biz/
Τελευταία επεξεργασία από IKE και 03 Σεπ 2014, 21:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Zisis1992
#302
Corto Maltese έγραψε:Καταντάει απωθημένο δε νομίζετε; Αστε το να πάει στο διάλο.



Καλά εντάξει σίγουρα, απλά μπορεί να γίνει και μια γενική κουβέντα, όχι μόνο για τα γνωστά... :s_smile
Άβαταρ μέλους
By IKE
#307
Corto Maltese έγραψε:Καταντάει απωθημένο δε νομίζετε; Αστε το να πάει στο διάλο.


Έχεις ένα δίκιο, απλά να θυμήσω ότι το τόπικ το ξεκίνησα τότε για να ενημερώσω για το θέμα αυτό με βάση τη συγκεκριμένη ιστοσελίδα, όχι για να συζητάμε αν το άσπρο είναι μαύρο και αν οι γάιδαροι πετάνε. Εγώ θα ήθελα εφόσον το παρόν φόρουμ είναι κάτι που γίνεται σοβαρά το θέμα να αντιμετωπιστεί με την δέουσα σοβαρότητα. Οι πυραμίδες είναι υπαρκτό πρόβλημα και βασανίζει πολλά άτομα πολύ κοντά μας.
Τελευταία επεξεργασία από IKE και 03 Σεπ 2014, 21:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#330 Ρε παiδες κλείστε το να πάει στο καλό.
Αργά ή γρήγορα η συζήτηση θα γυρίσει εκεί που δεν πρέπει και μετά δεν υπάρχει γυρισμός!
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#340 Δεν χρειάζεται να γυρίσει πουθενά η συζήτηση.
Μπορεί να μείνει για ενημέρωση το θέμα να μην την πατάει κόσμος.
Αν ξεφύγει υπάρχει και διαχείρηση.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#394
NickTG έγραψε:Δεν χρειάζεται να γυρίσει πουθενά η συζήτηση.
Μπορεί να μείνει για ενημέρωση το θέμα να μην την πατάει κόσμος.
Αν ξεφύγει υπάρχει και διαχείρηση.

+1

Eννοείται περιπτώσεις lyco και λοιπών ειναι persona non grata και θα αντιμετωπίζονται αναλογα :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#396 https://www.youtube.com/watch?v=R0WYcluiL6s

Εικόνα

Το μεταφέρω αυτούσιο γιατί αξίζει να δούμε το μέγεθος (και το θράσος) της παπάτζας που παίζει.
Άβαταρ μέλους
By IKE
#467
EDDIE_147 έγραψε:https://www.youtube.com/watch?v=R0WYcluiL6s

Εικόνα

Το μεταφέρω αυτούσιο γιατί αξίζει να δούμε το μέγεθος (και το θράσος) της παπάτζας που παίζει.


Πρίν κανα μήνα έτυχα σε παρόμοια ακούσια "ενημέρωση", γνωστός μου μου είπε να βρεθούμε για "κάποια δουλειά" και βρέθηκα να ακούω επί 2 ώρες για αλόη μέχρι αυτές τις πίπες. Είναι πολύ σοβαρό πρόβλημα. Αυτός ο τύπος ο οποίος δεν είναι κάποιο φρικαλέο λαμόγιο αλλά ένας ειλικρινά καλός άνθρωπος και τίμιος, οδηγείται νομοτελιακά στην καταστροφή (έχει και 2 παιδάκια μικρά). Από ευγένεια και επειδή δεν τον ξέρω και τόσο καλά ώστε να έχω το θάρρος, απλά του είπα ότι είμαι πολύ επιφυλακτικός και με τις αλόες (ελεος..) και με τις πυραμίδες (MLM νομίζω το ανέφερα) και ως εκεί. Όση ώρα μου μιλούσε αναρωτιόμουνα αν έπρεπε να του μιλήσω πιο επιθετικά, μάλλον μετάνοιωσα που δε το έκανα και ένας λόγος ήταν πως ήμουνα απροετοίμαστος. Αν το ήξερα θα είχα διαβάσει πάλι την γνωστή σελίδα και θα απαντούσα ανάλογα.

Αυτός δουλεύει ασταμάτητα για αυτό (έχει σταματήσει την άλλη δουλειά που είχε, για διάφορους λόγους) και εκτιμώ ότι τα έσοδα που έχει μέχρι τώρα είναι ~0. Παίζει να έχει μπει και μέσα αν σκεφτεί κανείς το "υλικό" και τα "σεμηνάρια" που έχει πληρώσει. Σε 1-2(max) χρόνια θα έχει απλά καταστραφεί, θα είναι ταπί και όλοι γνωστοί, φίλοι και συγγενείς θα τον έχουν είτε για λαμόγιο, είτε για βλάκα, ή και τα 2. Το κακό είναι ότι δεν θα θέλει να το παραδεχτεί ότι έκανε τέτοια |λογοκρισία| και απλά το κακό διαιωνίζεται.

Τεσπά, τροφή για σκέψη.
Τελευταία επεξεργασία από IKE και 03 Σεπ 2014, 21:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#491 Eίδα λιγότερο από 2΄, μέχρι εκεί που αναφέρθηκε για κάποιον που του είπε ότι σε 6 μήνες θα βγάζει 3000€ με την προϋπόθεση να κάνει ότι του πεί ( ο ομιλών ) και συνέχισε ότι πρόκειται για άτομο 48-49 ετών με δικές του επιχειρήσεις σε Ελλάδα και Ρουμανία, μετά το έκλεισα από τσαντίλα γιατί ποιός επιχειρηματίας με επιχειρήσεις ( πληθυντικός ) σε Ελλάδα κια Ρουμανία έχει ανάγκη να τρέχει δεξιά - αριστερά αφιερώνοντας χρόνο ( κλέβοντας χρόνο από τις ...επιχειρήσεις του )για 3000€ όταν έχει άλλες επιχειρήσεις που όσοι ασχολούνται πραγματικά ελέγχοντας 2-3 δουλειές ταυτόχρονα είναι τουλάχιστον με το τηλέφωνο στο αυτί τις περισσότερες ώρες της ημέρας, πόσο μάλλον να έχει και φυσική παρουσία σε Ελλάδα / Ρουμανία, έλεος πια με τις παπάτζες.

Ο τύπος δουλεύει το πάνελ του με μεγάλα λόγια και κανείς από κάτω δεν ακούει τι τους λέει,( θα το δω όλο όταν είναι πιο χαλαρός ) δεν του λέει τι μας τώρα ? Μας δουλεύεις ?
Άβαταρ μέλους
By xenos
#647 Εγώ δεν καταλαβαίνω το εξής. ok, σε έπεισαν γιατί είσαι άνεργος/αφελής/κλπ να μπεις στο τριπάκι, αλλά πως σκας τα ανύπαρκτα χρήματά σου για να "σε μάθουν τα μυστικά της δουλειάς"; δλδ δεν έχεις μία και βρίσκεις 1-2 χιλιάρικα να δώσεις. Την ίδια απορία έχω και για τα απλά μαγαζάκια που λέγανε στο 4τ. Δλδ ο άλλος δεν έχει να πληρώσει δεη κ βρίσκει να δώσει 2000 για να βρει πελατεία; :s_omg