Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#2310 Ανοίγω τοπικό για ολους εμας τους καφεδοjunkies που αμα δεν πιουν ΚΟΥΠΑΤΟ cappuccino δεν ξερουν τι τους φταιει. :s_coffee

Μιας και ειμαι σε διαδικασια αγορας καινουργιας μηχανης θα ηθελα την συμβουλη σας:
Gaggia αλλα ποια?
1500 εκδοσεις σε παραπλησια τιμη :
Classic, baby dose, baby twin , baby black κτλ

Προς το παρον ΔΕΝ θα παιξει μυλος- ναι, το ξερω οτι θα χασω πολλα αλλα ειναι Οδηγια της Kυριας- και μαλλον επειδη βαριεμαι τα περα δοθε στο καφεκοπτειο θα χρησιμοποιω επι το πλειστον καφε S/M.

Ακουω προτασεις.

μαξ 350 ευρω.Εχουμε και ΕΝΦΙΑ.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#2314 το παρόν θα κλειδωθεί μέχρι να έρθει ο manosk να σου 'ξηγήσει :shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#2339 :s_rofl :s_rofl :s_rofl

Επεσες στην περιπτωση.Εχω το μπρικι της Bialetti εδω και 4 χρονια.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#2345 :s_cool
Εσυ βλεπεις μπροστα.
Άβαταρ μέλους
By vice246
#2861 στη δουλεια ....και κατω απ το σπιτι ...που με ξερουν, τον ετοιμαζουν χωρις λογια.....
οι υπολοιποι γιατι απορουν οταν ζηταω καπουτσινο σκετο σε μεγαλη κουπα.....? καλοκαιριατικα....
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#2870 Είδα μια πολυ ωραια εσπρεσιερα Philips που της βάζεις καφέ σε κόκκους, τον αλέθει και στον ετοιμάζει.

Κανει 450 ευρω αν θυμάμαι καλα...αξίζει λέτε?
Άβαταρ μέλους
By drdino
#2878 Ενδιαφέρουσες οι bean 2 coffee, πριν πάρω την gaggia το έψαχνα κι εγώ, αλλά με αποθάρρυναν κάποια αρνητικά σχόλια που διάβασα για δυσκολία καθαρισμού. Αυτό να τσεκάρεις imho.
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#2882 Αλλο επίπεδό μια Gaggia με μύλο π.χ αλλο επίπεδό μια πλήρως αυτοματοποιημενη για κόκκους!

Κατα κανονα αυτες εχουν pressurized portafilter για να βγαζουν καποιο καϊμάκι κ δεν μπορεις καθόλου να επεμβεις στους παράγοντες εκχύλισης!

Βεβαια απο αποψη ευκολίας δε πιάνονται!! Μονο οι μηχανες με Pads κλπ τις πλησιάζουν με αρκετα κατώτερη ποιότητα προφανώς!