Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#401829 Καπουτσίνο από την νεσπρέσο σε μεταλλίκό κυπελάκι EΣ, ακόμα καλύτερα :lol:


Μιας και είπα για ποτήρια, δίνει η EKO εδώ με κουπόνια κούπες της http://en.kahlaporzellan.com/, πάαααρα πολύ ποιοτικές και ότι πρέπει για εσπρεσσο και καπουτσίνο.

http://www.eko.com.cy/i-etairia-mas/oik ... moments-2/
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#405756 Βρισκόμαστε σε αναζήτηση μηχανής εσπρέσο.

Η παλιά μηχανή ήταν μια Gaggia Classic, όμως θα τη χαρίσουμε, οπότε αναζητούμε κάτι παραπλήσιο ή καλύτερο. Έχουμε κάποια πρόταση;

Επίσης, μια ερώτηση: Έχει νόημα να βάζει κανείς εμφιαλωμένο νερό;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#405765
Hellenic tifosi έγραψε:Χμ, καλή ερώτηση :P

Υποθέτω κάτι μέχρι 300 ευρώ.



Την ίδια παίρνεις :lol:

Με 500€ καθαρίζεις μια και δια παντός με μύλο + μηχανή σαν τα δικά μου πάντως.
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#405778 ΟΚ, με πείσατε!

Θα στειλω την παλια στο χωριό στους γονεις και θα αφησω την καινουρια εδώ. Σχετικά με το εμφιαλωμενο, τι γνώμη έχετε;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#405781 Οι καινούριες classic είναι χειρότερες από τις παλιές. Εσένα του πότε είναι;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#405784 2015 έγινε η αλλαγή προς το χειρότερο, τι έχει η δικιά σου;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#405798 Κάνε της ένα καλό καθάρισμα και κράτα την :)
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#405943 τα επαιξε η 2 ετων krups nespresso μου
απο το να την παω για σερβις μου ειπανε στο τηλ οτι μπορω να την επιστρεψω και να παρω μια καινουργια αν θελω με 35% εκπτωση
αυτη την ειχα παρει 50 ευρω σε προσφορα οποτε θα την παω πισω και θα παρω μια αλλη καινουργια
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#406145 Αυτές εδω, ανάλογα με το μοντέλο* έχουν 2 ή 3 χρόνια εγγύηση. Το κοίταξες υποθέτω τι ισχύει στην Ελλάδα;

* Για κάποιο ηλίθιο λόγο, οι φτηνές Krups/Magimix κλπ έχουν 3 χρόνια, ενώ αισθητά ακριβότερη De'Longhi μου έχει μόνο 2 χρόνια :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#406174
Zorz έγραψε:Αυτές εδω, ανάλογα με το μοντέλο* έχουν 2 ή 3 χρόνια εγγύηση. Το κοίταξες υποθέτω τι ισχύει στην Ελλάδα;

* Για κάποιο ηλίθιο λόγο, οι φτηνές Krups/Magimix κλπ έχουν 3 χρόνια, ενώ αισθητά ακριβότερη De'Longhi μου έχει μόνο 2 χρόνια :thumbsdown:

Την έχω 4 χρόνια ήδη

< >