Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#593155 Σίγουρα από αύριο, που θα γίνει η Ελλάδα και πάλι Ελβετία, θα ανέβουν οι τιμές.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#593220 Με χρυσά κουτάλια θα τρώμε και χρυσά καλαμάκια θα ρουφάμε

Με cold brew έχει ψαχτεί κανείς;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#593228
Dimitris_P έγραψε:Με χρυσά κουτάλια θα τρώμε και χρυσά καλαμάκια θα ρουφάμε

Με cold brew έχει ψαχτεί κανείς;
Ναι έχω τα εργαλεία στο ντουλάπι, έκανα μια 2 φορές cold brew και τα παράτησα.
Δεν αξίζει κατ εμέ

< >
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#593902 Καλησπέρα! Θέλω τα φώτα σας:P

Αναζητώ εσπρεσιερα με κάψουλες για να την παίρνουμε μαζί μας στο χωριό- συνεπώς προτεραιότητα είναι το σχετικά μικρό μέγεθος, καθώς και η ευκολία εξεύρεσης κάψουλας.

Τι προτεινετε;
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#593907 Nespresso Essenza ή Pixie, οποιαδήποτε μοντέλο (τον ίδιο ακριβώς καφέ κάνουν).
Άβαταρ μέλους
By italakias
#594198
Hellenic tifosi έγραψε:Καλησπέρα! Θέλω τα φώτα σας:P

Αναζητώ εσπρεσιερα με κάψουλες για να την παίρνουμε μαζί μας στο χωριό- συνεπώς προτεραιότητα είναι το σχετικά μικρό μέγεθος, καθώς και η ευκολία εξεύρεσης κάψουλας.

Τι προτεινετε;

Πιειτε και εναν ελληνικο ρε παιδια. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#597447 Σαν να σου πλένει η γυναίκα το αμάξι ένα πράγμα...!

Εικόνα

Όταν είπα στη γυναίκα ότι θα αγόραζα τη μηχανή, με κοίταξε σαν εξωγήινος. Τώρα έχει μάθει να κάνει τον καλύτερο καφέ της γειτονιάς!

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#597455 Άσχετη ερώτηση : η κουζίνα είναι Indesit; Bosch;
Oι εστίες επαγωγικές; Μάρκα;
Βλέπω καλά πως έχεις επιλέξει ξύλο για το πάτωμα, ή είναι πλακάκι που μοιάζει με ξύλο; Δεν φοβάσαι μήπως πέσει πάνω κάτι;
Δείχνει πολύ ωραίο πάντως!
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#597464 HF ευχαριστώ πολύ

Κουζίνα και εστίες (επαγωγικές) είναι Bosch. Ευχαριστημένος έως τώρα. Πολλές επαγωγικές διάβασα πως έχουν πρόβλημα στο μπρίκι, δλδ δεν το αναγνωρίζουν λόγω της μικρής επιφάνειας. Εδώ στο μικρό μάτι το καταλαβαίνουν.

Πάτωμα είναι ξύλο με λούστρο. Είναι κάπως ριψοκίνδυνο αλλά μου αρέσει γιατί είναι σαλοκουζίνα. Μπροστά από κουζίνα κ νιπτήρα έχουμε βάλει 1 χαλάκι ενός μέτρου για ψυχολογικούς λόγους κυρίως. Κατά τα άλλα δεν παθαίνει κάτι το πάτωμα. Το λούστρο θεωρητικά το θωρακίζει. Πλακάκι για αισθητικούς λόγους δε θέλαμε να βάλουμε.

Μια καλή ιδέα είναι ο κρυφός φωτισμός, ειδικά εάν πρόκειται για σαλοκουζίνα ( η φωτογραφία είναι όλα τα λεφτά... θεοσκότεινη :-) )
Εικόνα
Εικόνα

Υ.V. : νερό βάζω από τη brita προς το παρόν. Πήρα κ ένα σακουλάκι αφαλάτωσης που το πετώ μεσα στο τανκ αλλά μου φαίνεται ψυχολογικά πολύ χημικό το εγχείρημα κ ακόμη το τρενάρω...!



< >