Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#532363 Μέσω Viber δεν πρόκειται να στο στείλει. Εχει μέχρι ένα όριο μεγέθους ώστε να το επεξεργαστεί και να το συμπιέσει ρίχνοντας την ποιότητα.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#532379 Το viber και φωτο να στειλεις σε υψηλη αναλυση, δεν περναει στην ιδια ποιοτητα.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#532413 Πολύ καλό τηλέφωνο το redmi note 5. Αλλά ένα θεματακι το χει με τη διπλή κάμερα που αργεί πολύ να ανοίξει. Δεν πειράζει. Εξαιρετικός αντικαταστάτης του redmi note 4x.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#534016 Xiaomi redmi note 5 vs Huawei mate 10 lite ?

Ποιο από τα 2? Υπάρχει κάτι άλλο σε αυτή τη κατηγορία;
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#534221 Ανάμεσα στα 2 θα πήγαινα για το Mate.
Ρίξε μια ματιά και στο Mi A2.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#534228
saxon_747 έγραψε:Xiaomi redmi note 5 vs Huawei mate 10 lite ?

Ποιο από τα 2? Υπάρχει κάτι άλλο σε αυτή τη κατηγορία;


Xiaomi. Φτηνότερο. Σαφως δυνατοτητερη CPU. Καλυτερη μπαταρια. Σοβαρο community για ολα τα γούστα. Cancer free απο EMUI. Ναι ναι οκ... εχει Μιαου Μιαου, αλλα δεν τιθεται καν ζητημα.

Τωρα αν κανεις εχει βίτσια και θελει να δώσει 230 για το Hua, ας το ξανασκεφτει γιατι στα 260 ειναι το Pocoloco που ειναι 5-6 φορες δυνατοτερο.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#534231 Τώρα είδα ότι εδώ πουλάμε το 5 Pro με την ονομασία του απλού.
Οπότε συμφωνώ και εγώ για το 5αρι ανάμεσα στα 2.
Γενικά πάντως θα πήγαινα για το Α2 όπως ανέφερα.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#534233
saxon_747 έγραψε:Το Pocof1 είναι στα 260€???



χμμμ, την προηγουμενη βδομαδα με κατι κουπονακια εβγαινε 263 + 8 μεταφορικα. Τώρα που το ξαναβλέπω τσίμπησε στα 282 ανευ μεταφορικων. Μπορείς να το παρακολουθησεις και να περιμενεις να ξανακατσει αν κρινεις οτι το θες. Διαφορετικα ενα Redmi Note 5 3/32 πάει στα 140 ευρώ και τους παιζει ολους στα ισα (ασχετως τιμης)
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#534407 Ψαχνω ενα σιγουρο τρόπο να κανω root το παλιό μου κινητο, ενα samsung Note 3
ο μονος λογος ειναι για να δοκιμασω το mirroring στο αυτοκίνητο .
To κινητο φοραει android 5.0 , αναβαθμίσεις κτλκ πλεον δε λαμβάνει οπότε δε χάνω κάτι.

Εχω βρει μερικά tutorials στο ιντερνετ αλλα καποια βλκεπω απο κατω σχολιο δεν παιζουν κτλ
Θα ηθελα κατι δοκιμασμενο και ευκολο, δεν εχω καμια ορεξη να κατσω να περναω rom και ιστοριες
Άβαταρ μέλους
By corsair
#534519
KiloMeater έγραψε:Ψαχνω ενα σιγουρο τρόπο να κανω root το παλιό μου κινητο, ενα samsung Note 3
ο μονος λογος ειναι για να δοκιμασω το mirroring στο αυτοκίνητο .
To κινητο φοραει android 5.0 , αναβαθμίσεις κτλκ πλεον δε λαμβάνει οπότε δε χάνω κάτι.

Εχω βρει μερικά tutorials στο ιντερνετ αλλα καποια βλκεπω απο κατω σχολιο δεν παιζουν κτλ
Θα ηθελα κατι δοκιμασμενο και ευκολο, δεν εχω καμια ορεξη να κατσω να περναω rom και ιστοριες


γιατι να παιδευετεις με ενα παλιο κινητο ? τι θα μπορουσες να χασεις γενικα? γιατι mirroring και οχι android auto?

Μερικα απο τα καυτα ερωτηματα που εχει το community.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#534520 Android auto παίζει κανονικά με το s8+
Αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και το mirroring έτσι να δω πως είναι, κάτι που απαιτεί root το οποίο δεν προτίθεμαι να δοκιμάσω στο s8+
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#534704
KiloMeater έγραψε:Android auto παίζει κανονικά με το s8+
Αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και το mirroring έτσι να δω πως είναι, κάτι που απαιτεί root το οποίο δεν προτίθεμαι να δοκιμάσω στο s8+


Εδώ είσαι: https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#535210 Ερώτηξη περί TV BOX (σόρι αν έχει συζητηθεί, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω 1161 σελίδες).

Έχω μία κινεζιά MXV κυρίως για στρημάρισμα αγώνων, το οποίο να πω την αλήθεια το είχα θαμένο κάνα χρόνο τώρα. Ανέκαθεν δεν μπορούσα να δω τα βαριά στρημάκια, αλλά τώρα που ο πατέρας μου είπε να βάλει Νετφλιξ είπα να το ψάξω.

Σε οτιδήποτε στρημ έχει μεγάλη ταχύτητα έχω θέμα. Με τη γραμμή δεν έχω ιδιαίτερο, τη μετράω στο wireless και πιάνω 18-20 στο down. Με αυτή την ταχύτητα για ποιο λόγο μπορεί το box να με έχει ταράξει στο buffering; H πρώτη μου σκέψη πάει στη RAM, αλλά μπορεί να φταίει και κάτι άλλο; Για να μην ανοίγετε το λινκ έχω 1GB, στο τηλέφωνο έχω 2GB και η κατάσταση είναι πάνω κάτω η ίδια.

Μπορεί να φταίει το ρούτερ; Αλλά αφού μετράω πάνω από 15 ταχύτητα. Καμία άλλη ιδέα;