Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#654191
MIXOStsi έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:
fot έγραψε:Για το Mi Note 10 Lite τι λέτε; Υπάρχει κάτι πιο καλό στα χρήματα του ;


< >


Το Samsung A71 υπάρχει αλλά είναι 128άρι και αρχίζει σε πιο πάνω λεφτά.

Εγώ δεν θα το αμελούσα το Samsung. Αρχικά το UI της Sam θα ήταν και λόγος επιλογής μάλιστα.


δηλαδή, όχι δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στα χρήματα του... :lol:

το p30 ειναι στα ιδια λεφτα με το α71..
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#654461 Με γύρω στα 150-180 € τι παίρνουμε?
Xiaomi redmi 8A λέει τπτ?
Έχω κάτι ποντους για εξαργύρωση που μάλλον πρεπει να πάω κωτσοβολο.

Αυτό τι λέει?
https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones ... k-dual-sim


Αυτό:
https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones ... k-dual-sim

Ή Samsung galaxy A20?



< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#654491
kovathe έγραψε:Με γύρω στα 150-180 € τι παίρνουμε?
Xiaomi redmi 8A λέει τπτ?

< >


Δώσε ένα κλικ παραπάνω και πάρε ένα Note 8, 64άρι. Γιατί α) έχει 4gb ram και β) έχει πολύ καλύτερη κάμερα.

Τα φθηνά Samsung δεν τα εμπιστεύομαι μετά από τραγική εμπειρία με ένα Α6 της δουλειάς, που είχε σήμα σε όλο το εργοστάσιο ΕΚΤΟΣ από μία ακτίνα 2 μέτρων από το γραφείο μου :rant: :rant: και γενικά κολλούσε αρκετά και το σήμα του ήταν μετριότατο... Ευτυχώς, το άλλαξα και το φορτώθηκε άλλος και ησύχασα με ένα Redmi Note 8T (που έχει σήμα παντού και η μπαταρία του αντέχει πολύ περισσότερο).


Έγραψα τα παραπάνω και μετά είδα πως το μόνο Note 8 64άρι που έχει ο Κωτσόβολος είναι το 8T, που το δίνει στα 229... Είναι αρκετά παραπάνω, οπότε, αν δεν θέλεις να τα δώσεις, μια χαρά είναι και το απλό 8, απλά πάρε το 64άρι (αν το έχει ο Κωτσόβολος).
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#654514 Μεταξύ των 2 παραπανω?
Το huawei και το xiaomi?

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#654540
kovathe έγραψε:Μεταξύ των 2 παραπανω?
Το huawei και το xiaomi?

< >


Προσωπικά το Huawei θα το φοβόμουν για το τι θα παίζει με αναβαθμίσεις, συμβατότητες, κτλ, μιας και έχει φάει ban από τους αμουρικάνοι. Άλλοι που έχουν λένε πως όλα τρέχουν ρολόι και οι αναβαθμίσεις μια χαρά. :hmmm: Από τα 2 που έβαλες πάντως το Huawei έχει καλύτερα χαρακτηριστικά... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#654571 To χτύπησα τελικά στα 145.
Η τιμή που βγάζει κατεβαίνει.
Huawei p40 lite
Μου φάνηκε το πιο vfm για τα specs του.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#657058 Πέρυσι τέτοια εποχή, ρωτούσα εδώ μέσα για τα θωρακισμένα κινητά. Τελικά αγοράστηκε κατά τον Οκτώβρη. Δέκα μήνες μετά, φαίνεται ότι κανένα κινητό δεν είναι αρκετά ανθεκτικό αν βάλεις τα δυνατά σου.
Blackview 6800 ProΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By bill33
#657062 Εκατσες επάνω;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#657087
kovathe έγραψε:To χτύπησα τελικά στα 145.
Η τιμή που βγάζει κατεβαίνει.
Huawei p40 lite
Μου φάνηκε το πιο vfm για τα specs του.

< >


εντυπωσεις?
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#657113 Έχω βαρεθεί να βλέπω ¨θωρακισμένα" κινητά τα οποία χαλάνε με το παραμικρό. Τα περισσότερα δεν πιστεύω ότι έχουν διαφορά από θέμα αντοχής σε σχέση με τα κανονικά. Το μόνο που κυρίως αλλάζει είναι η εμφάνιση τους. Κινέζικες φτηνές μάρκες, με αντίστοιχης ποιότητας προϊόντα. Τα βλέπουν κάτι παλιά Nokia και Siemens ME45 και κυλιούνται στο πάτωμα από τα γέλια!
Άβαταρ μέλους
By melos86
#657117 Τσιμπησα χθες Xiaomi Mi 10 5G 128gb στα 650 ευρω απο το πλαισιο.
Η διαφορα απο το προηγουμενο και αρκετα ταλαιπωρημενο Xperia XA2 αρκετα μεγαλη... Πολυ θετικες εντυπωσεις απο ταχυτητα, οθονη (στα 90hz), ηχο (εχει πραγματικα πολυ δυνατα στερεο ηχεια και ειναι εμφανης η διαφορα του δευτερου) και φωτογραφικη μηχανη!
Μοναδικο που δεν εχω συνηθισει ακομα ειναι το μεγεθος! Ελπιζω σε 1-2 μερες να το εχω ξεπερασει και αυτο!
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#657120 Τούμπανο από h/w. Με γεια ρε.


Παίδες, υπάρχει θήκη αδιάβροχη, να βάλω μέσα το κινητό και να το βουτήξω στη θάλασσα για καμιά φωτό;
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#657121
melos86 έγραψε:Τσιμπησα χθες Xiaomi Mi 10 5G 128gb στα 650 ευρω απο το πλαισιο.
Η διαφορα απο το προηγουμενο και αρκετα ταλαιπωρημενο Xperia XA2 αρκετα μεγαλη... Πολυ θετικες εντυπωσεις απο ταχυτητα, οθονη (στα 90hz), ηχο (εχει πραγματικα πολυ δυνατα στερεο ηχεια και ειναι εμφανης η διαφορα του δευτερου) και φωτογραφικη μηχανη!
Μοναδικο που δεν εχω συνηθισει ακομα ειναι το μεγεθος! Ελπιζω σε 1-2 μερες να το εχω ξεπερασει και αυτο!
Mεγειες κ;ο περιμένουμε περαιτέρω εντυπώσεις

< >
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#657142 Η ωρα αλλαγής κινητού πλησιαζει, εχω σταμπάρει 2
1. https://techhut.gr/realme-6-pro-8gb-128gb-lightning-blue.html
και
2. https://techhut.gr/realme-x50-5g-6gb-128gb-ice-silver.html
σκεφτομαι να περιμένω πιθανή εκπτωση στο 2ο αν παιρνει sd (αλλου λέει οτι παίρνει, αλλού όχι).
Πάνω απο 350€ για κινητό δεν δίνω. Τα κρατάω περίπου 3 χρόνια (ή σπανε λογω παιδιών ή νεύρων κλπ, ή μετά σερνονται και δεν μπορώ να κάνω αυτά που θέλω). Δεν γινεται χρήση μονο τηλεφώνου ή κλασικού smartphone (fotos, viber κλπ), αλλά και επεξεργασία φωτογραφιών, απομακρυσμένες συνδεσεις.
Απόψεις επί των σταμπαρισμένων??? Αλλες προτάσεις???