Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#413239
Anonymous Founder έγραψε:Ε, αυτή τη επίδοση μπαταρίας, μόνον τα Xiaomi την πετυχαίνουν, το S7 μου θα είχε κλείσει στην 1.5 ώρα μάλλον...

Ναι, αλλά έχεις πιο ωραία οθόνη!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#413241
Focusman91 έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Ε, αυτή τη επίδοση μπαταρίας, μόνον τα Xiaomi την πετυχαίνουν, το S7 μου θα είχε κλείσει στην 1.5 ώρα μάλλον...

Ναι, αλλά έχεις πιο ωραία οθόνη!

< Note >


Nαι αλλά κοστίζει τα 3πλάσια. Βγάζει πουθενά αυτή η κουβέντα;;;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#413243 Και οχι μονο. Τεσπα τα Xiaomi καλα χρυσα αλλα χανουν σε πολλα σε σχεση με ενα S7 πχ. Τουλαχιστον δεν το παιζουν wannabe premium innovators σαν την OnePlus

< >
Άβαταρ μέλους
By JBT
#413245 Mid range vs high end


:dizzy:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#413246 Το ξέρω πολυ καλά. Μη μου :dizzy: άδικα.

< >
Άβαταρ μέλους
By JBT
#413248 :rant: :rant: :rant:

Αν ήξερες ρε με σαμσουν θα είχες καταλήξει;; :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By elteo
#413249
mirage έγραψε:Και οχι μονο. Τεσπα τα Xiaomi καλα χρυσα αλλα χανουν σε πολλα σε σχεση με ενα S7 πχ. Τουλαχιστον δεν το παιζουν wannabe premium innovators σαν την OnePlus

< >


+ότι έχουν συσκευές που οι μεγάλοι κατασκευαστές δεν έχουν (ή είχαν αλλά δεν έχουν πλέον)

βλέπε :
Μi Mix (bezeless)
Mi Max (6.44")
όλα σχεδόν τα μοντέλα τους με την option του δίκαρτου

Mέσα σε όλα αυτά βάλε την αξιοπιστία, το Miui που είναι ένα αξιοπρεπές και πληρέστατο ui, τις πολύ καλές μπαταρίες, την πέραν του δέοντος πλήρη γκάμα και τις σχετικά καλές τιμές και καταλαβαίνεις γιατί έχει γίνει αγαπητή στον κόσμο.

Εχω το Mi Max & το Redmi Note 3 Pro. Δεν θα έλεγα όχι όμως και σε ένα S8 (σκέτο :rtfm: ) για να αλλάξω λίγο την miui-ίλα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#413251 Εχω ενα Redmi Note 3 κατι. Εχω ξεχασει το μοντέλο. Δεν ειναι το βασικο μου τηλέφωνο και η Miuiιλα δε μου αρεσει αλλα την δουλεια του την κανει. Γι αυτο και η μανα μου εχει Xiaomi επισης και ειναι ευχαριστημένη. Απλα φτανει τόσο. Η φαση θυμιζει Petran ή οπως τον ελεγαν με το Superb με τα φαρδια πισω λαστιχα.

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#413256 Εγώ γκρινιάζω για τις προβληματικές μπαταρίες των high end. Αυτό είναι ένα τεράστιο πρόβλημα που δείχνει πως μπορεί να λυθεί και απόδειξη είναι τα φθηνά κινητά της Xiaomi.
Δεν είναι λοιπόν το ζήτημα της σύγκρισης, αλλά κάτι διαφορετικό: ποιος ο πραγματικός λόγος που κάτι τόσο απλό και φθηνό δεν υπάρχει στα κορυφαία Samsung;
Κοινώς, τι να την κάνω την γαμάτη οθόνη αν δεν μπορώ μια την δω (μιας και το κινητό έχει μείνει από μπαταρία; ).
Αυτή την στιγμή είμαι στο 68% και το κινητό βγήκε από τον φορτιστή του πριν δύο ώρες. Και δεν έχει παίξει GPS καθόλου. Ε, αν αυτό δεν είναι τεράστιο πρόβλημα, δεν ξέρω πώς αλλιώς να το χαρακτηρίσω.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#413259 Εγω δεν εχω τετοια τεραστια προβληματα με το δικο μου. Δεν ξερω δεν ξερω.

< >
Άβαταρ μέλους
By pik.
#413260
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ γκρινιάζω για τις προβληματικές μπαταρίες των high end. Αυτό είναι ένα τεράστιο πρόβλημα που δείχνει πως μπορεί να λυθεί και απόδειξη είναι τα φθηνά κινητά της Xiaomi.
Δεν είναι λοιπόν το ζήτημα της σύγκρισης, αλλά κάτι διαφορετικό: ποιος ο πραγματικός λόγος που κάτι τόσο απλό και φθηνό δεν υπάρχει στα κορυφαία Samsung;
Κοινώς, τι να την κάνω την γαμάτη οθόνη αν δεν μπορώ μια την δω (μιας και το κινητό έχει μείνει από μπαταρία; ).
Αυτή την στιγμή είμαι στο 68% και το κινητό βγήκε από τον φορτιστή του πριν δύο ώρες. Και δεν έχει παίξει GPS καθόλου. Ε, αν αυτό δεν είναι τεράστιο πρόβλημα, δεν ξέρω πώς αλλιώς να το χαρακτηρίσω.

το πιστευεις οτι ενα απλο iPhone7 εχει καλυτερη μπαταρια απο το S8? :help:
αυτο και μονο απο μονο του ειναι οικτρο στατιστικο στοιχειο. :oops:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#413268
Anonymous Founder έγραψε:Αυτή την στιγμή είμαι στο 68% και το κινητό βγήκε από τον φορτιστή του πριν δύο ώρες. Και δεν έχει παίξει GPS καθόλου. Ε, αν αυτό δεν είναι τεράστιο πρόβλημα, δεν ξέρω πώς αλλιώς να το χαρακτηρίσω.



This is Houston, you have a problem. Αν δεν ανοιγεις παιχνιδια ή κάτι heavy τελος παντων, δεν ειναι φυσιολογικη συμπεριφορα αυτο. Κοιτα τις εφαρμογες σου... νομιζω οτι κατι σου καταπινει μπαταρια.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#413318
pik. έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ γκρινιάζω για τις προβληματικές μπαταρίες των high end. Αυτό είναι ένα τεράστιο πρόβλημα που δείχνει πως μπορεί να λυθεί και απόδειξη είναι τα φθηνά κινητά της Xiaomi.
Δεν είναι λοιπόν το ζήτημα της σύγκρισης, αλλά κάτι διαφορετικό: ποιος ο πραγματικός λόγος που κάτι τόσο απλό και φθηνό δεν υπάρχει στα κορυφαία Samsung;
Κοινώς, τι να την κάνω την γαμάτη οθόνη αν δεν μπορώ μια την δω (μιας και το κινητό έχει μείνει από μπαταρία; ).
Αυτή την στιγμή είμαι στο 68% και το κινητό βγήκε από τον φορτιστή του πριν δύο ώρες. Και δεν έχει παίξει GPS καθόλου. Ε, αν αυτό δεν είναι τεράστιο πρόβλημα, δεν ξέρω πώς αλλιώς να το χαρακτηρίσω.

το πιστευεις οτι ενα απλο iPhone7 εχει καλυτερη μπαταρια απο το S8? :help:
αυτο και μονο απο μονο του ειναι οικτρο στατιστικο στοιχειο. :oops:



Μια τιμουλα από αυτό το "απλό" όπως το λες έχουμε;

"Καλύτερη μπαταρία" εννοείς μάλλον "Καλύτερη αυτονομία" να υποθέσω σωστά;
Άβαταρ μέλους
By pik.
#413355
JBT έγραψε:
pik. έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ γκρινιάζω για τις προβληματικές μπαταρίες των high end. Αυτό είναι ένα τεράστιο πρόβλημα που δείχνει πως μπορεί να λυθεί και απόδειξη είναι τα φθηνά κινητά της Xiaomi.
Δεν είναι λοιπόν το ζήτημα της σύγκρισης, αλλά κάτι διαφορετικό: ποιος ο πραγματικός λόγος που κάτι τόσο απλό και φθηνό δεν υπάρχει στα κορυφαία Samsung;
Κοινώς, τι να την κάνω την γαμάτη οθόνη αν δεν μπορώ μια την δω (μιας και το κινητό έχει μείνει από μπαταρία; ).
Αυτή την στιγμή είμαι στο 68% και το κινητό βγήκε από τον φορτιστή του πριν δύο ώρες. Και δεν έχει παίξει GPS καθόλου. Ε, αν αυτό δεν είναι τεράστιο πρόβλημα, δεν ξέρω πώς αλλιώς να το χαρακτηρίσω.

το πιστευεις οτι ενα απλο iPhone7 εχει καλυτερη μπαταρια απο το S8? :help:
αυτο και μονο απο μονο του ειναι οικτρο στατιστικο στοιχειο. :oops:



Μια τιμουλα από αυτό το "απλό" όπως το λες έχουμε;

"Καλύτερη μπαταρία" εννοείς μάλλον "Καλύτερη αυτονομία" να υποθέσω σωστά;

550E ειναι και δεν μιλαω για το Plus αλλα για το μικρο και προφανως εννοω αυτονομια γιατι με απολυτα νουμερα το S8 εχει πολυ μεγαλυτερη στην πραξη ομως εχει χειροτερη το S8