Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#546571 Η xiaomi στις φθηνές συσκευές βάζει επιεικώς μέτρια κάμερες απο αυτα που εχω δει ενώ κάποιες δεν εχουν επέκταση χώρου με sd.

Ο λόγος που δεν κινηθηκα για MiA2 ειναι η προβληματική οθόνη απο εμπειρίες χρηστών ενώ κ απο μεαα του χώρου δεν θεωρείται τόσο καλό οσο ο πρόγονος του.

Αυτά απο την προσωπική αναζήτηση του προηγούμενου διαστήματος :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#546600 Έχω την εντύπωση ότι οι κάμερες είναι σχετικα αξιοπρεπείς, το software χαλάει το αποτέλεσμα.

Για το MiA2 όντως διαβάζω αρκετά αρνητικά, αντίθετα με το note 5-6
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#546627 To build in camera app εννοώ. Διαβάζω ότι βελτιώνεται αισθητά με το open camera ή κάποιο modded gcam που κυκλοφορεί στο xda. (Έχει αρκετή μανούρα όμως)
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#546629 Η τσιαομι να ξέρετε έχει στήσει τμήμα καμερών που πριν δεν είχε και τα αποτελέσματα είναι ήδη εμφανή

Το note 5 έχει υπερκαμεραρα έτη φωτός μπροστά σε σχέση με το a1 που έχω εγώ ακόμα και με Google camera που του έχω βάλει η οποία κάνει παπάδες με το hardware που έχει

Έχει πέσει δουλειά και προσωπικά θεωρώ ότι το συγκεκριμένο έχει αρκετά καλή κάμερα για τα λεφτά του

Το a1 μου πχ με την στοκ δεν ήταν καλό ούτε για τα λίγα λεφτά του

Και λογικά θα το δουλέψουν κι άλλο μελλοντικά, αλλά από τη στιγμή που ανακοίνωσαν ότι θα αρχίσουν να προσέχουν το θέμα με τις κάμερες τα αποτελέσματα φάνηκαν σχετικά άμεσα

Πριν απλά υπήρχαν.. και φυσικά έχει βγάλει κακό όνομα λόγω αυτού, όχι άδικα..

Και το pocophone που είναι το απόλυτο vfm κινητό της αγοράς νομίζω έχει αρκετά καλή κάμερα που ναι μεν δεν περνάει τις πανάκριβες ναυαρχίδες αλλά δεν είναι και εξωπραγματικά μακριά όπως τα προηγούμενα ακόμα και ακριβά τσιαομι

Άντε να γίνει νούμερο 3 στον κόσμο να πατήσει την apple :metalo:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#546633 Ως κάτοχος pocophone επιβεβαιώνω την πολύ καλή στοκ κάμερα. Βέβαια του έχω βάλει την gcam του Pixel 3 μάλιστα, που το απογειώνει. Και εγκαθίσταται μόνο με ένα απλό install του apk. Πιο απλό δεν γίνεται.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#546640 Α δεν θέλει σκηνικά για το API, απλά install? :hmmm:

Πολύ καλό
Άβαταρ μέλους
By xenos
#546642
elteo έγραψε:Ως κάτοχος pocophone επιβεβαιώνω την πολύ καλή στοκ κάμερα. Βέβαια του έχω βάλει την gcam του Pixel 3 μάλιστα, που το απογειώνει. Και εγκαθίσταται μόνο με ένα απλό install του apk. Πιο απλό δεν γίνεται.
Για πες τπτ παραπανω. Απο που το πηρες;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#546648 Σβέλτο, φοβερή αυτονομία, |λογοκρισία| νοτς.

Από infoquest με 2 χρόνια εγγύηση.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#546676
elteo έγραψε:Σβέλτο, φοβερή αυτονομία, |λογοκρισία| νοτς.

Από infoquest με 2 χρόνια εγγύηση.


Αυτονομία πόσο δλδ;
Φωτος σε νορμάλ και χαμηλό φωτισμό;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#546684 Φώτο πολύ καλές μιλάμε και σε χαμηλό φωτισμό. Του έχω βάλει την gcam του νέου Pixel 3.

Αυτονομία είναι ανάλογα την χρήση που κάνεις. Νορμάλ βγάζει 2ημερο από πρωί της 1ης σε βράδι της 2ης. Δεν σε απασχολεί η μπαταρία του πίστεψε με. :lol:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#546727 σε εμένα είναι άψογο.