Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#699157 Είναι διαφορετικό το μέγεθος των συσκευών και είναι λίγο παράλογο να τον έχει τόσο κάτω.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#699159 Είναι deal breaker το σημείο. Σε συσκευή με 6.7 ίντσες και 197γρ. βάρος χαλάει όλο το ζύγισμα. Ρωτήστε κατόχους S10+ που ήταν επίσης χαμηλά.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#699190 Εγώ θα προσπεράσω ...δεν ξέρω αλλά από τότε που πήρα το Xperia επιτέλους ξέφυγα από τις παντόφλες σε πλάτος πάντα . Βολικό πολύ το 68mm σε σχέση με τα 74mm πχ του s10 plus

sony
Άβαταρ μέλους
By italakias
#699197 Ουτε στον Στοιχιμαν δεν μπορουσα να μπω αποψε και ειχα live παιχνιδι.
Νομιζα οτι χαλασε το κινητο.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#699218
italakias έγραψε:Ουτε στον Στοιχιμαν δεν μπορουσα να μπω αποψε και ειχα live παιχνιδι.
Νομιζα οτι χαλασε το κινητο.
Πάει το μεροκάματο

sony
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#700038 Τι hardware παρουσίασε η Xiaomi με το Mi 11 Ultra... :inlove:

Πάλι πολλά λεφτά για κινητό...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#700072
MIXOStsi έγραψε:Τι hardware παρουσίασε η Xiaomi με το Mi 11 Ultra... :inlove:

Πάλι πολλά λεφτά για κινητό...


Την έστειλε για σπίρτα την Samsung. Για μένα έβαλε τέλος στο S21 Ultra σαν επιλογή μάλιστα. Από χθες το διέγραψα στο μυαλό μου.



ΥΓ: εδώ και 2 εβδομάδες έχει ο μπρο το mi11 και μου αρέσει πολύ...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#700074 Τι να πει και η OnePlus που έκανε ολόκληρη ιστορία με τη κάμερα? :lol:

Θα ήθελα ματ επιλογή πίσω...

Πάντως πρέπει να έχει καλές σχέσεις με τη Samsung! Μια η Harman Kardon στον ήχο, μία οι αισθητήρες που χρησιμοποιεί πρώτη στις κάμερες...
Σε νορμάλ τιμή θα την είχα προπαραγγείλει. Τώρα θα δούμε αν το πάρουμε μετά από μερικούς μήνες με κάποιον φθηνότερο τρόπο.

Πάντως και το Mi 11 Pro έχει τον ίδιο βασικό αισθητήρα και το σκέφτομαι.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#700076
MIXOStsi έγραψε:Τι να πει και η OnePlus που έκανε ολόκληρη ιστορία με τη κάμερα? :lol:

Θα ήθελα ματ επιλογή πίσω...

Πάντως πρέπει να έχει καλές σχέσεις με τη Samsung! Μια η Harman Kardon στον ήχο, μία οι αισθητήρες που χρησιμοποιεί πρώτη στις κάμερες...
Σε νορμάλ τιμή θα την είχα προπαραγγείλει. Τώρα θα δούμε αν το πάρουμε μετά από μερικούς μήνες με κάποιον φθηνότερο τρόπο.

Πάντως και το Mi 11 Pro έχει τον ίδιο βασικό αισθητήρα και το σκέφτομαι.


Η κάμερα της Oneplus είναι αρκετά καλή. Ο βασικός wide είναι καλός. Ο ultrawide (που όμοιό του φορά και το ΜΙ11 Ultra νομίζω), είναι απίστευτος.
Ακατανόητη επιλογή η επιμονή σε "τρύπα" για 2mp λευκό/μαύρο φακό. :dizzy:
Όσον αφορά τη συνεργασία με τη Hasselblad, θα δείξει στο μέλλον της 3ετίας αν ήταν για καλό.

Η δε Samsung άλλες ακατανόητες επιλογές. 2 "τρύπες" πίσω για να έχει 3x & 10x.
Δεν ξέρω τι θέλουν να πετύχουν αλλά νομίζουν όσο πιο πολύ μετατρέψεις το κινητό σε ελβετικό τυρί, τόσες παραπάνω πωλήσεις και καλύτερη κάμερα θα έχει;

ΥΓ: το Mi11 Pro το οποίο θα ήταν η επιλογή μου και μένα, δεν θα έρθει Ευρώπη, τουλάχιστον στην παρούσα φάση.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#700191
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#700227 Πολυ καλό, και η σταθεροποίηση καλή
Την μόδα με τα 8Κ βίντεο δεν την συμμερίζομαι , για χρήση με κινητό τι να το κάνεις; Μόνο μπελάς στο editing θα ειναι
Άντε σε κάποια ειδική φάση να βοηθήσει στο cropping
Εδώ με 4K τραβάς και τα GB μαζεύονται για πλάκα, φαντάζομαι στο 8Κ τι θα γίνεται
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#700238 Θα ήθελα μια σταθεροποίηση στυλ Vivo X60 Pro+, αλλά οκ...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#700383

Ρε Μίχο τι γίνεται; δεν φοράνε μάσκες στα εμπορικά μέσα εκεί;

Το κινητό gamaei. Πήρε το μάτι σου αν τραβάει macro/super macro λήψεις;
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#700404 :lol:

Δε νομίζω να τραβάει... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#701251 Έλα Μίχος, φρέσκο πράμα.




Εδώ κάνει Unboxing την global version. Δες το χοντρό κουτί με την φορτιστάρα μέσα :metalo:



και εδώ το τσάι που μας κερνάει το Αιφόνι



Κάνει macro mode με τον ultrawide φακό. :iconcool: