Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#537806 Τέτοιο fail ούτε στις καλλονές δεν ποστάρεται παιδί μου Jason :roll:
Πώς θα ξέρει ο Ντίμης όταν οπχ η στάθμη είναι στην πρώτη γραμμή αν είναι 8:00 το πρωί ή 4:00 το απόγευμα; :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#537809
g8777 έγραψε:Πώς θα ξέρει ο Ντίμης όταν οπχ η στάθμη είναι στην πρώτη γραμμή αν είναι 8:00 το πρωί ή 4:00 το απόγευμα; :s_whiteflag


Τα βλέπω

Εικόνα

έκανες τη νύχτα μέρα :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#537880 Ε ρε ντέρτια πρωινιάτικα :s_biggrin

Τρίτη μέρα με το σαμσουνγκ, αλλά τη μέρα δεν τη βγάζει αμα πεις να σερφάρεις :vava: Εφυγα απ το σπιτι στις 6:30, είχα αρκετά το bluetooth στο γραφείο και χάζεψα και λίγο φορουμζ και λίγο whatsapp και τώρα μετα απο 12 ώρες είναι στο 15% :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#537886 Με πόση ώρα οθόνη?
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#537889 Σίγουρα αρκετούτσικη αλλά ακριβώς δεν ξέρω :hmmm: Απλά το συγκρίνω με ενα σαμσουνγκ της πλάκας που είχα (G3?) και μου φαίνεται πολύ χειρότερο σε ίδια χρήση
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#537890
rx8_drifter έγραψε:Ε ρε ντέρτια πρωινιάτικα :s_biggrin

Τρίτη μέρα με το σαμσουνγκ, αλλά τη μέρα δεν τη βγάζει αμα πεις να σερφάρεις :vava: Εφυγα απ το σπιτι στις 6:30, είχα αρκετά το bluetooth στο γραφείο και χάζεψα και λίγο φορουμζ και λίγο whatsapp και τώρα μετα απο 12 ώρες είναι στο 15% :thumbsdown:


Τσεκαρισε ποια εφαρμογη τρωει επεξεργαστη/μπαταρια. btw ειναι ζεστη η συσκευη? Της γυναικας μου παλιοτερα μια εφαρμογη ηταν το προβλημα και η συσκευη ζεματουσε επειδη δουλευε ο επεξεργαστης τερμα γκαζια!
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#537898
rx8_drifter έγραψε:Σίγουρα αρκετούτσικη αλλά ακριβώς δεν ξέρω :hmmm: Απλά το συγκρίνω με ενα σαμσουνγκ της πλάκας που είχα (G3?) και μου φαίνεται πολύ χειρότερο σε ίδια χρήση



Σου λέει στα στατιστικά της μπαταρίας πόση ώρα ήταν ανοιχτή η οθόνη.
Λογικά θα βελτιωθεί μετά από λίγο.
Δεν έχει βέβαια και καμία τεράστια μπαταρία αλλά τη μέρα πρέπει να τη βγάζει.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#538046
rx8_drifter έγραψε:Ε ρε ντέρτια πρωινιάτικα :s_biggrin

Τρίτη μέρα με το σαμσουνγκ, αλλά τη μέρα δεν τη βγάζει αμα πεις να σερφάρεις :vava: Εφυγα απ το σπιτι στις 6:30, είχα αρκετά το bluetooth στο γραφείο και χάζεψα και λίγο φορουμζ και λίγο whatsapp και τώρα μετα απο 12 ώρες είναι στο 15% :thumbsdown:


Εμένα, το S7 Edge βγάζει ακόμα άνετα τη μέρα. Ενδεικτικά: 15.5 ώρες εκτός πρίζας, 2 ώρες 50 λεπτά screen on time, bt συνέχεια ανοιχτό (και wifi στο σπίτι), 13% υπολοιπόμενη μπαταρία.

Παρεμπιπτόντως, μας αλλάζουν και εμάς κινητά, θα έχω S8+ από Δευτέρα. Να δούμε, αν συνηθίσω στο μέγεθος τότε θα είμαι έτοιμος για Note ως προσωπικό τηλέφωνο. :superman:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#538055
rx8_drifter έγραψε:Σίγουρα αρκετούτσικη αλλά ακριβώς δεν ξέρω :hmmm: Απλά το συγκρίνω με ενα σαμσουνγκ της πλάκας που είχα (G3?) και μου φαίνεται πολύ χειρότερο σε ίδια χρήση

Τσέκαρε αν καμιά εφαρμογή σου κάνει νερά, αλλά μου έχει συμβεί αρκετές φορές και στο δικό μου τσάμσουνγκ να πίνει μπαταρία χωρίς αύριο και τελικά να στρώνει μετά από λίγες μέρες.
Και πάλι, απλώς ιδρώνει να βγάλει μια μέρα (από το πρωί μέχρι το βράδυ, μην φανταστείς...).

Αλλά ΟΚ, αφού είναι τσάμπα... :metalo:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#538096 Δεν βλέπω κάτι το περίεργο στις εφαρμογές. Σήμερα το χα καρφωμένο στο usb στη δουλειά αλλά θα κάνω άλλο ενα τεστ.

Το βασικό είναι οτι το δίνουν τσάμπα, απλά είναι κάπως να μην μπορεις να βγάλεις μέρα, δεν μου χει ξανασυμβεί :lol:

Το ακόμα καλύτερο είναι οτι έχω τσαμπέ τηλέφωνα διεθνώς :inlove:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#538144
Zorz έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Ε ρε ντέρτια πρωινιάτικα :s_biggrin

Τρίτη μέρα με το σαμσουνγκ, αλλά τη μέρα δεν τη βγάζει αμα πεις να σερφάρεις :vava: Εφυγα απ το σπιτι στις 6:30, είχα αρκετά το bluetooth στο γραφείο και χάζεψα και λίγο φορουμζ και λίγο whatsapp και τώρα μετα απο 12 ώρες είναι στο 15% :thumbsdown:


Εμένα, το S7 Edge βγάζει ακόμα άνετα τη μέρα. Ενδεικτικά: 15.5 ώρες εκτός πρίζας, 2 ώρες 50 λεπτά screen on time, bt συνέχεια ανοιχτό (και wifi στο σπίτι), 13% υπολοιπόμενη μπαταρία.

Παρεμπιπτόντως, μας αλλάζουν και εμάς κινητά, θα έχω S8+ από Δευτέρα. Να δούμε, αν συνηθίσω στο μέγεθος τότε θα είμαι έτοιμος για Note ως προσωπικό τηλέφωνο. :superman:



Δεν το λες και άνετα αυτό.
Τουλάχιστον 1 φορά θα το είχα φορτίσει στη μέρα! :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#538149
NickTG έγραψε:Δεν το λες και άνετα αυτό.
Τουλάχιστον 1 φορά θα το είχα φορτίσει στη μέρα! :ninja:

YMMV προφανώς, αλλά για μένα είναι επαρκής η αυτονομία με το σκεπτικό ότι το βγάζεις από τη πρίζα το πρωί, κάνεις τη δουλειά σου και δεν τρέχεις να βρεις φορτιστή αμέσως με το που γυρίσεις σπίτι. Κι αν έχεις πλάνο να βγεις το βράδυ, δεν ασχολείσαι καθόλου με το τηλέφωνο ή στη χειρότερη περίπτωση το βάζεις 15-20 λεπτά να φορτίσει λίγο (με τη γρήγορη φόρτιση) και είσαι άπλας από θέμα μπαταρίας.
Κι όλα αυτά, χωρίς να μπαίνεις στο κόπο να κλείνεις δεδομένα, να ενεργοποιείς power saving κλπ.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#538223 Η αλήθεια είναι πως κάνω λίγο παραπάνω χρήση.
Χθες μετά από 15 ώρες εκτός φόρτισης και 6 ώρες οθόνη είχα ακόμα 25% μπαταρία.
Bluetooth, WiFi, location information μόνιμα ανοιχτά.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#538229 εγώ με το τσιαόμι μου έχω βρει την υγειά μου μετά το εφιαλτικό lg g3 με την αστεία αυτονομία

5-6 ωρίτσες οθόνη δίνει σίγουρα που απλά δεν παίζει μες στη μέρα, χθες πχ πριν πέσω για ύπνο ήμουν στο 40%

μόνο 2-3 φορές μου έχει τύχει να θέλει φόρτιση μες στη μέρα