Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#544072
κάτι που π.χ κοστίζει 250 € και σε λίγες μέρες μπορεί να το βρεις 200€ και εφ όσον δεν βιάζεσαι , σε χαλάει να περιμένεις λίγο και να το παραγγείλεις την ρημάδα εκείνη ημέρα (ηλεκτρονικά) και τσουπ να έρθει σπιτι σου;;;;;


Εγω λεω να παρεις ενα slippy bag και να στησεις τσαντιρι οξω απο τα Παμπλικ απο τις 3 το πρωι, μην τυχον και χασεις ΤΑ ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ που θα δινουν ΤΖΑΜΠΑ. :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic


Corsairουλη πως φτασαμε ως εδω; :sorry:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#544086 Ναι ναι κορσερουλι, για 1 μνήμη περιμένει 2 μήνες από Κίνα.... Αλλα οοοχι εγώ είμαι ο χαζός που με 1 κλικ θα μου έρθει πιο φτηνά σε 2 μέρες...
Ασιμοοοοοο μιλα γαμω το Φορτουνη μου γαμω..

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#544091 :dizzy:

:help:

Τι γράφεις πάλι μωρέ ψυχούλα μου.Ποιος στα λέει αυτά;
Άβαταρ μέλους
By gianik
#544093 Ξέρεις η κοινωνία προχωράει.. Δεν μαλλιοτραβιεσαι στις ουρές... 2_3 μέρες πριν ξεκινάνε προσφορές..
Ένα γαμω κλικ υπόθεση είναι....

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#544094 Τί σχέση έχουν βέβαια οοοοολα αυτά με το Friday ; Τί νομίζεις ακριβώς ότι 7α γίνει εκείνη την μέρα σε μαγαζάκια τύπου παμπλικ; Εδώ ολόκληρο αμαζον και ψάχνεις με τουφέκι μπας και βρεις κάτι άξιο λόγου, αλλά εκεί εσύ, Μπλάκμαν Friday ,ΔΓΙΑΔΩΣΤΑΙ 11111!!
Άβαταρ μέλους
By alexm
#544134
drdino έγραψε:Sammy δεν έχεις αν είναι εκτός EU. Όχι μόνο δεν έχεις εγγύηση, αρνούνται να αλλάξουν πχ μπαταρία ακόμα κι επί πληρωμή.
Γράψε λάθος. Νόμιζα ότι έγραφαν ότι τα κινητά από σκρουτζ δεν καλύπτονται από εγγύηση.

Έχει πετύχει κανείς τηλέφωνο από σκρουτζομαγαζο να ναι εκτός εε και να μην του χουν αναφέρει τίποτα;
Πολύ χλωμό μου φαίνεται

.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#544139 κινητάκι στα 200-250 Ε
και κινητάκι στα 300-350 Ε
τι προτείνει το φορουμ ?
Περιορισμένες επιλογές απο Κοσμοτέ.

Η πρώτη συσκευή στοχεύει σε καθημερινή λειτουργία, πολλά τηλέφωνα (μπαταρία) , ευχρηστία και κομψή εμφάνιση
με θήκη.Η κάμερα να είναι μέτρια-καλή , καλό χώρο αποθηκευτικό για apps.

Η δεύτερη , καλό hardware, δυνατή φωτό , καλό ήχο. Μπαταρία αξιοπρεπής, όμορφη εμφάνιση.

Θενκ γιου
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#545008 Έχει κανείς καμιά ιδέα που μπορώ να βρω κάτι τέτοιο σε πιο κοντό? Και 20-30cm μου κάνει.

https://www.skroutz.gr/s/14899253/Rock-Braided-USB-2-0-Cable-USB-C-male-USB-A-male-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-1-0m-Flexible.html

Από ελλάδα αν είναι δυνατόν γιατί βαριέμαι να περιμένω ebay κτλ.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#546451
georgetz έγραψε:κινητάκι στα 200-250 Ε
και κινητάκι στα 300-350 Ε
τι προτείνει το φορουμ ?
Περιορισμένες επιλογές απο Κοσμοτέ.

Η πρώτη συσκευή στοχεύει σε καθημερινή λειτουργία, πολλά τηλέφωνα (μπαταρία) , ευχρηστία και κομψή εμφάνιση
με θήκη.Η κάμερα να είναι μέτρια-καλή , καλό χώρο αποθηκευτικό για apps.

Η δεύτερη , καλό hardware, δυνατή φωτό , καλό ήχο. Μπαταρία αξιοπρεπής, όμορφη εμφάνιση.

Θενκ γιου


Τελικά :lol:

αγοράστηκαν
Huawei P Smart , το οποίο φαίνεται ποιοτικό (αλουμίνιο)καλό, εύκολο, γρήγορο, καλή κάμερα με φως μέτρια χωρίς και αντοχή στη μπαταρία.
Honor 10 , όμορφο, αίσθηση premium συσκευής, γλιστρά πολύ, αναμενόμενα καλή κάμερα , γρήγορη εμπειρία, καλή φόρτιση. Μιτζιριές επικές απο τη Huawei για την Ελλαδάρα μας, αφού η συσκευασία δεν είχε ούτε τη στοιχειώδη θήκη που διαφημίζεται ούτε ακουστικά.

Το Honor 10 ήρθε bundle με το Honor Band 3 , το οποίο αξιολογείται για να καταλάβω που θα μου χρειαστεί :lol:

ΥΓ πολύ update ομως, 4GB αναβάθμιση το Honor 10 και καμιά 30-40 εφαρμογές το P Smart.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#546452
georgetz έγραψε:Τελικά :lol:

αγοράστηκαν
Huawei P Smart , το οποίο φαίνεται ποιοτικό (αλουμίνιο)καλό, εύκολο, γρήγορο, [b]καλή κάμερα με φως μέτρια χωρίς και αντοχή στη μπαταρία.[/b]
Honor 10 , όμορφο, αίσθηση premium συσκευής, γλιστρά πολύ, αναμενόμενα καλή κάμερα , γρήγορη εμπειρία, καλή φόρτιση. Μιτζιριές επικές απο τη Huawei για την Ελλαδάρα μας, αφού η συσκευασία δεν είχε ούτε τη στοιχειώδη θήκη που διαφημίζεται ούτε ακουστικά.

Το Honor 10 ήρθε bundle με το Honor Band 3 , το οποίο αξιολογείται για να καταλάβω που θα μου χρειαστεί :lol:

ΥΓ πολύ update ομως, 4GB αναβάθμιση το Honor 10 και καμιά 30-40 εφαρμογές το P Smart.




για πες λεπτομέρειες... :oops:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#546462 Η μπαταρία φαίνεται καλή gianik ενώ έχει όλα τα τεχνάσματα (power saver mode, μείωση ανάλυσης οθόνης, βελτιστοποίηση κλπα).
Φυσικά η χρήση διαφέρει απο χρήστη σε χρήστη οπότε μια αντικειμενική μέτρηση θεωρείται η εξής :
Εικόνα

Για τις φωτό του, τα έβαζα σε σύγκριση και τα 2 κινητά, το Honor 10 σε βραδυνή λήψη εμφάνιζε σαφώς λιγότερο θόρυβο σε σχέση με το P Smart, το οποίο είχε ξεκάθαρη εικόνα μόνο σε καλές συνθήκες φωτισμού.
Δεν έχει δηλαδή τεχνολογίες που χρησιμοποιούν ακριβότερα κινητά για καλύτερες λήψεις σε τέτοιες συνθήκες αλλά
θα ήταν περίεργο βέβαια και αν τις έβρισκα σε τέτοια τιμή (κυρίως προς το τι έκοψε ο κατασκευαστής και απο που για να τις βάλει εκεί).
Φαίνεται ισορροπημένη συσκευή για 200Ε και δεν νομίζω οτι θα έχουμε κάποιο πρόβλημα.

Περισσότερα για βραδυνές λήψεις και γενικά του P Smart -> https://www.gsmarena.com/huawei_p_smart ... 1723p5.php

Και μερικές γνώμες χρηστών απο skroutz.gr
https://www.skroutz.gr/s/13678660/Huawe ... ml#reviews

Για εφαρμογές, έχει της Huawei για μουσική, health,optimize , antivirus και οι αντίστοιχες της google κλπα.
Με το Phone Clone της Huawei σου μεταφέρει πλήρως το παλιό σου κινητό (εφόσον εγκαταστήσεις το app και εκεί)
στο καινούργιο και κάνει καλή δουλειά σε μεταφορά επαφών, μηνυμάτων, φωτό , εφαρμογών (ακόμα και της sony που είχε το παλιό).

Αυτά παρατήρησα so far :ninja:
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#546511 Ποιο είναι αυτήν την εποχή το best seller του φόρουμ για την κατηγορία κάτω από 200€…?
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#546513
cmarin έγραψε:Ποιο είναι αυτήν την εποχή το best seller του φόρουμ για την κατηγορία κάτω από 200€…?

εγώ θα πρότεινα αυτό

https://www.skroutz.gr/s/14037867/Xiaom ... -64GB.html

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_n ... a-9120.php

εναλλακτικά το mia2 αν θες καθαρό android, αν και γενικά ίσως είναι συσκευή με περισσότερες ελλείψεις (μπαταρία, ακουστικά, sd ίσως και το ίδιο το καθαρό android είναι έλλειψη αφου δεν έχει ψιψιψώνια όπως ράδιο αλλά και στο ui) με μόνο συν τον καλύτερο επεξεργαστή :hmmm:

άρα κάτω από τα 200 το παραπάνω είναι μάλλον το καλύτερο

το μόνο αρνητικό του είναι ότι το βρίσκω κάπως βαρύ σε σχέση με ένα που έχει 3χιλιαρη μπαταρία, από την άλλη η 4χιλιαρη που έχει λογικά θα περνάει άνετα τις 2 μέρες χωρίς φόρτιση με κανονική χρήση, οπότε πρακτικά δε θα βρεθείς πουθενά να μείνεις χωρίς μπαταρία

γενικά πάντως σε αυτά τα χρήματά κοιτάς πρώτα τσιαόμι, οι άλλοι πουλάνε δυσανάλογα ακριβά πράγματα, μόνο η συγκεκριμένη σου δίνει τηλέφωνο της προκοπής από τα 150+ μέχρι τα 300
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#546532 ^ έχει βγει και το Redmi Note 6 περίπου στα 220€, πιστεύω αξίζει τη διαφορά.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#546538 δεν το είχα πάρει χαμπάρι, δεν έχει και πολύ καιρό το άλλο