Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By otso
#520734
Red Garland έγραψε:
xenos έγραψε: Ναι, τσέκαρε τις rom. Κάπου θα έχει στις ρυθμίσεις πληροφορίες ακριβως τι φοράει.
Επίσης είναι updated στην τελευταία έκδοση;

τα έχει γράψει παραπάνω.

@otso
Υπάρχει όντως θέμα γενικά.
Δοκίμασε αυτό που λέει το παλικάρι εδώ.
ή καλύτερα ρώτα στο γνωστό φόρουμ που θα ξέρουν καλύτερα.


Red Garland ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
By otso
#520995 εκανα οτι ελεγε το παλικάρι και για 5 λεπτα πηγαινε σφαιρα , μετα το γυρισε στα ιδια . εχω σπαστει ασχημα .
δεν ειναι και κοντα ο corsair να μου δωσει απο το κοκταιλ που πηρε πριν απο λιγο.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#521010 Αρα ειναι θεμα software. Factory reset και λογικα θα στρωσει, πιθανον καποια εφαρμογη στο καλογραμμενο λειτουργικο Ανδροιδ να κανει τη ζημια.
Άβαταρ μέλους
By otso
#521014 Τωρα αν πω οτι λατρευω το lumia της μικρης με τα windows 10 (του 50αρικου) αν και σιχαινομαι την microsoft , του εχει αλλαξει τα μπρεκια 4 χρονια τωρα και αυτο σταθεροτατο , μην πω για τις φωτογραφιες που βγαζει ακομα και με 5 μεγαπιξελ.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#521020
otso έγραψε:εκανα οτι ελεγε το παλικάρι και για 5 λεπτα πηγαινε σφαιρα , μετα το γυρισε στα ιδια . εχω σπαστει ασχημα .
δεν ειναι και κοντα ο corsair να μου δωσει απο το κοκταιλ που πηρε πριν απο λιγο.


Οτσο, στην θέση σου θα εβαζα στο προβληματικο τηλέφωνο την ROM που φορα και το απροβλημάτιστο. Του πουστη... δε μπορει... θα δουλεψει το ιδιο.

Για μενα ξεκινας διαδικασια για να φλασαρεις. Backup και βουρ στον πατσα :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#521027
g8777 έγραψε:Αρα ειναι θεμα software. Factory reset και λογικα θα στρωσει, πιθανον καποια εφαρμογη στο καλογραμμενο λειτουργικο Ανδροιδ να κανει τη ζημια.

:inlove: :inlove:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By otso
#521041
corsair έγραψε:
otso έγραψε:εκανα οτι ελεγε το παλικάρι και για 5 λεπτα πηγαινε σφαιρα , μετα το γυρισε στα ιδια . εχω σπαστει ασχημα .
δεν ειναι και κοντα ο corsair να μου δωσει απο το κοκταιλ που πηρε πριν απο λιγο.


Οτσο, στην θέση σου θα εβαζα στο προβληματικο τηλέφωνο την ROM που φορα και το απροβλημάτιστο. Του πουστη... δε μπορει... θα δουλεψει το ιδιο.

Για μενα ξεκινας διαδικασια για να φλασαρεις. Backup και βουρ στον πατσα :iconcool:


Καλο μου παιδι corsair επειδη φοβαμαι να κολυμπησω στα ταραγμενα νερα της τεχνολογιας στην ηλικια μου
μηπως σου βρισκεται ενα how to ;
Άβαταρ μέλους
By corsair
#521045
otso έγραψε:
corsair έγραψε:
otso έγραψε:εκανα οτι ελεγε το παλικάρι και για 5 λεπτα πηγαινε σφαιρα , μετα το γυρισε στα ιδια . εχω σπαστει ασχημα .
δεν ειναι και κοντα ο corsair να μου δωσει απο το κοκταιλ που πηρε πριν απο λιγο.


Οτσο, στην θέση σου θα εβαζα στο προβληματικο τηλέφωνο την ROM που φορα και το απροβλημάτιστο. Του πουστη... δε μπορει... θα δουλεψει το ιδιο.

Για μενα ξεκινας διαδικασια για να φλασαρεις. Backup και βουρ στον πατσα :iconcool:


Καλο μου παιδι corsair επειδη φοβαμαι να κολυμπησω στα ταραγμενα νερα της τεχνολογιας στην ηλικια μου
μηπως σου βρισκεται ενα how to ;



Με Xiaomi ακομα δεν ειχα την χαρα να ασχοληθώ (soon ομως), καλυτερα τα κατατοπια τα ξερουν αλλοι... πες τον Arrow που χει παράδοση στα φλασαρισματα, αλλα και ο μπαρμπαΜιραγκες ξέρει... μην σε ξεγελα η ξυνη φάτσα του.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#521637 Αγοράστηκε το Xiaomi Mi Box.

Μια χαρά παίζει, πολύ smooth. Ότι πρέπει για αναπαραγωγή multimedia περιεχομένου. Πολύ καλό και το control του, σχεδόν απροβλημάτιστη και η φωνητική αναζήτηση. :metalo: Οι περισσότερες εφαρμογές έρχονται προεγκατεστημένες (Netflix, Youtube, Google music, Google Movies κτλ)


Εγκαταστάθηκε το Stremio και το Kodi.
Στο Kodi προστέθηκαν κάποια add-ons, λειτουργουν προς το παρόν όκ. Αλλά πολύ ακαταστασία ρε παιδί μου. :hmmm:

1. Υπάρχει κάποιο build η έτοιμο .apk που να τα έχει όλα συμμαζεμένα και να ανανεώνεται συχνά ώστε να μην υπάρχουν broken add-ons κτλ?

2. Υπάρχει κάποια αντίστοιχη (καλύτερη) εφαρμογή που να μου διαφέυγει;
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#521654
corsair έγραψε:
otso έγραψε:
corsair έγραψε:
otso έγραψε:εκανα οτι ελεγε το παλικάρι και για 5 λεπτα πηγαινε σφαιρα , μετα το γυρισε στα ιδια . εχω σπαστει ασχημα .
δεν ειναι και κοντα ο corsair να μου δωσει απο το κοκταιλ που πηρε πριν απο λιγο.


Οτσο, στην θέση σου θα εβαζα στο προβληματικο τηλέφωνο την ROM που φορα και το απροβλημάτιστο. Του πουστη... δε μπορει... θα δουλεψει το ιδιο.

Για μενα ξεκινας διαδικασια για να φλασαρεις. Backup και βουρ στον πατσα :iconcool:


Καλο μου παιδι corsair επειδη φοβαμαι να κολυμπησω στα ταραγμενα νερα της τεχνολογιας στην ηλικια μου
μηπως σου βρισκεται ενα how to ;



Με Xiaomi ακομα δεν ειχα την χαρα να ασχοληθώ (soon ομως), καλυτερα τα κατατοπια τα ξερουν αλλοι... πες τον Arrow που χει παράδοση στα φλασαρισματα, αλλα και ο μπαρμπαΜιραγκες ξέρει... μην σε ξεγελα η ξυνη φάτσα του.
saxon_747 έγραψε:Αγοράστηκε το Xiaomi Mi Box.

Μια χαρά παίζει, πολύ smooth. Ότι πρέπει για αναπαραγωγή multimedia περιεχομένου. Πολύ καλό και το control του, σχεδόν απροβλημάτιστη και η φωνητική αναζήτηση. :metalo: Οι περισσότερες εφαρμογές έρχονται προεγκατεστημένες (Netflix, Youtube, Google music, Google Movies κτλ)


Εγκαταστάθηκε το Stremio και το Kodi.
Στο Kodi προστέθηκαν κάποια add-ons, λειτουργουν προς το παρόν όκ. Αλλά πολύ ακαταστασία ρε παιδί μου. :hmmm:

1. Υπάρχει κάποιο build η έτοιμο .apk που να τα έχει όλα συμμαζεμένα και να ανανεώνεται συχνά ώστε να μην υπάρχουν broken add-ons κτλ?

2. Υπάρχει κάποια αντίστοιχη (καλύτερη) εφαρμογή που να μου διαφέυγει;
Εαν έχεις cosmote tv go ,περνά και το αππ και θα παίξει κανονικά . Δεν θα το βρεις στο στορ θα πρέπει να κατεβάσεις το apk που ειναι για tablet σε στικάκι και να το εγκαταστήσεις έτσι

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#521844 Μετά το update στην 8 μερικές φορές στο ξεκλείδωμα δεν δέχεται το αποτύπωμα, ζητάει pin. Bug or feature?
Άβαταρ μέλους
By mirage
#521851 Κανενα πρόβλημα εδώ. Άρα ούτε bug ουτε feature
Άβαταρ μέλους
By elteo
#521894
Dimitris_P έγραψε:Μετά το update στην 8 μερικές φορές στο ξεκλείδωμα δεν δέχεται το αποτύπωμα, ζητάει pin. Bug or feature?


Στο δικό μου lg g6 το κάνει αυτό αλλά γράφει στην οθόνη ότι αν έχω ως εναλλακτικό κλείδωμα το pin μετά από 72 ώρες θα ζητάει για λόγους ασφαλείας το pin. Aν βάλω pattern αντί pin δεν ζητάει. Στην 7 δεν το έκανε. Μόνο στην 8.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#521901 Εμενα το pin ξεκλειδωματος ( δηλαδη οχι μονο το pin της sim) το ζηταει μονο οταν κανω επανεκκινηση.
Το θεμα ειναι οτι δεν θυμαμαι αν το ζητουσε ετσι και στο 7 :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#521907 Το ίδιο ηταν και στο 7.