Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#499727 πώς και δεν έβαλαν type c σε νέα συσκευή; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#499730
dimik έγραψε:Είσαι απο αυτούς που χρησιμοποιούν ακόμα tablet έτσι?


Η αλήθεια είναι πως έχω ένα, δεν πολυχρησιμοποιείται όμως. Αλλά είμαι μπροστά σε έναν υπολογιστή με 3 οθόνες >8 ώρες καθημερινά, δεν χρειάζεται και άλλο... :lol:

Corsair, ξαναγύρισα στο 5ιντσο Redmi 4 Prime Pro Premium Prenatal και μου φαίνεται μια όαση μετά από 2 εβδομάδες με το One Plus 3 και το G2.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#499741 Λεπον έχουμε και λέμε
S9+
Trade το S8+ σε γερμανό 500 ευρώ συν κουπόνι που ήρθε σε sms 150 ευρώ σύνολο 650
980 το s9+ μείον 650 ισον 330 μείον 10% από τα 330 λόγω κάρτας eurobank με το πρόγραμμα Επιστροφή ...τελικό ποσό 300 ευρώ από τσεπη

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#499742 To θέμα είναι θα δεις κάτι διαφορετικό που να αξίζει το 300ρικο? Γιατί από S8+ δεν νομίζω ότι θα δεις κάτι συγκλονιστικό.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#499745 Λοιπόν το S9+ έχει σοβαρό θέμα με το fingerprint scanner. Ειδικά από deep sleep μπορει να θέλει και 5 και 6 πατήματα μέχρι να νιώσει. Επίσης έχει τρομακτική ευαισθησία στις δαχτυλίες και λοιπές βρωμιές που μπορεί να μαζευτούν εκεί και αυτό μου συμβαίνει εμένα που το καθαρίζω με μωρομάντηλο μέρα παρά μέρα και πλένω χέρια 4-5 φορές. Δεν ξέρω τι σκατά έχουν κάνει ή αν θα λυθεί με κάνα update απλά το αναφέρω. Κατά τα άλλα η εμπειρία χρήσης είναι 90% ίδια με του S8+.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#499747
Deleted User 1 έγραψε:Λοιπόν το S9+ έχει σοβαρό θέμα με το fingerprint scanner. Ειδικά από deep sleep μπορει να θέλει και 5 και 6 πατήματα μέχρι να νιώσει. Επίσης έχει τρομακτική ευαισθησία στις δαχτυλίες και λοιπές βρωμιές που μπορεί να μαζευτούν εκεί και αυτό που συμβαίνει εμένα που το καθαρίζω με μωρομάντηλο μέρα παρά μέρα και πλένω χέρια 4-5 φορές. Δεν ξέρω τι σκατά έχουν κάνει ή αν θα λυθεί με κάνα update απλά το αναφέρω. Κατά τα άλλα η εμπειρία χρήσης είναι 90% ίδια με του S8+.
Εμένα κανένα θέμα με.το.δα...βέβαια η καλύτερη και γρηγορότερη υλοποίηση είναι του mate 10 pro ...βέβαια στο σ9 με βολεύει πολύ και η αναγνώριση προσώπου δουλεύει απροβλημάτιστα

< >
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#499748
elteo έγραψε:To θέμα είναι θα δεις κάτι διαφορετικό που να αξίζει το 300ρικο? Γιατί από S8+ δεν νομίζω ότι θα δεις κάτι συγκλονιστικό.
Πανω κάτω τα ίδια απλά στο σ8 από όταν πέρασα την ορεο γαμηθηκε η αυτονομία μιλάμε 25% κάτω από την.7άρα ...μέρα δεν έβγαζα
Διάφορες λίγο καλύτερη η ορεο στο σ9 αστραπιαιες ειδοποιήσεις κανένα λαγκ .Κατά τα άλλα ίδια οθόνη καλύτερη αυτονομία.όπως προείπα
Επίσης καλύτερη κάμερα το σ9
Το μεγαλύτερο συν είναι ο ήχος μια.Και παίζει πλέον και από.το.επάνω ηχείο
Πολύ πιο δυνατός και καθαρός λογικό βέβαια με 2 ηχεία .
< >
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#499899 Δε γ@μιέται, θα πάρω το MIX 2 που μου αρέσει, δεν ασχολούμαι με συμβιβασμούς και παπαριές,
έχω 10 χρόνια να πάρω κινητό του κουτιού, θα το βάλω σε 12 δόσεις να τελειώνει η ιστορία με τις
πλαστικούρες. Ξαναείδα αυτό το βίντεο και λέω δώστα τα γαμήδια τα λεφτά και κράτα το 2 χρόνια.
Εικόνα
Πέταξα και το πιο obvious σχόλιο από κάτω
https://youtu.be/NdyokCBxGWM?t=39s
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#499902 ναι ρε μια χαρά είναι το 2, το 1 να μην έπαιρνες
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#500427 Για πείτε καμια πρόταση για οικονομικό smartphone.Έχω ξεμείνει με το moto g2 και θέλω πλέον επειγόντως να το αλλάξω.
Κοιτάζω p9 lite 2017,mi A1 ίσως και J7 2017.Κάτι άλλο; Αρχικά έλεγα για το xiaomi αλλά βλέπω υψηλό sar.Επισης δεν ξέρω τι γίνεται με την εγγύηση.
Νομίζω πως κταλήγω σε μπλε p9 lite :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#500439
Cosmonaut21 έγραψε:sar


Meanwile, in Corsair's den:

Εικόνα

:s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#500444
Cosmonaut21 έγραψε:Για πείτε καμια πρόταση για οικονομικό smartphone.Έχω ξεμείνει με το moto g2 και θέλω πλέον επειγόντως να το αλλάξω.
Κοιτάζω p9 lite 2017,mi A1 ίσως και J7 2017.Κάτι άλλο; Αρχικά έλεγα για το xiaomi αλλά βλέπω υψηλό sar.Επισης δεν ξέρω τι γίνεται με την εγγύηση.
Νομίζω πως κταλήγω σε μπλε p9 lite :hmmm:



Βάλε μας και ένα άνω όριο στο budget να δούμε τι υπάρχει.
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#500450 200 βαριά.Πιο πολύ χρήση τηλεφώνου παρά smartphone.Βέβαια με ψιλοενδιαφέρει η κάμερα γι'αυτό και το samsung στη λίστα.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#500467
Cosmonaut21 έγραψε:200 βαριά.Πιο πολύ χρήση τηλεφώνου παρά smartphone.Βέβαια με ψιλοενδιαφέρει η κάμερα γι'αυτό και το samsung στη λίστα.



Αν σε ενδιαφέρει η κάμερα και υπάρχει διαθέσιμο στην τιμή που δείχνουν προτείνω να δεις και αυτό:

https://www.bestprice.gr/item/215489577 ... -dual.html


Στα λεφτά που θες βλέπω και αυτό:

https://www.skroutz.gr/s/13188288/Lenov ... -32GB.html


Επίσης στο Γερμανό παίζει και αυτό:

https://www.germanos.gr/product/huawei-nova/20344439/
Άβαταρ μέλους
By corsair
#500534
REALZEUS έγραψε:
Cosmonaut21 έγραψε:sar


Meanwile, in Corsair's den:

Εικόνα

:s_biggrin


Ρε μπαγασα... στο μυαλο μου είσαι! Οταν διάβασα την ανάφορα για το SAR ημουν καπως ετσι: