Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#589232 Να ρωτήσω το άσχετο : όταν σβήνουμε φώτο από κινητο, σβήνονται αυτόματα κ από το Google photos?

.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#589234 Ναι αν την σβήνεις απο το google photos(νομίζω) ,αλλά κοίτα και στον κάδο ανακύκλωσης αν υπάρχει ακόμα.Γιατί εμενα λεει οτι τα παει στον καδο ανακυκλωσης στο pc,είναι στον ίδιο λογαριασμό google .
Άβαταρ μέλους
By gianik
#589235 Δλδ δεν γίνεται με κάποιο τρόπο να τις σβήνω από το κινητό αλλά να μένουν στο Google photos?

.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#589237 Πας Google photos και απο το μενού στα αριστερά επιλέγεις το Free up space.

< >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#589239
gianik έγραψε:Δλδ δεν γίνεται με κάποιο τρόπο να τις σβήνω από το κινητό αλλά να μένουν στο Google photos?

.


Αν δεν τις σβήσεις από το Google Photos τότε μένουν εκεί.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#589241
NickTG έγραψε:
gianik έγραψε:Δλδ δεν γίνεται με κάποιο τρόπο να τις σβήνω από το κινητό αλλά να μένουν στο Google photos?

.


Αν δεν τις σβήσεις από το Google Photos τότε μένουν εκεί.
Thanks!!!!!

.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#589242
JasonLouk έγραψε:Πας Google photos και απο το μενού στα αριστερά επιλέγεις το Free up space.

< >
Αφορά κ γυμνές φωτό ????

.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#589248 Αν ειναι διπλές και τριπλές, ναι.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#590276
Scotch έγραψε:Σκέφτομαι για ένα από τα παρακάτω σενάρια, προκειμένου να χρησιμοποιήσω μια επιδότηση (γύρω στο 500ρικο) που λήγει (και μόνο γι αυτό, χωρίς να υπάρχει άμεση ανάγκη από κάτι):

1) Κάποιο μοντέλο από τα παρακάτω (Χ2) για να παίζουν/βλέπουν καμιά ταινία τα παιδιά (αλλά να είναι αξιοπρεπή και για τους μεγάλους):
TAB SAMSUNG GALAXY TAB A 10.1 32GB 4G BL € 239
Samsung GAL TabA 10.1 2019 4G+ 32GB BL € 289
TAB SAMSUNG GALAXY TAB A 10.5 4G+ GRAY € 339
(αν πραγματικά αξίζει τη διαφορά χρημάτων από τα προηγούμενα)

2) Αντικατάσταση του LG G4 της συζύγου με κάτι εξίσου καλό ή καλύτερο, τουλάχιστον στο θέμα κάμερα:
MOB SAMSUNG GALAXY A9 (2018) DUAL € 549
MOB SAMSUNG GALAXY S10 e € 639 (ίσως άκυρο, μιας και θέλω dual sim)

3) Κάποιο iphone, που δεν είναι τόσο μεγάλες οι διαφορές cosmote vs skroutz, και άμεση προώθηση ...

Επειδή μάλλον πάμε προς το 1ο σενάριο (tablets), ποιο από τα 3;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#590284 Τα tablet είναι λίγο ξεπερασμένη φασούλα πια... Εγώ θα πήγαινα στο τελευταίο σενάριο. Καλύτερα και για τα παιδιά.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#590287 Διαφωνω. Το ταμπλετ ειναι ακρως χρησιμο σε μια οικογενεια ειδικα οταν τα παιδια ειναι μικρα.
Θα επελεγα το μεσαιο απο τις προτασεις του Σκοτσεζου αλλα σε wi-fi εκδοση. Δεν χρειαζονται data στα παιδια. Με την επιδοτηση δηλαδη αγοραζεις και τα δυο.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#590289
Anonymous Founder έγραψε:Τα tablet είναι λίγο ξεπερασμένη φασούλα πια... Εγώ θα πήγαινα στο τελευταίο σενάριο. Καλύτερα και για τα παιδιά.

Σαφώς καλύτερα τα παιδιά χωρίς tablet, αλλά σε 4ωρη πτήση στο αεροπλάνο 2 αγόρια δύσκολα απασχολούνται (χωρίς να σπάσουν τα νεύρα των συνεπιβατών). Επίσης, το καλοκαίρι 1 μήνα δεν θα έχουν τηλεόραση, οπότε για καμιά ώρα την ημέρα καλό είναι να υπάρχουν. Αυτός θα είναι ο ρόλος τους.
Για το 3ο σενάριο, δεν έχω κάποιον ενδιαφερόμενο. Αν ενδιαφέρεται κάποιος από εδώ, ευχαρίστως, αλλά με αγγελία βαριέμαι να ασχοληθώ.

Νίκο δυστυχώς μόνο data tablets επιδοτούνται.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#590293
Scotch έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Τα tablet είναι λίγο ξεπερασμένη φασούλα πια... Εγώ θα πήγαινα στο τελευταίο σενάριο. Καλύτερα και για τα παιδιά.

Σαφώς καλύτερα τα παιδιά χωρίς tablet, αλλά σε 4ωρη πτήση στο αεροπλάνο 2 αγόρια δύσκολα απασχολούνται (χωρίς να σπάσουν τα νεύρα των συνεπιβατών). Επίσης, το καλοκαίρι 1 μήνα δεν θα έχουν τηλεόραση, οπότε για καμιά ώρα την ημέρα καλό είναι να υπάρχουν. Αυτός θα είναι ο ρόλος τους.
Για το 3ο σενάριο, δεν έχω κάποιον ενδιαφερόμενο. Αν ενδιαφέρεται κάποιος από εδώ, ευχαρίστως, αλλά με αγγελία βαριέμαι να ασχοληθώ.

Νίκο δυστυχώς μόνο data tablets επιδοτούνται.

Οχι μονο. Αν βαρεθουν εξω την πληρωνει το κινητο της μαμας :lol: :lol: Ενω αν εχεις το ταμπλετ μαζι γλυτωνεις και την γκρινια.

Τοτε το φθηνοτερο Scotch. Δεν υπαρχει λογος να πληρωσεις κι απο πανω.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#590294
Νίκος Παππάς έγραψε:Τοτε το φθηνοτερο Scotch. Δεν υπαρχει λογος να πληρωσεις κι απο πανω.

OK. Νομίζω 570 είναι η επιδότηση, οπότε με παίρνει και για το 2ο.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#590330
Scotch έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Τα tablet είναι λίγο ξεπερασμένη φασούλα πια... Εγώ θα πήγαινα στο τελευταίο σενάριο. Καλύτερα και για τα παιδιά.

Σαφώς καλύτερα τα παιδιά χωρίς tablet, αλλά σε 4ωρη πτήση στο αεροπλάνο 2 αγόρια δύσκολα απασχολούνται (χωρίς να σπάσουν τα νεύρα των συνεπιβατών). Επίσης, το καλοκαίρι 1 μήνα δεν θα έχουν τηλεόραση, οπότε για καμιά ώρα την ημέρα καλό είναι να υπάρχουν. Αυτός θα είναι ο ρόλος τους.
Για το 3ο σενάριο, δεν έχω κάποιον ενδιαφερόμενο. Αν ενδιαφέρεται κάποιος από εδώ, ευχαρίστως, αλλά με αγγελία βαριέμαι να ασχοληθώ.

Νίκο δυστυχώς μόνο data tablets επιδοτούνται.


Γενικώς πάντως, αν η χρήση είναι κυρίως μέσα στο σπίτι θα πρότεινα 10" και wifi μόνο. Αν είναι για έξω, βολεύει καλύτερα μικρότερη οθόνη (8") και 3/4G. Αυτά από την εμπειρία μου. Η αγορά των tablets έχει τελματώσει κάπως γιατί νομίζω έφτασαν σε ένα σημείο 'Good enough' αλλα σαφώς και είναι χρήσιμα ακόμα.

------

Nokia 8 με £150 λέει; :hmmm:

Δεν ψάχνω για καινούριο τηλέφωνο τώρα, αλλά η δική μου συσκευή είναι ένα αρχαίο Honor 7, του έχω περάσει ένα fork του Lineage 14 από xda (γιατί επίσημα έχει μείνει σε Android 6), που δεν δουλεύουν οι κάμερες και το fingerprint reader.