Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#573452
stavrosg έγραψε:Και στο P30 δίνουν το ρολόι δώρο οπότε γλυκαίνεσαι λίγο.

Φυσικά δεν αμφισβητώ ότι έχουν σημαντικές διαφορές το lite από το Pro, το θέμα είναι ποιος πράγματι θα αξιοποιήσει τα παραπάνω για να δικαιολογήσει τα παραπάνω χρήματα που ζητάει.



Το αν θα το αξιοποιήσει κάποιος είναι άλλο θέμα.
Εκεί μετά είναι ευθύνη του καθενός να αποφασίσει αν χρειάζεται και πόσο τα παραπάνω πράγματα.
Άλλωστε δεν είναι ανάγκη να το αγοράσεις και τις πρώτες μέρες. Σύντομα θα πέσει η τιμή.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#573669 Εδώ και τρεις ημέρες το Redmi Note 4x τα έχει δει κωλυομενα. Πιο συγκεκριμένα, έχει κολλήσει σε mode ακουστικών παρόλο που δεν έχω ακουστικά συνδεδεμένα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ακούσω τον συνομιλητή σε κλήσεις, ήχο σε video, κτλ. Έχω ψάξει στο Google. Από προτροπή να καθαρίσω τη σχετική οπή (το έκανα), να κάνω reboot (το έκανα) έως να μπω στο μενού των ακουστικών και να διαλέξω ένα μοντέλο στη τύχη για να ξεκολλήσει. Όμως, στην περίπτωσή μου η επιλογή ακουστικών δεν είναι διαθέσιμη παρόλο που είμαι σε mode ακουστικών... Έχω απελπιστεί. Καμιά ιδέα πριν πάρω φόρα και το πετάξω στον απέναντι τοίχο;;;Εικόνα

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#573675 Αν βάλεις ακουστικά τι γίνεται;
Άβαταρ μέλους
By Serf
#573676 Εγώ ακούω κανονικά. Έχει τύχει να μου πουν ότι δε με ακούν καθαρά και άλλοι ότι με ακούν καθαρότατα. Τα βγάζω και το mode παραμένει με ακουστικά.

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By Morx
#573681 Σπρει επαφων... μη βαλεις μπατονετα η κατι, μπορει να σπρωξεις οτι μπηκε βαθυτερα.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#573684 το είχε πάθει και το mi a1 μου και ξεκόλλησε μόνο του μετά απο μερικά restarts και soft resets...
το άφηνα και κλειστό για κανα 10'...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#574201 Μούφα προωθητικό βγάλανε φέτος.

https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/?from=homepagecarousel

389€ το παίρνανε το S9+, εγώ το πούλησα 350€ σε φίλη κιόλας που και καλά της έκανα καλύτερη τιμή και έτσι δεν παίρνεις και τα Ear Buds που έχουν 150€.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#574209 Έπεσε το xiaomi redmi4 του μικρού σε νερά. Το στεγνωσα όσο μπορούσα, μπαταρία δεν μπορεις να βγάλεις έτσι και αλλιώς, ούτε να ξεβιδωσεις κάτι.
Παίζει αλλά πλέον δε φορτίζει... Καμία ιδέα;
Το έβαλα στο ρύζι από χθες, θα δοκιμάσω το βράδυ....
Άβαταρ μέλους
By g8777
#574210 Πηγαινε το σερβις να στο ανοιξουν, λιγα πραγματα μπορεις να κανεις εσυ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#574212
KiloMeater έγραψε:Έπεσε το xiaomi redmi4 του μικρού σε νερά. Το στεγνωσα όσο μπορούσα, μπαταρία δεν μπορεις να βγάλεις έτσι και αλλιώς, ούτε να ξεβιδωσεις κάτι.
Παίζει αλλά πλέον δε φορτίζει... Καμία ιδέα;
Το έβαλα στο ρύζι από χθες, θα δοκιμάσω το βράδυ....

Την άκουσε το βύσμα που φορτίζει. Δεν θα επανέλθει, μόνον αλλαγή.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#574247
Morx έγραψε:Σπρει επαφων... μη βαλεις μπατονετα η κατι, μπορει να σπρωξεις οτι μπηκε βαθυτερα.
Δοκίμασα και με φιάλη πεπιεσμένου αέρα για πληκτρολόγια, κτλ αλλά τζιφος...

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#574442
KiloMeater έγραψε:Έπεσε το xiaomi redmi4 του μικρού σε νερά. Το στεγνωσα όσο μπορούσα, μπαταρία δεν μπορεις να βγάλεις έτσι και αλλιώς, ούτε να ξεβιδωσεις κάτι.
Παίζει αλλά πλέον δε φορτίζει... Καμία ιδέα;
Το έβαλα στο ρύζι από χθες, θα δοκιμάσω το βράδυ....


Το βγάζω έπειτα απο 24 ώρες στα ρύζια και.... φορτίζει !!!
Γεμίζει 100% το ανοίγω , όλα καλά με εξαιρεση οτι δε φορτίζει όσο ειναι ανοιχτό, μόνο οταν ειναι powered off .
Μικρό το κακό λέω, απο το τίποτα...
Πέρασε καμία μέρα ακομα και επανήλθα και αυτό, τώρα φορτίζει και ανοικτό

Μεγάλη η χάρη του, φτιάξαμε και ενα πιλάφι με το ρύζι να το γιορτάσουμε .