Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#563553 Έχουμε υπόψη μας κανένα καλό αντιεκρηκτικό κινητό? Μόνες απαιτήσεις, το πιστοποιητικό, η αυτονομία και το καλό σήμα
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#563559
georgetz έγραψε:Πατάς παρατεταμένα (διορθώστε αναλόγως κινητού) σε μια απο τις "οθόνες" που έχεις , δεξιά ή αριστερά της αρχικής σου
και θα σου βγάλει κάποιες επιλογές , μεταξύ άλλων τα Widget , να προσθέσεις στο κενό χώρο.

Μία εξ αυτών το Ημερολόγιο.

Ευχαριστώ πολύ! Τελικά ήταν πιο εύκολο από όσο νόμιζα :)
Άβαταρ μέλους
By mirage
#563563
red_monster έγραψε:Έχουμε υπόψη μας κανένα καλό αντιεκρηκτικό κινητό? Μόνες απαιτήσεις, το πιστοποιητικό, η αυτονομία και το καλό σήμα
Λογικά η Ecom Instruments εχει αυτό που ζητάς. Σιγουρα εχει feature phones δεν ξερω αν εχει και smart phones και τι τρέχουν.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#564401 Redmi 6 https://www.xiaomi-greece.gr/Redmi-6/Specifications για τη μητέρα , είναι οκ; Θα αντικατασταθεί ένα lumia 520 , την οποία την βόλεψε απίστευτα ως πρώτο smartphone και είχε και καλή αντοχή στις τούμπες, αλλά ήρθε η ώρα να αλλάξει. Όλα τα skroutzομαγάζα το έχουν με 1 χρόνο εγγύηση, μόνο από infoquest (media markt κλπ) παίζει 2ετης;

Budget ~120, όποια άλλη πρόταση είναι δεκτή, να μην ξεφεύγει σε διαστάσεις κυρίως .
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565044 Σ' αυτά τα λεφτά δεν νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο. Μια χαρά είναι, κι εγώ στους γονείς φτηνά Xiaomi αγοράζω και είναι πολύ ευχαριστημένοι.

Εγώ έχω αρχίσει και κοιτάζω το Samsung Galaxy Note 9... :tomato:
Είναι πολύ γκουμούτσα άραγε σε νορμάλ χρήση; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#565046 Όχι μια χαρά............. τηλεκοντρόλ είναι. :lol:

Σοβαρά είναι από τις καλύτερες συσκευές που είχα στη κατοχή μου. :oops:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#565065
Anonymous Founder έγραψε:Σ' αυτά τα λεφτά δεν νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο. Μια χαρά είναι, κι εγώ στους γονείς φτηνά Xiaomi αγοράζω και είναι πολύ ευχαριστημένοι.

Εγώ έχω αρχίσει και κοιτάζω το Samsung Galaxy Note 9... :tomato:
Είναι πολύ γκουμούτσα άραγε σε νορμάλ χρήση; :hmmm:
Να το πάρεις το 9αρι. Ολοκληρωμένη συσκευή σε όλα τα επίπεδα , λιιιγο μεγαλο αλλα οχι κατι τραγικο.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#565066
Anonymous Founder έγραψε:Σ' αυτά τα λεφτά δεν νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο. Μια χαρά είναι, κι εγώ στους γονείς φτηνά Xiaomi αγοράζω και είναι πολύ ευχαριστημένοι.

Εγώ έχω αρχίσει και κοιτάζω το Samsung Galaxy Note 9... :tomato:
Είναι πολύ γκουμούτσα άραγε σε νορμάλ χρήση; :hmmm:
Προηγούμενη συσκευή?

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565076 H τωρινή είναι το Samsung S7. Με έχει βολέψει το μέγεθος, αλλά πρέπει να αλλάξω και πλέον όλα έχουν μεγαλώσει.
Το Note 9 είναι στα μεγέθη του CAT S61, μόνον στο βάρος είναι καλύτερο.
Φυσικά έχει και άλλα καλά, μην παρεξηγηθώ...
Κοιτάζω και στην Huawei, αλλά δυστυχώς, νομίζω πως δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχο.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#565078
Anonymous Founder έγραψε:H τωρινή είναι το Samsung S7. Με έχει βολέψει το μέγεθος, αλλά πρέπει να αλλάξω και πλέον όλα έχουν μεγαλώσει.
Το Note 9 είναι στα μεγέθη του CAT S61, μόνον στο βάρος είναι καλύτερο.
Φυσικά έχει και άλλα καλά, μην παρεξηγηθώ...
Κοιτάζω και στην Huawei, αλλά δυστυχώς, νομίζω πως δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχο.
Αν δεν θες πενάκι δες και s9+
Ποιο εύκολο στο χέρι. Υπολείπεται από το νοουτ σε χρόνο αναμονής λόγω μικρότερης μπαταρίας
Από την άλλη είναι όμως φτηνότερο

< >
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#565079
Anonymous Founder έγραψε:Σ' αυτά τα λεφτά δεν νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο. Μια χαρά είναι, κι εγώ στους γονείς φτηνά Xiaomi αγοράζω και είναι πολύ ευχαριστημένοι.

Εγώ έχω αρχίσει και κοιτάζω το Samsung Galaxy Note 9... :tomato:
Είναι πολύ γκουμούτσα άραγε σε νορμάλ χρήση; :hmmm:


Και εγώ έτσι νομίζω, το μόνο που με προβληματίζει είναι η ανθεκτικότητά του, μιας και το lumia θύμιζε 3210* στην κατασκευή του. Με μια θήκη φαντάζομαι θα λυθεί το πρόβλημα, αλλά η αγαπημένη spigen δεν βλέπω να το τιμάει.

Κάποιο από τα νέα s10 (ή s9+), που είναι πιο μαζεμένα, δεν θα σε βόλευαν; Τα πρότεινε και ο dimik νομίζω πιο πίσω. Αλλιώς με το Note , you can't go wrong.


Σωτήριο έτος 2000, φίλος το πέταγε για ΠΛΑΚΑ (ok ήμασταν πιτσιρικάδες ) με δύναμη σε σαγρέ τοίχους και το κινητό ήταν άθικτο κάθε φορά :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565081
bujinkan έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:H τωρινή είναι το Samsung S7. Με έχει βολέψει το μέγεθος, αλλά πρέπει να αλλάξω και πλέον όλα έχουν μεγαλώσει.
Το Note 9 είναι στα μεγέθη του CAT S61, μόνον στο βάρος είναι καλύτερο.
Φυσικά έχει και άλλα καλά, μην παρεξηγηθώ...
Κοιτάζω και στην Huawei, αλλά δυστυχώς, νομίζω πως δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχο.
Αν δεν θες πενάκι δες και s9+
Ποιο εύκολο στο χέρι. Υπολείπεται από το νοουτ σε χρόνο αναμονής λόγω μικρότερης μπαταρίας
Από την άλλη είναι όμως φτηνότερο

< >
Το πενάκι και η μπαταρία είναι τα selling points του Note. Αλλιώς θα κοιτούσα το απλό S9, όχι το +.
@pierce21
Τα κοιτάζω, αλλά το 10άρι αργεί και όταν έρθει μάλλον θα είναι πιο ακριβό. Από Huawei δεν ξέρω τι να δω.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#565082 Όχι μάλλον σίγουρα θα είναι πιο ακριβά. Μην κάνει κάτι η Apple και δεν αντιγράψει η τσαμτσουγκ.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#565087
Anonymous Founder έγραψε:Κοιτάζω και στην Huawei, αλλά δυστυχώς, νομίζω πως δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχο.


Αν εξαιρέσεις το πενάκι το Mate 20 Pro.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#565096
NickTG έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Κοιτάζω και στην Huawei, αλλά δυστυχώς, νομίζω πως δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχο.


Αν εξαιρέσεις το πενάκι το Mate 20 Pro.
Nope.

< >