Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#691901 Για κανένα Xiaomi σε βλέπω αλλά βεβαιώσου με τον ΙΤ σας ότι θα παίξει με Google Enterprise

https://www.mi.com/global/android-enter ... ecommended

Εγω ένα Α3 θα έπαιρνα για λόγους budget κι επειδή έχει καθαρό Android OS.

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#691905 Αναλόγως το ποσο θέλεις να ξεφύγεις απο το budget βέβαια αλλά το Galaxy S20 FE είναι καλή επιλογή
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#691919
Dimitris_P έγραψε:Αν δεν χρειάζεσαι το wifi calling ή VoLTE θα σου πρότεινα το pixel 4a


Ουτε ξερω τι ειναι αυτα! :(
dimik έγραψε:Για κανένα Xiaomi σε βλέπω αλλά βεβαιώσου με τον ΙΤ σας ότι θα παίξει με Google Enterprise

https://www.mi.com/global/android-enter ... ecommended

Εγω ένα Α3 θα έπαιρνα για λόγους budget κι επειδή έχει καθαρό Android OS.

< >


Samsung ειναι το Α3?

mirage έγραψε:Αναλόγως το ποσο θέλεις να ξεφύγεις απο το budget βέβαια αλλά το Galaxy S20 FE είναι καλή επιλογή


Το βλεπω... διαβαζω σχολια "παρτε με Snapdragon οχι το αλλο κλπ" πρεπει να προσεξω κατι?

500κατι το βλεπω, δεν τρελαινομαι τοσο πολυ να τα δωσω προφανωα αν εχω αλλη επιλογη καλυτερη
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#691921 Εγώ δεν κράτησα το πιχελ για τον λόγο που ανέφερα. Κατά τα άλλα είναι τιμιοτατο
Άβαταρ μέλους
By bill33
#691924
dimik έγραψε:Xiaomi είναι το Α3

< >

Είναι αυτό που σε κάθε αναβάθμιση κολλάει το σύμπαν?
Άβαταρ μέλους
By dimik
#691927 Δεν το ξέρω αυτό, είναι από αυτά που δεν έχουν το UI της Xiaomi πάντως.

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#691935
dimik έγραψε:Δεν το ξέρω αυτό, είναι από αυτά που δεν έχουν το UI της Xiaomi πάντως.

< >

https://www.androidpolice.com/2021/01/0 ... ut-halted/
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#692045 Απο οτι ακουω , μαλλον εχω επιδοτηση κανα 300αρι.
ο ΙΤής λεει οτι εχει παρει το Samsung A71 και ειναι τιμιο. Υπαρχει κατι αλλο σε αυτα τα λεφτα ή λιγο παραπανω που θα μπορουσα να κοιταξω?
Καλο φαινεται το S20 FE αμα εχω επιδοτηση

Επισης ενας φιλος σκοτωνει το S9+ 2ετίας με κανα 200αρι ή λιγοτερο , ειναι καλή φαση να το παρω για την κοπελιαπου εχει Note5?
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#692047 +1 για Α71 όπως και για S20FE εννοείται. S9 με 200€ επίσης είναι πολύ καλό deal, αν και δεν ξέρω αν το χρειάζεται, τα Note πάντα αντέχουν παραπάνω, αν και πλέον το 5 είναι αρκετά παλιό.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#692049 Σε μτχ 2ετίας θα έριχνα ένα τσεκ στην μπαταρία (ή και μπάτζετ για αλλαγή της, δεν είναι πολύ ακριβή η αλλαγή στο επίσημο συνεργείο).
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#692053
drdino έγραψε:Σε μτχ 2ετίας θα έριχνα ένα τσεκ στην μπαταρία (ή και μπάτζετ για αλλαγή της, δεν είναι πολύ ακριβή η αλλαγή στο επίσημο συνεργείο).



Ειδα κατι λινκσ απο Κοτσώβολο και Public αλλαγη μπαταρια κανα 50αρι
Anonymous Founder έγραψε:+1 για Α71 όπως και για S20FE εννοείται. S9 με 200€ επίσης είναι πολύ καλό deal, αν και δεν ξέρω αν το χρειάζεται, τα Note πάντα αντέχουν παραπάνω, αν και πλέον το 5 είναι αρκετά παλιό.


Δεν το "χρειαζεται" προφανως, το Νοτε 5 κανει δουλεια στη δουλεια της απειρες κλησεις με bluethooth και παλι το βραδυ εχει ακομα ζουμι οταν το βαζει στο φορτιστη. Απο την αλλη εχει γεμισει η μνημη και για καποιο λογο δεν γουσταρει να αποθηκευσει πραγματα στην 128αρα που της πηρα (μετα απο προτασεις εδω, αρκετα παλιοτερα) παρ' οτι το ψαχναμε και καναμε ενα κολπο να θεωρι την καρτουλα επεκταση της κανονικης.... βγαζει μονιμα μηνυμα "εξοικονομηστε χωρο".



Αλλο πραγμα στην ιδια τιμη με Α71 ή αν παω στο FE?
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#693093 Λοιπον, αγοραστηκε το Samsung A71, κοστος τιποτα, μια και ανακαλυψα οτι ειχα επιδοτηση 300 ευρω απο τη δουλεια.

Ψαχνοντας λιγο παραπανω ειδα οτι θα ηταν μια χαρα και το Μ51 που ειναι ουσιαστικα το ιδιο αλλα με 7000 mAh μπαταρια. Αν κρινω απο αυτο που εχει 4500, το αλλο θα μπορει να φαει παρα παρα πολυ ξυλο και να μη μασαει τιποτα. Το ζητησα αλλα δυστυχως δεν ηταν διαθεσιμο αμεσα.

Μια χαρα μου φαινεται μεχρι τωρα. Σβελτο, μπηκε work profile, εχει μερικα πραματακια που ξενιζουν, πχ μπορεις να εχεις μεχρι 3 αποτυπωματα, στο S7 ειχα βαλει 4 σιγουρα. Επισης δεν ξερω για φωτο μεχρι να βγαλω καμμια της προκοπης και να την βαλω διπλα διπλα με του Σ7 στον υπολογιστη, αλλα με πρωτη ματια, ικανοποιητικες φαινονται. Βιντεο μονο 30fps.
128 μνημη, εβαλα και την 128αρα καρτα και εχω πολλα στρεμματα χωρο τωρα. Φινιρισμα δεν τρελλαθηκα, πλαστικο πισω, αλλα ετσι και αλλιως θα μπει σε θηκη μην εχουμε τιποτα λαχτάρες.
Για αποτυπωμα στην οθονη διαβαζα διαφορα, δουλευει ομως σωστα , εχει απλα λιγο αργοτερη ανταποκριση απο το κουμπι του Σ7 αλλα μια χαρα δουλευει. Το Μ51 εχει κουμπι στο πλαι.

Ευχαριστω ολους για τις προτασεις!
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#693542 ^ μεγειές

Σήμερα παρέλαβα το S20 FE 5G.

Έκανα αντιγραφή με το smart switch αλλά δεν μου πέρασε τις κάρτες στο google pay (άρα δεν υπήρχε google pay) και αναγκαστικά πέρασα μια άλλη για να φανεί. Επίσης δεν μου πέρασε τα VPN Connections. Έχει βγάλει και ενημέρωση για android 11.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#693545 Δεν καταλαβα , θα το κρατησεις δλδ;