Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#537729 Νομίζω ότι η ώσμωση που προτείνει ο κορσέρ είναι η καλύτερη λύση. Δεν υπάρχει application όμως.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#537732 recurring reminder στο Outlook για να χτυπάει κάθε 10 λεπτά και στο τηλέφωνο και στο PC και μόνο σε μέρες και ώρες εργασίας
Άβαταρ μέλους
By g8777
#537733 Θέλω να μάθω ένα πράγμα.Γιατι δεν είναι σωστό να πιείς μεγάλη ποσότητα νερού. Μου γινες σκατογρια, αυτό μου λες;; :x

Ντιμικ ωραίος, πολύ πιο βολικό από την γαμωαντιστροφη μέτρηση στο γαμωκινητο.ΝΟΤ. :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#537738
Dimitris_P έγραψε:Σοβαρότατα, ΠΡΕΠΕΙ να πίνω ΠΟΛΥ νερό και παρόλο που έχω το μπουκαλάκι μπροστά μου, πολλές φορές ξεχνιέμαι με τη δουλειά και καταλήγω να πίνω λιγότερο από όσο πρέπει.


πολύ αγχωτικό το βρίσκω αυτό.. κάθε 10'

εγώ έχω το 1.5λιτρο δίπλα μου και δεν φεύγω αν δε το πιω , στη χειρότερη αν φτάσω στο σχόλασμα το τελειώνω μονοκοπανιά

αν έχεις μπουκάλι μπροστά σου και έχεις την ποσότητα στόχο δεν έχεις θέμα, με ποτηράκια είναι που ξεχνιέσαι
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#537747 Κι εγώ αυτό κάνω καμια φορά, αλλά η διαιτολόγος υποστηρίζει ότι δεν γίνεται δουλειά με το μονοκοπανιά καθώς δεν το συγκρατεί ο οργανισμός. Και όντως το έχω παρατηρήσει, όταν πίνω μεγάλες ποσότητες πάω πιο συχνά για ψιλό, σε αντίθεση όταν το πίνω σε μικροδόσεις.
Ώρα για φρουτάκι τώρα :eat:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#537748 Ντάξει (συγνώμη Δημήτρη) το θεωρώ τραγικό να χρειάζεσαι εφαρμογή στο κινητό για να πιεις ένα γαμωνερό....
Να βάλεις ξυπνητήρι κάποια συγκεκριμένη ώρα π.χ να πιεις 1 αντιβίωση μην το ξεχάσεις , ο.κ ναι , το να βάλεις υπενθυμιση κάθε 10' για να πινεις νερό , το οποίο έχεις δίπλα σου είναι.... :lipsealed:

Δλδ αν μια μέρα ξεχάσεις το κινητό θα πεθάνεις από αφυδάτωση;;; :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#537752
Dimitris_P έγραψε:έλεοοοος :P




Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#537753
Dimitris_P έγραψε:Κι εγώ αυτό κάνω καμια φορά, αλλά η διαιτολόγος υποστηρίζει ότι δεν γίνεται δουλειά με το μονοκοπανιά καθώς δεν το συγκρατεί ο οργανισμός. Και όντως το έχω παρατηρήσει, όταν πίνω μεγάλες ποσότητες πάω πιο συχνά για ψιλό, σε αντίθεση όταν το πίνω σε μικροδόσεις.
Ώρα για φρουτάκι τώρα :eat:

ισχύει, εγώ επειδή παλεύω με την αφυδάτωση, αν δεν κάνω δουλίτσα από το πρωί αν πάω για προπόνηση πχ μετά τρώω τέτοιο σοκ (κάποιες φορές ζαλίζομαι από την αφυδάτωση) που και ας έχω πιει 1.5 αμέσως πριν και 1.5 αμέσως μετά (πάντα πίνω 1.5 μετά ούτε που καταλαβαίνω πώς κατεβαίνει ) τα ούρα μου είναι σκούρα δεν προλαβαίνει να γίνει δουλίτσα , το επόμενο πρωί είμαι ξανά ενυδατωμένος

αλλά αν πίνω όλη μέρα σιγά σιγά από το πρωί είμαι υπερκομπλέ, βέβαια όταν πίνω σωστά πάω κάθε 1.5 ώρα τουαλέτα :lol: αλλά αυτό είναι το σωστό

αλλά και το 10λεπτο το βρίσκω ψυχαναγκασμό

γενικά δεν ξέρω αν οι διαιτολόγοι καταλαβαίνουν ώρες ώρες ότι υπερβάλλουν (αν κρίνω από αυτά που ακούω να λένε σε άλλους), ευτυχώς εγώ δεν χρειάστηκα κάτι τέτοιο
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 26 Σεπ 2018, 11:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#537754 Γιατί δεν βάζεις ένα μπουκάλι νερό ανάμεσα από εσένα και την οθόνη; :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By corsair
#537755
g8777 έγραψε:Γιατί δεν βάζεις ένα μπουκάλι νερό ανάμεσα από εσένα και την οθόνη; :s_dunno


γιατι στην πρωτη ευκαιρια δεν θα εχει πληκτρολογιο, μπορει και laptop :lol:

Εφοσον dmits πρεπει να λαμβανεις σταδιακα και με μετρο την δοσολογια του νερου, θα προτεινω την καλυτερη λυση:

Καποιο φυσιολογικο ορο, μπορεις να το συνδυασεις και με τιποτα βιταμινες αμα θες
Εικόνα

και με μια πεταλουδα στο χερι
Εικόνα

Εχει και ρυθμιζόμενη ροή, οποτε μπορείς να ενυδατωνεσαι με τρομακτικη ακριβεια.

Bonus: Δεν χρειαζεται πλεον να διακοπτεις τηλεφωνηματα ή συζητησεις για να πιεις νερο!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#537757 Mήπως να μπει κι ένας καθετήρας για πλήρη καθετοποίηση της μονάδας; Έτσι ούτε για κατούρημα θα χρειάζεται να πηγαίνει και να ρίχνει το efficiency.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#537761
gianik έγραψε:Δλδ αν μια μέρα ξεχάσεις το κινητό θα πεθάνεις από αφυδάτωση;;; :lol:

Σαν το ανεκδοτο με το κομμωτηριο και τα ακουστικα για τις ξανθιες... :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#537762
drdino έγραψε:Αυτό λογικά πρέπει να κάνει για την περίπτωσή σου.


:rtfm: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#537772 Αρκετά ψυχαγωγηθήκατε :adminpower:

Βρήκα αυτό που ήθελα. :s_tongue