Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#613113
Anonymous Founder έγραψε:Στην Ευρώπη το χρησιμοποιούν πολύ. Και επειδή χρησιμοποιεί τους ίδιους χάρτες με το Google Maps , μπορεί να είναι καλύτερο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις που μετράει το live input των χρηστών. Στην Ελλάδα δεν είδα κι εγώ κάποιο πλεονέκτημα.
Ο λόγος ύπαρξης του waze είναι το live input που λαμβάνει αυτόματα από τους χρήστες. Πχ αν πηγαίνεις αργά κι εσύ και μερικοί άλλοι στον ίδιο δρόμο καταλαβαίνει πόση κίνηση έχει και από πού να στείλει τον επόμενο ώστε να μην φάει κίνηση. Όσο πιο πολλοί χρήστες τόσο πιο καλή και άμεση η ενημέρωση και τόσο πιο καλή η αποφυγή κακών σημείων. Στο Λονδίνο που το έχω δει να το λειτουργεί ένας γνωστός ήταν εξαιρετικό, σε ώρα αιχμής μας πήγαινε από στενά και δεν κολλήσαμε καθόλου. Αλλά νομίζω το έχει πολύς κόσμος και αρκετοί ταξιτζήδες (κανονικά, uber και άλλα). Στην Ελλάδα δεν πρέπει να έχει τόσο καλή διείσδυση στον πληθυσμό οπότε το πλεονέκτημα είναι μικρότερο.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#613512 Όλα καλά κι όλα ωραία με το mi9, αλλά το γαμηδι το minijack μου λείπει...
Ξέχασα τις προάλλες το adaptor, και έψαχνα να αγοράσω για να παλεύτει το ταξίδι... :rant:
skin βάλαμε, qi charger πήραμε, gcam βάλαμε και είμαστε κομπλέ...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#613532
MIXOStsi έγραψε:Όλα καλά κι όλα ωραία με το mi9, αλλά το γαμηδι το minijack μου λείπει...
Ξέχασα τις προάλλες το adaptor, και έψαχνα να αγοράσω για να παλεύτει το ταξίδι... :rant:
skin βάλαμε, qi charger πήραμε, gcam βάλαμε και είμαστε κομπλέ...

Εικόνα


Κι ωραίο πρωινό φάγατε....


< >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#613639 Ήρθε και το καινούριο εταιρικό Huawei.
Με όλα τα gapps μέσα! :s_tongue

Μιας και ήθελα κάτι οικονομικό σχετικά, με μεγαλη οθόνη και χωρίς notch τσίμπησα ένα P Smart Z.

Από το Samsung J3 σίγουρα είναι μεγάλη αναβάθμιση.
Άβαταρ μέλους
By Mesta
#614609 Καλησπέρα.

Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω θήκη για το Redmi 8?
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#614882 Γράψε ρε 2 λόγια για την συσκευή
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#614886
Mesta έγραψε:Καλησπέρα.

Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω θήκη για το Redmi 8?
Στο ίντερνετ? Aliexpress?
Άβαταρ μέλους
By gianik
#615005 Από εχθές έχει βγάλει ένα εικονίδιο πάνω πάνω αριστερά. Γνωρίζει κανείς τι είναι; Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#615007 Volte?

< G (5S) >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#615008 VOLTE, Voice Over LTE
Άβαταρ μέλους
By gianik
#615009 Δλδ;

Edit:το απεργοποιησα από τις ρυθμίσεις κλήσεων..
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#615012 Άσ'το, είναι το αντίστοιχο VoIP του σταθερού. Λογικά θα έχει και over wifi οπότε αν είσαι σε περιοχή με χαμηλό ή μηδενικό σήμα κι έχεις σήμα, μπορεί να σου χρησιμεύσει