Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#608845
elteo έγραψε:
Έχει το 8 την 11 ήδη; :hmmm:


όχι Miui 10.3.5.0 έχω άλλα έχει dark mode εδώ και καιρό για αυτό μάλλον την πέρασες για την Miui11..... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#608846 Ο φοκους μιλά για aod όμως. :lol:
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#608849
elteo έγραψε:Ο φοκους μιλά για aod όμως. :lol:


τον τρόπο που το ενεργοποιείς το aod τού έδειξα πιο πάνω με τη φώτο.... :hmmm:

Νόμιζα ότι μιλάς για το δικό μου 8 (Mi8) για τη Miui 11....
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#608853
georgex72 έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Πιστός στρατιώτης το redmi note 5 αλλά ήρθε η ώρα να περάσει στον πατέρα μου. Από τα καλύτερα κινητά που είχα.
Ώρα για Redmi Note 8.
Έχετε καμιά ιδέα αν υπάρχει η δυνατότητα always on της οθόνης κλειδώματος για να φαίνεται η ώρα, όπως έχουν τα Σαμσουνγκ?

< Note 8 >


Εαν είναι Amoled η οθόνη πρέπει να έχει....το πήρες στα χεριά σου???
Ναι εχθές το τσίμπησα.
Είχα πει ότι θα αγόραζα το rmn 7 αλλά τελικά πέρασε ο καιρός και βγήκε το 8. Το τσίμπησα λόγω ιδιότητας και χωρίς ΦΠΑ
Ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες. Δεν το χω (ακόμα). Έχω όμως dark mode!!!

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#608854 Καλοδούλευτο τότε....ωραία συσκευή για τα χρήματα της και μεγάλη μπαταρία!!!

Υ.Γ Μάλλον LCD οθόνη φοράει όποτε άκυρο το AOD φαντάζομαι....
Άβαταρ μέλους
By elteo
#608856
Focusman91 έγραψε:
georgex72 έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Πιστός στρατιώτης το redmi note 5 αλλά ήρθε η ώρα να περάσει στον πατέρα μου. Από τα καλύτερα κινητά που είχα.
Ώρα για Redmi Note 8.
Έχετε καμιά ιδέα αν υπάρχει η δυνατότητα always on της οθόνης κλειδώματος για να φαίνεται η ώρα, όπως έχουν τα Σαμσουνγκ?

< Note 8 >


Εαν είναι Amoled η οθόνη πρέπει να έχει....το πήρες στα χεριά σου???
Ναι εχθές το τσίμπησα.
Είχα πει ότι θα αγόραζα το rmn 7 αλλά τελικά πέρασε ο καιρός και βγήκε το 8. Το τσίμπησα λόγω ιδιότητας και χωρίς ΦΠΑ
Ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες. Δεν το χω (ακόμα). Έχω όμως dark mode!!!

< Note 8 >


Άρα καλά σου είπα. Θα έρθει με την miui 11. :s_cool

Aod δεν είναι απαραίτητο να έχεις amoled. Aod είχα και στην ips του lg g6. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#608892
Focusman91 έγραψε:
georgex72 έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Πιστός στρατιώτης το redmi note 5 αλλά ήρθε η ώρα να περάσει στον πατέρα μου. Από τα καλύτερα κινητά που είχα.
Ώρα για Redmi Note 8.
Έχετε καμιά ιδέα αν υπάρχει η δυνατότητα always on της οθόνης κλειδώματος για να φαίνεται η ώρα, όπως έχουν τα Σαμσουνγκ?

< Note 8 >


Εαν είναι Amoled η οθόνη πρέπει να έχει....το πήρες στα χεριά σου???
Ναι εχθές το τσίμπησα.
Είχα πει ότι θα αγόραζα το rmn 7 αλλά τελικά πέρασε ο καιρός και βγήκε το 8. Το τσίμπησα λόγω ιδιότητας και χωρίς ΦΠΑ
Ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες. Δεν το χω (ακόμα). Έχω όμως dark mode!!!

< Note 8 >


Μπράβο για την υπομονή που επέδειξες κάνοντας όλη τη διαδικασία για τιμολόγηση :lol:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#608896 Από Κοτσοβολο το πήρα οπότε έδειξα μόνο κάποια στοιχεία του ταξιςνετ και ταυτοτητα και ξεμπερδεψα αμέσως!

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#608899
red_monster έγραψε:
Μπράβο για την υπομονή που επέδειξες κάνοντας όλη τη διαδικασία για τιμολόγηση :lol:


Σιγά τη διαδικασία ρε συ... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#609607 Δεν βρηκα ειδικο θεμα για Andoid Auto, οποτε θα ρωτησω εδω. Αν υπάρχει ειδικο θεμα, το μεταφερω.
Για να σας προϊδεασω για το ποσο ασχετος ειμαι στο αντικειμενο, θα πω μονο οτι πιστευα πως θα εχω, στην οθονη του αυτοκινητου, αυτουσια την οθονη του κινητου :lol: :lipsealed:

Τελως παντων, βρηκα και εγκατεστησα την εφαρμογη στο κινητο, εκδοση 4.6.ΧΧΧΧΧΧΧ και λειτουργει κανονικα. :superman:

Οι ερωτησεις:
1. Υπαρχει τροπος να πληκτρολογησω στα ελληνικα στην οθονη του αυτοκινητου; (πχ για να βρω μια διευθυνση ή μια επαφη;)
2. Στις επαφες εχει δεξια μια λιστα με το αγγλικο αλφαβητο, για να μεταβαινεις γρηγορα στο αντιστοιχο γραμμα. Την ελληνικα ΑΒ μπορουμε να τη δουμε; Οι επαφες μου ειναι στα ελληνικα, οποτε σε συνδυασμο και με την αδυναμια πληκτρολογησης στα ελληνικα, δεν μπορω να βρω ευκολα την επαφη που θελω να καλεσω.
3. Ποιες φωνητικες εντολες λειτουργουν; Σε ποια γλωσσα; Το μονο που εχω καταφερει ειναι να μου απανταει στο ερωτημα "καιρος Αθηνα", "καιρος Θεσσαλονικη". :lol: Με ενδιαφερει κυριως αν μπορω καπως να κανω φωνητικες κλησεις. Την πλοηγηση τη ρυθμιζω συνηθως πριν ξεκινησω και συνεχιζει μολις συνδεθω. Πολυ ωραιο αυτο, αντι να παιδευομαι στο GPS του αυτοκινητου. Δεν εχει βεβαια :dizzy: :lol: , αλλα και παλι μπελας θα ηταν να ψαχνω διευθυνσεις, να αναβαθμιζω χαρτες κτλ.
4. Χρησιμοποιω για πλοηγηση το Google Maps. Το Waze το δοκιμασα, αλλα δεν μου αρεσε. Εχετε αποψη ποιο καταναλωνει λιγοτερα δεδομενα ή ειναι το ιδιο;
5. Μπορειτε να προτεινετε καποια εφαρμογη για αναπαραγωγη λιστων μουσικης απο το τηλεφωνο; Δεν ενδιαφερομαι για online αναπαραγωγη, μονο να ακουω off-line αυτα που εχω στη συσκευη.


Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#609608 Ξεχνάς ότι έχει σχέση με ελληνικά. Η εφαρμογή δεν υποστηρίζεται στα ελληνικά γι' αυτό και δεν τη βρήκες στο play. Ότι κάνεις (επαφές, φωνητικές εντολές κτλ) θα πρέπει να είναι στα αγγλικά. Για μουσική εγώ έχω αγορασμένο το Poweramp αλλά μπορείς την ίδια δουλειά να κάνεις και με το play music που είναι συνήθως προεγκατεστημένο στα android (τουλάχιστον στο samsung).
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#609610
Deleted User 1 έγραψε:Ξεχνάς ότι έχει σχέση με ελληνικά. Η εφαρμογή δεν υποστηρίζεται στα ελληνικά γι' αυτό και δεν τη βρήκες στο play. Ότι κάνεις (επαφές, φωνητικές εντολές κτλ) θα πρέπει να είναι στα αγγλικά.

Δηλ. αν εχω αποθηκευμενο NIKOS και πω "call NIKOS" θα λειτουργεί;

Στην πλοηγηση ποια ειναι η φωνητικη εντολη στα αγγλικα;
Η επιλεγμενη γλωσσα στις ρυθμισεις του τηλεφωνου εχει σημασια για το σε ποια γλωσσα του μιλαω; Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε φωνητικες εντολες εκτος αυτοκινητου.

Αυτο πως γινεται; (το δικο μου ειναι KIA)
https://youtu.be/bLcJHBHEOBM

Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#609626 Εγώ πάντως έχω αρχίσει απ' το 2010 και αποθηκεύω όλες τις νέες μου επαφές με επώνυμο με λατινικά γράμματα και έτσι μπορώ και το χειρίζομαι από οποιοδήποτε ηχοσύστημα.

Έχετε σίγουρα το ίδιο infotainment με το i30?


< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#609753 Χτύπησα το xiomi redmi note 8 pro global...
Ελπίζω να έρθει πριν τα Χριστούγεννα γιατι το θέλω για δώρο για τον μικρό .
Φαίνεται τούμπανο