Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#568983
Dimitris_P έγραψε:Πρίζες παντού



εεε να.... με κατι τετοιους καταναλωτες μας πετάνε στα μουτρα εν ετη 2019 κινητα με 3000mah μπαταριες.... :x
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#569009 Ειναι όμως μια πραγματικότητα πλέον
Παλαιά θυμαμαι το άγχος φόρτισης γιατι είχες ενα φορτιστή κάπου σπιτι και έκανε και ώρες να φορτίσει
Πλέον εχω ξεχάσει να κοιτάω τη μπαταρία , ούτε το αφήνω για φόρτιση το βράδυ ούτε τίποτα
Μέσα στη μέρα όλο και κάπου το ακουμπάω απλά και γεμίζει και.... δουλεύει
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#569034 Ναι, γιατι εισαι μόνιμα σε ενα γραφείο, ή σε ένα αμάξι.
Εγώ για παράδειγμα που έχω αρκετές ώρες στο πεδίο είναι σημαντικό να με βγάζει η μπαταρία μέχρι το βράδυ.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#569052
vasilis έγραψε:
έχω αρκετές ώρες στο πεδίο


Δηλαδή είσαι εργάτης του πεδίου?
Αναλάβατε μήπως κάποιο project για την κομμένη γρανα, ΓΡΑΝΑ, που σημαίνει υδραγωγος?

Γιατί κ στην Μαλακασα το ίδιο εγινε
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#569057
corsair έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Πρίζες παντού



εεε να.... με κατι τετοιους καταναλωτες μας πετάνε στα μουτρα εν ετη 2019 κινητα με 3000mah μπαταριες.... :x


Μπρίζες και στα αεροπλάνα λέμε :superman:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#569060 Έχουν. Παμε παρακάτω.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#569064 Μ'αυτά που πετάω δεν έχουν :( Λες να έχουν και να μην το ξέρω; :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#569065 Εμ δεν πας Νιού Γιορκ τι να σε κάνω.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#569149 Προβλέπω νέο τόπικ "Νέα Υόρκη - Χάμπτονς" να ανοίγει άμεσα και να ψάχνει ο Dimitris_P εισιτήρια.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#569961 Κανά δοκιμασμένο youtube κατεβαστήρι για το κινητό έχουμε; Θέλω να αποθηκεύσω κάποια βιντεάκια για how-to αν χρειαστεί να τα δω σε μέρος που δεν έχω σήμα.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#569980 Τελευταία φορά, πριν χρόνια βέβαια, είχα χρησιμοποιήσει το tubemate.
Μια χαρά έκανε τη δουλειά του.
Υποθέτω με ένα απλό ψάξιμο θα βρεις και άλλα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#570004 Παρέλαβα σήμερα Note 9.
Μερικά γρήγορα:
-Η δυνατότητα να κρατάς σημειώσεις με το S-pen με κλειστή οθόνη είναι γαμάτη! :metalo:
Έτσι είναι πανεύκολο να έχεις σημειώσεις σε ένα meeting και παράλληλα να κάνεις και οικονομία.
-Το Samsung Switch όταν θέλεις να μεταφέρεις τα πάντα από την παλιά συσκευή στην καινούρια δούλεψε καταπληκτικά. Μετέφερε τα πάντα χωρίς ν' ασχοληθώ καθόλου και το έκανε ταχύτατα. Ενώνεις τα δύο κινητά μεταξύ τους με καλώδιο και μέσα σε μισή ώρα είχε τελειώσει!
:metalo:
-Είναι μεγάλο, αλλά όχι απαράδεκτα μεγάλο. Κυρίως είναι το μήκος του που προβληματίζει και όχι το πλάτος του.

Ακόμη δεν έχω τελειώσει, θα χρησιμοποιώ το παλιό μέχρι να βρω θήκη και screen protector, γιατί δεν είναι για πολλά πολλά και το λυπάμαι. Νομίζω πως τελικά ήταν εξαιρετική η επιλογή μου, αφού έχει το κάτι παραπάνω που άλλα κινητά δεν έχουν.
Το μπλε χρώμα επίσης νομίζω πως ήταν η σωστή επιλογή, να σπάει λίγο η μαυρίλα. Πολύ ωραία φάση που δεν έχει hardware κουμπιά μπροστά και παίζεις με την οθόνη μόνον, όπως επίσης η απουσία notch.
:s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#570005
Anonymous Founder έγραψε:Παρέλαβα σήμερα Note 9.
Μερικά γρήγορα:
-Η δυνατότητα να κρατάς σημειώσεις με το S-pen με κλειστή οθόνη είναι γαμάτη! :metalo:
Έτσι είναι πανεύκολο να έχεις σημειώσεις σε ένα meeting και παράλληλα να κάνεις και οικονομία.
-Το Samsung Switch όταν θέλεις να μεταφέρεις τα πάντα από την παλιά συσκευή στην καινούρια δούλεψε καταπληκτικά. Μετέφερε τα πάντα χωρίς ν' ασχοληθώ καθόλου και το έκανε ταχύτατα. Ενώνεις τα δύο κινητά μεταξύ τους με καλώδιο και μέσα σε μισή ώρα είχε τελειώσει!
:metalo:
-Είναι μεγάλο, αλλά όχι απαράδεκτα μεγάλο. Κυρίως είναι το μήκος του που προβληματίζει και όχι το πλάτος του.

Ακόμη δεν έχω τελειώσει, θα χρησιμοποιώ το παλιό μέχρι να βρω θήκη και screen protector, γιατί δεν είναι για πολλά πολλά και το λυπάμαι. Νομίζω πως τελικά ήταν εξαιρετική η επιλογή μου, αφού έχει το κάτι παραπάνω που άλλα κινητά δεν έχουν.
Το μπλε χρώμα επίσης νομίζω πως ήταν η σωστή επιλογή, να σπάει λίγο η μαυρίλα. Πολύ ωραία φάση που δεν έχει hardware κουμπιά μπροστά και παίζεις με την οθόνη μόνον, όπως επίσης η απουσία notch.
:s_thumbsup
Μεγεια. Ελπίζω να τού πέρασες πρώτα τις αναβαθμίσεις και μετά να το σεταρησες

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#570008 Ευχαριστώ πολύ! Νομίζω πως ναι. Έχει σημασία όμως;
Ερώτηση, επειδή δεν έχω αγοράσει ποτέ: για προστασία οθόνης τι κοιτάζω;
Έχω βρει ετούτο εδώ, που δείχνει πολύ προσεγμένο και μελετημένο και έρχεται με λάμπα UV!
https://www.e-click.gr/uv-flexible-nano ... xy-note-9/
Αλλά κοστίζει 17€
Και υπάρχει και ετούτο, με σχεδόν τα μισά λεφτά:
https://www.e-click.gr/5d-full-glue-tza ... -in-black/

Επίσης, τι παίζει με την κόλλα που λένε; Παίζει να γίνει ζημιά; Υποθέτω πως όχι, αλλά μιας και είναι η πρώτη φορά που πάω να βάλω κάτι τέτοιο, είπα να ρωτήσω...