Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#477070
Morx έγραψε:Δεν το καταλαβα ποτε να βιαζεται καποιος τοσο πολυ για μια φορτιση!
Η δεν εχω ερθει ακομα σε θεση για να "καιγομαι" τοσο πολυ να το χρησιμοποιησω στην πραξη.
Ποσο μαλλον οταν θεωρητικα, η μπαταρια γερναει γρηγοροτερα με quick-fast-super-uber-duper-Charge...


Αν το πας αντιστοιχα με root,twrp κτλπ ,λογικά έχεις καμια 5ετία μπροστα σου πριν να κάνεις catch up με τις εξελίξεις. :lol:

Γενικά, ελπίζω κάποια στιγμή να σταματήσει αυτο το αστεί στα φορουμζ με την γηρανση των μπαταριών. Δινουμε 400,500 ευρώ για κινητό αλλά 2 χρονια μετά τσιγγουνευομαστε το 30αρι να την αλλάξουμε ? Τζιζας .
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#477078 αφου΄σε μια μέρα καταφέραμε να σπάσουμε lg g3 της γυναίκας από e-pop και τάμπλετ, αναμένεται note redmi 4x.

Για μένα παρήγγειλα μια μπαταρία, ακόμα με καλύπτει το νοτε 3 απλά η μπαταρία του πέφτει ένα 15-20% κάθε ώρα χωρίς χρήση
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#477286 Πάτησες αυτό πάνω από το backspace.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#477301
Geo f1 έγραψε:Σωστος ο Στεφαν. Μπραβο καναρι μου.

.


Κανάρι;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#477303
Dodger έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Σωστος ο Στεφαν. Μπραβο καναρι μου.

.


Κανάρι;; :hmmm:


Canary :shifty:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#477314 Jesus
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#477442
JimClark έγραψε:αφου΄σε μια μέρα καταφέραμε να σπάσουμε lg g3 της γυναίκας από e-pop και τάμπλετ, αναμένεται note redmi 4x.

Για μένα παρήγγειλα μια μπαταρία, ακόμα με καλύπτει το νοτε 3 απλά η μπαταρία του πέφτει ένα 15-20% κάθε ώρα χωρίς χρήση
Ξενοφών άσε τα Ξχιαομι και πάμε Χαβάη (p9 lite)

Όταν το είχα, το πως είχα κρατηθεί να βάλω για ringtone το Hawai 5-0 δε λέγεται.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#478664
Όπως έγινε γνωστό από την επίσημη πρόσκληση για την εκδήλωση Unpacked που θα πραγματοποιηθεί στα πλαίσια του συνεδρίου Mobile World Congress, στη Βαρκελώνη, στις 25 Φεβρουαρίου, η Samsung θα παρουσιάσει επίσημα τα Galaxy S9 και S9+.

Οι δύο συσκευές θα εξοπλίζονται με οθόνες Infinity στις 5,8 ίντσες και 6,2 ίντσες αντίστοιχα ενώ από άποψη σχεδιασμού δεν πρόκειται να διαφέρουν παρά ελάχιστα από τους προκατόχους τους. Θα εξοπλίζονται, για την αγορά των ΗΠΑ με το SoC (System-on-Chip) Snapdragon 845 της Qualcomm ενώ στον υπόλοιπο κόσμο θα κυκλοφορήσουν με το SoC της ίδιας της Samsung, Exynos 9810.

Το Galaxy S9 θα διαθέτει 4GB RAM και 64GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου ενώ το Galaxy S9+ θα εξοπλίζεται με 6GB RAM και 128GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου. Πέρα από τη διαμόρφωση μνήμης, οι δύο συσκευές αναμένεται να διαφέρουν σε έναν ακόμη σημαντικό τομέα, στην κύρια κάμερα. Έτσι, το Galaxy S9 θα διαθέτει single camera setup ενώ το Galaxy S9+ θα διαθέτει dual camera setup με τις δύο συσκευές να υποστηρίζουν λήψη βίντεο 720p με 480fps (και όχι 1080p όπως είχαν κυκλοφορήσει φήμες) για super low-motion clips.

Και οι δύο συσκευές πρόκειται να διαθέτουν κύρια κάμερα 12 Megapixels με σύστημα φακών με “variable aperture”, κάτι που σημαίνει πως ο χρήστης θα έχει τη δυνατότητα να επιλέξει ανάμεσα σε διάφραγμα f/1.5 και f/2.4.

Στο Galaxy S9+ ωστόσο θα υπάρχει και μία δεύτερη κάμερα, επίσης στα 12 Megapixels με standard aperture. Και τα δύο κινητά πρόκειται να διαθέτουν κάμερες 8,0 Megapixels για selfies και θα υποστηρίζουν στερεοφωνικό ήχο. Ακόμη, ο αισθητήρας ανάγνωσης δακτυλικών αποτυπωμάτων έχει μετακομίσει από το σημείο που βρισκόταν στα δεξιά της κάμερας, σε μία περισσότερο… ορθολογική θέση, ακριβώς κάτω από τις κάμερες ενώ στα δεξιά εντοπίζεται το flash αλλά και ο αισθητήρας μέτρησης καρδιακών παλμών. Χάρη επίσης στον dual-glass σχεδιασμό, θα υποστηρίζεται wireless charging.



Εικόνα

insomnia.gr
Άβαταρ μέλους
By elteo
#478665 Eρχεται λένε ακριβότερο από το S8. Εμπρός στον δρόμο που χάραξε η Apple. Σε όλα αντιγραφέας του μήλου αυτή η Τσαμτσουγκ.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#478672 κρατησα διπλα διπλα σημερα σε μαγαζι το παλιο τωρινο δικο μου Note 3 , το Note 8, το S8 & plus, και το S7 edge
τα πρωτα μου φανηκαν μακρουλα και πολυ ακριβα...
τα δυο που μου αρεσανε ηταν το s8 το απλο και το s7 edge

η καμερα (βασικοτατο κριτηριο) διαβασα οτι δεν εχει μεγαλες διαφορες σε ποιοτητα .
η τιμη ειναι γυρω στα -100 το s7 σε σχεση με το s8

πιο απο τα δυο θα λεγατε;
το Νοτε 3 παει για 4ετια σε κανα 3μηνο , και ενω ειναι αξιοπρεπες , βλεπω περιθωριο για βελτιωση σε πολλα σημεια με μια πιο νεα συσκευη. πολυ σημαντικη η φωογραφικη γιατι το τωρινο ειναι σαν να μην εχει καθολου, ειναι χαλια.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#478673 Note 8 πολύ ακριβό μεν αλλά πληρέστατο.