Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By spiros
#2509
Άρης έγραψε:Άνοιξε μία λευκή σελίδα και δες το κάτω μέρος της οθόνης, εμφανίζει κιτρίνισμα;

Εμένα είχε Εικόνα, αλλά δεν το είχα προσέξει από την αρχή

υπαρχει κιτρινισμα.
φευγει σε λιγες μερες ή παμε για αλλαγη;
Άβαταρ μέλους
By pik.
#2525
spiros έγραψε:
Άρης έγραψε:Άνοιξε μία λευκή σελίδα και δες το κάτω μέρος της οθόνης, εμφανίζει κιτρίνισμα;

Εμένα είχε Εικόνα, αλλά δεν το είχα προσέξει από την αρχή

υπαρχει κιτρινισμα.
φευγει σε λιγες μερες ή παμε για αλλαγη;

παλι τα ιδια;

εχω δει απο κοντα 5 oneplus 1
δεν προκειται καν να στο αλλαξουν και μαλιστα θα σου πουν ετσι ειναι το design.
για μενα αυτο δεν ειναι προβλημα.

θελετε να σας στειλω φωτο του Ν5 να δειτε πως ειναι σε στοκ;
Ομοιως με το ipad Air.
Ομοιως με το Find7

δεν ειναι προβλημα αυτο ειλικρινα ,εχει τα leds στο κατω μερος της οθονης
παιξτε λιγο με τα χρωματα και τις ρυθμισεις και καντε το πιο κρυο.
βαλτε και τα softkeys κατω στην οθονη και ειστε οκ.
Δεν ειναι προβλημα αυτο.

ΥΓ .μετα απο 1 εβδομαδα μου ειχε μειωθει στο μισο το κιτρινισμα.
και δεν κανω πλακα.
relax.
Άβαταρ μέλους
By spiros
#2531
pik. έγραψε:
spiros έγραψε:
Άρης έγραψε:Άνοιξε μία λευκή σελίδα και δες το κάτω μέρος της οθόνης, εμφανίζει κιτρίνισμα;

Εμένα είχε Εικόνα, αλλά δεν το είχα προσέξει από την αρχή

υπαρχει κιτρινισμα.
φευγει σε λιγες μερες ή παμε για αλλαγη;

παλι τα ιδια;

εχω δει απο κοντα 5 oneplus 1
δεν προκειται καν να στο αλλαξουν και μαλιστα θα σου πουν ετσι ειναι το design.
για μενα αυτο δεν ειναι προβλημα.

θελετε να σας στειλω φωτο του Ν5 να δειτε πως ειναι σε στοκ;
Ομοιως με το ipad Air.
Ομοιως με το Find7

δεν ειναι προβλημα αυτο ειλικρινα ,εχει τα leds στο κατω μερος της οθονης
παιξτε λιγο με τα χρωματα και τις ρυθμισεις και καντε το πιο κρυο.
βαλτε και τα softkeys κατω στην οθονη και ειστε οκ.
Δεν ειναι προβλημα αυτο.

ΥΓ .μετα απο 1 εβδομαδα μου ειχε μειωθει στο μισο το κιτρινισμα.
και δεν κανω πλακα.
relax.

μια χαρα το αλλαζω στο 15ημερο χωρις να δωσω δικαιολογια. :s_cool

δεν μιλαω για κιτρινισμα σε ολη στην οθονη, μονο στο κατω μερος.
Άβαταρ μέλους
By pik.
#2554 σου παραπονεθηκε η συζηγος; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By spiros
#2560 δεν θα εγραφα τωρα αν ειχε συμβει :shifty:
παω να προλαβω καταστασεις :shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#2566 Spiro κάτσε όπως είσαι. Γνωστό κουσούρι του 1+1αυτο.
Και άλλο να πάρεις το ίδιο θα δεις.
Άβαταρ μέλους
By spiros
#2577 διορθωνεται με τον καρο ή το παντρευεσαι;
Άβαταρ μέλους
By pik.
#2589
spiros έγραψε:διορθωνεται με τον καρο ή το παντρευεσαι;

οπως και σε ολους τους γαμους το συνηθιζεις.... :s_cool

διορθωνεται κατα το μισο πανω κατω
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#2621 Άσχετο, αλλά γλυκοκοιτάζω Huawei Ascend Mate 7 ως αντικαταστάτη του Note 2. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει 2 εκδόσεις και η μία να είναι dual Sim, οπότε πετάω και το lumia 520, δίνω και το Nexus 7 FHD που είναι κοντά σε διαστάσεις και μένω με μία συσκευή και ησυχάζω. Μόνο μην κάνει καμιά κουτσουκέλα ο μικρός καθώς θα μεγαλώνει γιατί μετά μένεις χωρίς συσκευή...

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#2646

:inlove:
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#2664 Αν ήταν 5.9'' με ραδιόφωνο (εντάξει, μικρή έλλειψη αυτό) δε θα το σκεφτόμουν καν. Τώρα μικρές οι διαφορές με το 2 σε διαστάσεις οθόνης που είναι το κύριο που με ενδιαφέρει. Δεν είναι απίθανο, βέβαια, να μου γυρίσει το μάτι και να το πάρω, αλλά ελπίζω ακόμη στο 5άρι να μεγαλώσουν οθόνη και να μου ταιριάζει τέλεια.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#2858
NickTG έγραψε:Έκανα τη διαδικασία και παρέμειναν όλα ίδια!!!
Αν το κλειδώσω θα το δεχθούν στο σέρβις ή θα κοιτάξουν αν έχει και την έκδοση με την οποία ήρθε?
Το δικό μου είχε τη ROM της Samsung στην ουσία.



Καμιά άποψη πάνω σε αυτό?
Άβαταρ μέλους
By elteo
#2859
pipinos1976 έγραψε:Αν ήταν 5.9'' με ραδιόφωνο (εντάξει, μικρή έλλειψη αυτό) δε θα το σκεφτόμουν καν. Τώρα μικρές οι διαφορές με το 2 σε διαστάσεις οθόνης που είναι το κύριο που με ενδιαφέρει. Δεν είναι απίθανο, βέβαια, να μου γυρίσει το μάτι και να το πάρω, αλλά ελπίζω ακόμη στο 5άρι να μεγαλώσουν οθόνη και να μου ταιριάζει τέλεια.

Ευχαριστώ.

Φίλος πήρε το Sony Xperia Z Ultra για να συνδυάσει ταμπλετ με κινητό. Είναι απόλυτα ευχαριστημενος από δαύτο ειδικά μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις.

Ποιος θα μου έλεγε όταν ψωνιζα το τεράστιο για την εποχή τότε Note 2 ότι σήμερα θα θεωρείται mainstream. :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#2863 Θα σου πω πώς το βλέπω εγώ. Μέχρι λίγο καιρό πριν, πριν τους γάμους και το παιδί ante portas δηλαδή, αγόραζα ένα flagship το χρόνο, όποιο θεωρούσα ότι με εξυπηρετεί καλύτερα, αυτό του προηγούμενου έτους ήταν backup, και το αμέσως προηγούμενο πήγαινε σε μάνα κι αδελφή, ανάλογα ποιος είχε ανάγκη (π.χ. μάνα με Nokia N97 κι αδελφή με N8 μέσα σε μία ημέρα). Τότε, όμως, είχα και pc και λάπτοπ και pocket PC και και και... Αυτή τη στιγμή μιλάμε για Note 2, Lumia 520, Nexus 7 και Lumia 625 για τη γυναίκα + αυτά μάνας κι αδελφής +PC/laptops για όλους αυτούς. Πόσα να προλάβω πια και δεν έχω και όρεξη να ανακατεύομαι στην οικογένεια της αδελφής μου. Τώρα, αν το δω ως τηλέφωνο και μόνο, για εμένα, η συσκευή ήταν μία: Nokia N8. Μικρές διαστάσεις, ποιότητα κατασκευής, κάμερα. Από αυτά που έχω το 520 εξυπηρετεί για κλήσεις κτλ λόγω διαστάσεων και βάρους. Από την άλλη για ενημέρωση, καμιά ταινία, παιχνίδι, να κάνει και για παιδιά λέω Nexus 7, ενώ το Note 2 είναι εργαλείο δουλειάς. Αν τα συνδύαζαν, λοιπόν, θα έβγαζαν κάτι γύρω στις 6'', ώστε να φύγουν από τη μέση όλες οι άλλες συσκευές. Φυσικά, θα έκανα παραχωρήσεις παντού, αλλά ως συνολικό όγκο, βάρος, ταλαιπωρία συντήρησης θα είχα τεράστιο κέρδος.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By doule
#2930 Battery drain σε Samsung Galaxy S3 mini I8200N.
Το αγόρασα πριν 1.5 μήνα και εδώ και 5 μέρες η μπαταρία "πέφτει" χωρίς καμία χρήση.
π.χ. το πρωί με 100% σε 1.5 ώρα χωρίς να είναι ανοιχτό τίποτα (wifi, δεδομένα, gps) εχει πέσει στο 90%. :s_sad
Η εκδοση που "φοράει " είναι η 4.2.2
Να αγοράσω καινούργια μπαταρία ή είναι θέμα της συσκευής?