Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By tazio
#2940
QsisVTS έγραψε:
elteo έγραψε:Ωραίος ο νέος Chrome.

Σίγουρα πιο γρήγορος πάντως



Σας αρέσει ο Chrome ρε παιδιά; Λίγο που τον λειτούργησα σε παλιότερη έκδοση δεν ...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#2976
doule έγραψε:Battery drain σε Samsung Galaxy S3 mini I8200N.
Το αγόρασα πριν 1.5 μήνα και εδώ και 5 μέρες η μπαταρία "πέφτει" χωρίς καμία χρήση.
π.χ. το πρωί με 100% σε 1.5 ώρα χωρίς να είναι ανοιχτό τίποτα (wifi, δεδομένα, gps) εχει πέσει στο 90%. :s_sad
Η εκδοση που "φοράει " είναι η 4.2.2
Να αγοράσω καινούργια μπαταρία ή είναι θέμα της συσκευής?


Aν έχεις τσεκάρει ότι δε ρουφάει κάποια/ες εφαρμογή πήγαινέ το πίσω. Στην εγγύηση είσαι, δε χρειάζεται να αγοράσεις τίποτα.

tazio έγραψε:
QsisVTS έγραψε:
elteo έγραψε:Ωραίος ο νέος Chrome.

Σίγουρα πιο γρήγορος πάντως



Σας αρέσει ο Chrome ρε παιδιά; Λίγο που τον λειτούργησα σε παλιότερη έκδοση δεν ...


Προσωπικά χρησιμοποιώ το dolphin, πανάλαφρος και δε του λείπει τίποτα.
Άβαταρ μέλους
By tazio
#2980 Κι εγώ το δελφίνι προτιμώ στο 90% , κι έχω και τον opera classic για κάποιες περιπτώσεις που τελειώνουν τα mb μια και καταναλώνει λιγότερα.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#2993
pipinos1976 έγραψε:Θα σου πω πώς το βλέπω εγώ. Μέχρι λίγο καιρό πριν, πριν τους γάμους και το παιδί ante portas δηλαδή, αγόραζα ένα flagship το χρόνο, όποιο θεωρούσα ότι με εξυπηρετεί καλύτερα, αυτό του προηγούμενου έτους ήταν backup, και το αμέσως προηγούμενο πήγαινε σε μάνα κι αδελφή, ανάλογα ποιος είχε ανάγκη (π.χ. μάνα με Nokia N97 κι αδελφή με N8 μέσα σε μία ημέρα). Τότε, όμως, είχα και pc και λάπτοπ και pocket PC και και και... Αυτή τη στιγμή μιλάμε για Note 2, Lumia 520, Nexus 7 και Lumia 625 για τη γυναίκα + αυτά μάνας κι αδελφής +PC/laptops για όλους αυτούς. Πόσα να προλάβω πια και δεν έχω και όρεξη να ανακατεύομαι στην οικογένεια της αδελφής μου. Τώρα, αν το δω ως τηλέφωνο και μόνο, για εμένα, η συσκευή ήταν μία: Nokia N8. Μικρές διαστάσεις, ποιότητα κατασκευής, κάμερα. Από αυτά που έχω το 520 εξυπηρετεί για κλήσεις κτλ λόγω διαστάσεων και βάρους. Από την άλλη για ενημέρωση, καμιά ταινία, παιχνίδι, να κάνει και για παιδιά λέω Nexus 7, ενώ το Note 2 είναι εργαλείο δουλειάς. Αν τα συνδύαζαν, λοιπόν, θα έβγαζαν κάτι γύρω στις 6'', ώστε να φύγουν από τη μέση όλες οι άλλες συσκευές. Φυσικά, θα έκανα παραχωρήσεις παντού, αλλά ως συνολικό όγκο, βάρος, ταλαιπωρία συντήρησης θα είχα τεράστιο κέρδος.

Ευχαριστώ.


Κυκλοφορούν πάντως 6ιντσα ή γύρω εκεί. Τσέκαρέ τα. Για μένα value4money είναι το Z Ultra.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#3145 Δώστε μου ενα λόγο που οταν βρισκομαι σε χωρο με πολυ κοσμο παω να ανοιξω τα δεδομένα και αυτα δεν ανοιγουν ποτε. Πχ. Χθες βραδυ στις γιορτές παλιάς πόλης στην Ξάνθη ούτε ίντερνετ μπορουσα να μπω, ούτε να καλεσω, ούτε να με καλεσουν.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#3152 Μπουκώνει η κυψέλη.
Άβαταρ μέλους
By pik.
#3232 αν κανεις θελει κανενα invite για το OnePlus μου λεει ε;
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#3504 Πολυ γρηγοροτερος ο καινουριος chrome..Μια χαρα..Αλλα γαμωτο παλι την καναν τη βλακεια,για ποιο λογο πηραν το refresh button διπλα απ την μπαρα του url?? :s_mad
Άβαταρ μέλους
By drdino
#3505 Έλα ντε, μεγάλο σπάσιμο.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#4016 Μπορώ στο Ζ1 όταν με πάρει κάποιος τηλέφωνο να ηχογραφήσω τη συνομιλία?

Θα με πάρει ένας φίλος από Μόντσα και θέλω να γράψω τον ήχο των νέων V6. :s_wink
Άβαταρ μέλους
By Άρης
#4591 Θυμάστε το android one project;
κινητά προσιτά, με στάνταρ κατώτερα χαρακτηριστικά, θα τρέχουν stock android και θα παίρνουν άμεσα updates. Θα κατασκευάζονται από εταιρίες στην Ινδία. ( Φιλόδοξος) στόχος είναι το επόμενο δισεκατομμύριο χρήστες ( έχει ήδη ένα προς το παρόν), και θα απευθύνεται κυρίως στην αγορά της Ινδίας.
>Image
Ακούγονται τιμές 115-165$ τελικά. Αρκετά σημαντική απόκλιση, και αν πάρεις υπόψη ότι το Moto E έχει 119$ στο amazon, μάλλον απογοητευτικό.
:s_no
Άβαταρ μέλους
By Nick-K
#4818 Αξίζει αγορά 2ης (κινέζικης μάλλον) μπαταρίας για Galaxy S4? Κρατάει καθόλου η θα πέφτει αμέσως? Επίσης υπάρχει κανένα θέμα γιατί έχω ακούσει πολλά και διάφορα κουφά περι εκρήξεων της συσκευής κλπ... :s_rofl :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#4913 Είδα λίγο τι παίζει με το Note 4 που η αλήθεια είναι το είχα λίγο στο πίσω μέρος του μυαλού μου για πιθανό αντικαταστάτη του G3 (όχι ότι το χρειάζεται, αλλά έτσι για την αλλαγή σε κάνα 6μηνο). Epic fail για άλλη μια φορά η Samsung την τελευταία 2ετία. Ντάξει δεν έχω καμία αμφιβολία ότι δεν θα στερείται επιδόσεων, εμφανισιακά όμως είναι για τον πέοντα και πάλι. Συν οι αυξημένες διαστάσεις, χωρίς αύξηση μεγέθους της οθόνης. Αυτό πάλι πως το κατάφεραν? :s_dunno