Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#562549 +1

ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ :vava:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#562554
corsair έγραψε:
bujinkan έγραψε:Μου φέρανε ένα τζαμακι τύπου dome και πιθανόν όπως έβαζα την κόλα όταν έβαλα το τζαμί και απλώθηκε το υγρό μάλλον βγήκε έξω και έπεσε μέσα στο ακουστικό

< >



Σταματηστε να βάζετε τετοιες &^%$@*(# στα κινητα σας... :rtfm:
g8777 έγραψε:+1

ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ :vava:
Δώρο ήταν ρε παιδιά και είπα να το βάλω

< >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#562559 tempered glass είχε κ το θκο μ το κινητό εξαρχής, βοηθησε σε μια χαζοπτώση

υγρή κόλλα , φαντάζομαι λόγω του 2.5D της οθόνης, είναι περίεργα κόλπα πάντως :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#562567 Μια χαρά είναι το dome και μπαινοβγαίνει εύκολα. Απλά λόγω του σκαλοπατιού που κάνει, η θήκη είναι μονόδρομος μετά.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#562737 Αυτό με την κολα δεν το ειχα ξαναδεί , δεν θα έβαζα σε κινητό μου πάντως

Εμείς με τα s8+ θα πάρουμε Android 9...;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#563139 In good news:
Εικόνα

Το timing βέβαια ακατάλληλο:
Εικόνα

#firstworldproblems
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#563142
drdino έγραψε:In good news:
Εικόνα

Το timing βέβαια ακατάλληλο:
Εικόνα

#firstworldproblems
Χαχαχαχα


< >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#563262 Έχουμε να προτείνουμε κάποια εφαρμογή ώστε να βλέπω στην αρχική σελίδα τις υποχρεώσεις της επόμενης ημέρας; Μπορεί να μπει το google calendar σε κάποια από τις αρχικές σελίδες του κινητού;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#563263
Dimitris_P έγραψε:πού ταξιδεύεις; :)


Detroit :)
Άβαταρ μέλους
By mirage
#563265
axel12p έγραψε:Έχουμε να προτείνουμε κάποια εφαρμογή ώστε να βλέπω στην αρχική σελίδα τις υποχρεώσεις της επόμενης ημέρας; Μπορεί να μπει το google calendar σε κάποια από τις αρχικές σελίδες του κινητού;
Ναι σαν widget.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#563270
dimik έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Ακούω προτάσεις για τηλέφωνο, μέχρι 780€.
Σκέφτομαι πως μπορώ να φτάσω το πολυπόθητο Cat S61, αλλά κολώνω στο μέγεθος και στο βάρος.
https://gearburn.com/2018/07/cat-s61-hands-on/
https://www.skroutz.gr/s/14110015/CAT-S61.html
Εναλλακτικές προτάσεις, με συμπαγείς διαστάσεις παρακαλώ.

Πριν πεταχτεί κανένας, εταιρικό είναι, δεν είναι δικά μου τα λεφτά, εγώ ούτε τα μισά δεν θα έδινα. :s_blush
S10 lite 128gb σε ένα μήνα, αδιάβροχο και dustproof, 8core, 6 ram, 5,8 οθόνη.

Το Cat τι καλό έχει πέρα από την αντοχή;
Στα 250 γραμμάρια δε πρέπει να είναι ανυπόφορο.
Κάτι μικρότερα μοντέλα πάντως που έδωσα στους messengers στην εταιρεία μπας και αντέξουν λίγο παραπάνω δεν στάθηκαν αντάξια του ονόματος.

< >

To CAT S61 είναι το μόνο τηλέφωνο με θερμική κάμερα και μάλιστα πλέον υψηλής ανάλυσης. Επίσης είναι το μόνο που έχει και μέτρηση με laser, κάτι ιδιαίτερα χρήσιμο όταν θέλεις να μετρήσεις κάτι ή ακόμη ακόμη να σχεδιάσεις κάτι. Επίσης είναι το μόνο που έχει και αισθητήρα που μετράει ρυπαντές στην ατμόσφαιρα, αλλά αυτό είναι περισσότερο gimmick, παρά κάτι άλλο.
Αυτά, δεν τα έχει κανένα άλλο τηλέφωνο. Την αντοχή την βρίσκεις και σε άλλα κινέζικα με λιγότερα από 200€, πχ το πολύ δημοφιλές Blackview (παρεμπιπτόντως, ενδιαφέρουσα εταιρεία και με καλά προϊόντα)
http://www.blackview.hk/

Το CAT, έχει τρία μεγάλα μειονεκτήματα (εκτός από την τιμή):
-Βάρος(+μέγεθος μαζί)
-Έλλειψη fingerprint sensor (απαράδεκτη έλλειψη που σε περιορίζει πολύ στην καθημερινότητά σου)
-Απλά συμπαθητικές επιδόσεις (χωρίς αυτό να για εμένα τουλάχιστον να είναι deal breaker).

Το γουστάρω τρελά, αλλά δυστυχώς πρέπει να παραδεχτώ πως το μέγεθος-βάρος + το fingerprint sensor είναι μάλλον deal breakers...
:(

Ψάχνω εναλλακτικές, αλλά δεν βρίσκω κάτι να μου κάνει κλικ. :s_hang
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#563523
mirage έγραψε:
axel12p έγραψε:Έχουμε να προτείνουμε κάποια εφαρμογή ώστε να βλέπω στην αρχική σελίδα τις υποχρεώσεις της επόμενης ημέρας; Μπορεί να μπει το google calendar σε κάποια από τις αρχικές σελίδες του κινητού;
Ναι σαν widget.


Το οποίο που το βρίσκω;
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#563539 Πατάς παρατεταμένα (διορθώστε αναλόγως κινητού) σε μια απο τις "οθόνες" που έχεις , δεξιά ή αριστερά της αρχικής σου
και θα σου βγάλει κάποιες επιλογές , μεταξύ άλλων τα Widget , να προσθέσεις στο κενό χώρο.

Μία εξ αυτών το Ημερολόγιο.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#563548 Εγώ επειδή δεν έχω άδειο σημείο για να κάνω παρατεταμένο πάτημα τσιμπάω την οθόνη με δύο δάχτυλα ανοιχτά που τα κλείνω, σαν να κάνω zoom out (ξε-ζουμ στα ελλήνικος). Το βρίσκω και πιο εύκολο, πιο άμεσο, δεν περιμένεις.