Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#357178 Noobικη ερωτηση.
Καμια φορά οταν ξεκλειδώνω το κινητό ή πατω το home button, εξαφανιζονται ολες οι εφαρμογές και μετα απο 2 με 3 δευτερολεπτα επανεμφανιζονται.
Τι φταιει και κυριως πως μπορεί να περιοριστει?
Huawei P9 lite.
(Μου λειπει το δικαρτο Α7 που ειχα...)

< >
Άβαταρ μέλους
By corsair
#357180
Focusman91 έγραψε:Noobικη ερωτηση.
Καμια φορά οταν ξεκλειδώνω το κινητό ή πατω το home button, εξαφανιζονται ολες οι εφαρμογές και μετα απο 2 με 3 δευτερολεπτα επανεμφανιζονται.
Τι φταιει και κυριως πως μπορεί να περιοριστει?
Huawei P9 lite.
(Μου λειπει το δικαρτο Α7 που ειχα...)

< >



offload απο την μνημη ο launcher και επαναφορτωση... εκει θα ποντάριζα.

Εχεις βάλει δικο σου launcher?
Άβαταρ μέλους
By drdino
#357182 Redraw... Mε emui ή nova;
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#357183
corsair έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Noobικη ερωτηση.
Καμια φορά οταν ξεκλειδώνω το κινητό ή πατω το home button, εξαφανιζονται ολες οι εφαρμογές και μετα απο 2 με 3 δευτερολεπτα επανεμφανιζονται.
Τι φταιει και κυριως πως μπορεί να περιοριστει?
Huawei P9 lite.
(Μου λειπει το δικαρτο Α7 που ειχα...)

< >



offload απο την μνημη ο launcher και επαναφορτωση... εκει θα ποντάριζα.

Εχεις βάλει δικο σου launcher?

Οχι! Ο μαμισιος!

< >
Άβαταρ μέλους
By corsair
#357185
Focusman91 έγραψε:
corsair έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Noobικη ερωτηση.
Καμια φορά οταν ξεκλειδώνω το κινητό ή πατω το home button, εξαφανιζονται ολες οι εφαρμογές και μετα απο 2 με 3 δευτερολεπτα επανεμφανιζονται.
Τι φταιει και κυριως πως μπορεί να περιοριστει?
Huawei P9 lite.
(Μου λειπει το δικαρτο Α7 που ειχα...)

< >



offload απο την μνημη ο launcher και επαναφορτωση... εκει θα ποντάριζα.

Εχεις βάλει δικο σου launcher?

Οχι! Ο μαμισιος!

< >


οταν στο κάνει, δες τα επιπεδα της μνήμης. Τι εχεις ανοιχτα απο πίσω επισης δες. Μηπως εβαλες κανενος ειδους memory cleaner - task killer?
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#357192 Επίσης, τσεκαρε στο "πρόγραμμα λειτουργίας" την επιλογή "επιδόσεις"
Άβαταρ μέλους
By pienaf
#357213 Καλημέρα,
έχω ένα Samsung Core II και εδώ και μία εβδομάδα όταν πατάω το κεντρικό κουμπί, αντί να ανοίξει τις σε χρήση εφαρμογές, όπως έκανε μέχρι τώρα, κάνει μια ελαφρά δόνηση και μετά από λίγο βγάζει το μήνυμα "UI συστήματος διακόπηκε".
Κατά τα άλλα το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά.

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ενώ έφτιαξε αρχικά μετά από λίγο παρουσίασε ξανά το ίδιο πρόβλημα.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Υ.Γ. Η σχέση μου με τα ηλεκτρονικά είναι αυτή του απλού χρήστη - κάτι σαν την νοικοκυρά με το πλυντήριο, γυρνάς το κουμπί και πλένει...
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#357249
Roulis έγραψε:
cmarin έγραψε:Υπάρχει εφαρμογή να παίρνει backup τα αποθηκευμένα Wi-Fi με τους κωδικούς τους χωρίς να θέλει root?



το android νομιζω τα κραταει στο goole acc σου

ναι, τα κρατάει, εγώ τα θέλω για εγκατάσταση σε άλλο τηλέφωνο, με άλλο λογαριασμό.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#357254 Παλιότερα το είχα κάνει μέσω adb και κατά 99% δεν είχα root. Έχεις πρόσβαση στην συσκευή και ένα pc με adb/fastboot;
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#357272
drdino έγραψε:Παλιότερα το είχα κάνει μέσω adb και κατά 99% δεν είχα root. Έχεις πρόσβαση στην συσκευή και ένα pc με adb/fastboot;

θα το ψάξω, thanks!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#357273 Αυτήν την εντολή έχω στο αρχείο μου:
adb pull /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf c:/wpa_supplicant.conf

Κάνεις εγκατάσταση adb/fastboot, drivers κλπ και μετά έχοντας το usb debugging enabled την τρέχεις. Με αυτό τραβάς τους κωδικούς που έχεις στην συγκεκριμένη συσκευή, όχι αναγκαστικά στο google accoutn...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#357395 Γιατι το μπαιζει παλι το ταπα? :x Και διαφημισεις εχωσε παλι και κατι ακυρα notifications για μηνυματα στο chat! :rant:

<+
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#357398
pienaf έγραψε:Καλημέρα,
έχω ένα Samsung Core II[...]

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Υ.Γ. Η σχέση μου με τα ηλεκτρονικά είναι αυτή του απλού χρήστη - κάτι σαν την νοικοκυρά με το πλυντήριο, γυρνάς το κουμπί και πλένει...

Αν με επαναφορά ρυθμίσεων δεν διορθώθηκε, θα χρειάζεται άλλη rom ή γενικά αναβάθμιση. Μιας και δεν θες να ασχοληθείς, θα σου πρότεινα να μιλήσεις με το care service της samsung να στο ξαναφλασάρουν την rom.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#357408 Βλέπω χθες ένα link του sammobile με το ποιες χώρες έχουν πάρει update σε android 7.0 nougat για τα S7 Edge.
Πραγμάτικα μας δουλεύει η Samsung. :thumbsdown:
5 χώρες ανάμεσα σε 500 firmware χωρών.
Κατά τα άλλα διαδίδουν στα social media ότι κυκλοφορεί η 7άρα.