Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#559871 Τα φώτα σας παρακαλώ:

Τα must have:
Δακτυλικό αποτύπωμα
Oθόνη: 5" έως 5.9"
Καλή κάμερα (γυναίκα γαρ)
4G
Αγορά από ελληνικό μαγαζί

Αδιάφορα:
Δίκαρτο
Κάρτα μνήμης

Χρήση: πολλές κλήσεις (γιατρός), μηνύματα viber-messenger, αρκετό σερφάρισμα/email, παρακολούθηση καμερών.
Τιμή: αυστηρά έως €400 (ούτε ευρώ παραπάνω)
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#559879 Φίλε g, τα μαγαζιά που το έχουν διαθέσιμο στο skroutz είναι από €478 και πάνω. Οπότε συνεχίζουμε :lol: Θα περιμένω και corsair.. Και γω πάντως, σε Xiaomi, Huawei και Samy της είπα.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#559882 Ευχαριστημένος απο το όμορφο Honor 10 εδώ, πήρε πρόσφατα σε Android Pie. Μόνο θέμα η μέτρια μπαταρία.

Ο Elteo είναι ευχαριστημένος απο το Pocophone F1 της Xiaomi, το οποίο έχει ακόμη πιο δυνατό επεξεργαστή.

Όπου να΄ναι σκάει μύτη το Honor View 20 (λογικά πρέπει να είναι οτι καλύτερο θα υπάρχει για φωτό σε αυτά τα λεφτά) αλλά για εκτιμώμενη τιμή βλέπω γύρω στα 450Ε.

Στο price range βλέπω κ το Samsung S8, προσωπικά δεν είμαι fan του UI της Sam αλλά προφανώς είναι άρτια συσκευή.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#559897 Thank you george, η μπαταρία είναι ενα θέμα όμως. Οκ, ολοι θέλουν το σούπερ ντουπερ, αλλά δεν γίνεται με τους περιορισμούς που θέτουμε. Αναμένω προτάσεις και βλέπουμε.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#559899 Τόση ώρα πού μιλάμε θα στο είχαν στείλει το Χαβάη.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#559903
georgetz έγραψε:Ευχαριστημένος απο το όμορφο Honor 10 εδώ, πήρε πρόσφατα σε Android Pie. Μόνο θέμα η μέτρια μπαταρία.

Ο Elteo είναι ευχαριστημένος απο το Pocophone F1 της Xiaomi, το οποίο έχει ακόμη πιο δυνατό επεξεργαστή.

Όπου να΄ναι σκάει μύτη το Honor View 20 (λογικά πρέπει να είναι οτι καλύτερο θα υπάρχει για φωτό σε αυτά τα λεφτά) αλλά για εκτιμώμενη τιμή βλέπω γύρω στα 450Ε.

Στο price range βλέπω κ το Samsung S8, προσωπικά δεν είμαι fan του UI της Sam αλλά προφανώς είναι άρτια συσκευή.


ξελασπωνει το fast charge ομως που λεει ο koubeast.

Υποθετω οτι θα υπαρχουν επιλογες με καλη μπαταρια και fast charge
Άβαταρ μέλους
By elteo
#559905 Τι να το κάνεις....η μικρή μπαταρία είναι μικρή. Fast charge έχουν και οι άλλοι με τις 4λιτρες μπαταρίες.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#559908
elteo έγραψε:Τι να το κάνεις....η μικρή μπαταρία είναι μικρή. Fast charge έχουν και οι άλλοι με τις 4λιτρες μπαταρίες.


ετσι ακριβως... :iconcool:

Οι κουμπισταραδες ας περιοριστουν στα γατια τους και τις βεσπες τους.
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#559909 Γενικά έως 300€ θα έπαιζα ανάμεσα σε pocophone και honor 10, ανάλογα με τα γούστα του καθενός. Ας τα δει από κοντά η υποψήφια και πιστεύω θα διαλέξει εύκολα. Αν την ενδιαφέρει τόσο πολύ η μεγαλύτερη μπαταρία, ας πάει στο pocophone.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#559917 Δεν εχει σημασία το μεγεθος ( :shifty:) της μπαταρίας.

Εχει σημασια η αξιοποίηση της απο το κινητό.

Το fast charge ειναι καλό αλλα δε το παιρνεις μαζι σου :lol:
Powerbank θέλεις κ προσωπικά δεν θα έπαιρνα κινητό με τοσο χάλια επιδοσεις.

Προσωπικά, παρατήρησα οτι τη ζημιά στα μέρη που κινούμαι τη κάνει η αναζήτηση για 4G (Cosmote), οπότε βάζω 2G κ βγάζω 1,5 + ημέρα.

ΥΓ δεν έχω αξιολογήσει επαρκώς τη πρόσφατη αναβάθμιση :innocent:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#559920 Υπαρχει ενας χρυσος κανονας στα σμαρτφον: Οταν λεμε μεχρι χ ποσο αγορα , παντα ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΛΕΓΩ ΚΟΡΣΕΡΙΝΟ προτεινουμε 1,10x συσκευη. :rtfm:

Πηγαινε παιδακι μ παρε το mate 10 pro και αι ζνεφχη της Παναιας. :adminpower: :adminpower: :adminpower: :adminpower: :adminpower:

Ακου εκει power alpha bank. :s_hang

Fast charge , καμεραρα, μπαταριαρα, αντροινταρα. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#559924 Αν είναι τυχερή και έχει ξεμείνει σε κανένα Public το Mate 10 Pro το δίνουν 400€.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#559946 P20 lite vs Xiaomi Note 6 Pro

Ποιο και γιατί;
(Το Note μου φαίνεται πιο vfm αλλά είμαι σε δίλημμα )
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#559947
saxon_747 έγραψε:P20 lite vs Xiaomi Note 6 Pro

Ποιο και γιατί;
(Το Note μου φαίνεται πιο vfm αλλά είμαι σε δίλημμα )


Αν σε παίρνει με κάτι λίγο παραπάνω από το P20 μπορείς να δεις και αυτό:

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-p ... cc=skroutz