Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gakost
#602021 Για το θέμα των διαφημίσεων πάντως πρόσφατα ανακάλυψα το

https://pi-hole.net/

Το έβαλα σε ένα ξεχασμένο raspberry που είχα και το δοκιμάζω. Μέχρι στιγμής τελεια :yahoo:

Δουλεύει στο σπίτι μόνο προφανως :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By elteo
#602022 Ρε μορξ ποιο adaway & root εν έτει 2019..... :s_whiteflag :svivhaha:

Blokada σου λένε. :rtfm: :protest:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#602027 Τι εφαρμογές περνάτε που σας πετάνε διαφημίσεις;
Μονο το youtube μου πετάει εμένα στην αρχή των βίντεο.
Άβαταρ μέλους
By gakost
#602031 Αν ρωτάς εμένα, τα πάντα από παιχνίδια μέχρι ότι θες. Το καλό με την λύση που έβαλα είναι ότι κόβει ακόμη και τις διαφημίσεις στην τηλεόραση (όχι στα κανάλια προφανώς σε ότι έχει να κάνει με ιντερνετ :iconcool: ) και γενικά στα πάντα όλα που συνδέονται στο ιντερνετ.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#602063 Ε! Σεμνα, απεχω απο τα android ως προς τις εξελιξεις, χρονια τωρα.
Θα το δοκιμασω αυτο που ειπατε.

Σχετικα με την αιτηση κωδικου ξεκλειδωματος bootloader θα στειλω με εξουσιοδοτηση τον δικηγορο μου! :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#602078 Το c10 μου έπεσε στη θάλασσα!!!= νεκρό. Το ξεπλυνα το στεγνωσα το έβαλα στο ρυζι.... Τίποτα.. Τι επιλογές έχω?? Το Στέλνω κάπου ??
Υπάρχει κάποιος τεχνικός να μου πει???
Ψάχνω κάποιο άλλο αναγκαστικά... Θέλω τα 64, android 8.1 καλη φωτογραφία... Και φυσικά φτηνό αρα κινεζια... Ερχομαι Αθήνα αύριο οποτε θα ψαξω..,bangood κλπ.

.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#602079 Budget?
Άβαταρ μέλους
By corsair
#602104
224v έγραψε:Το c10 μου έπεσε στη θάλασσα!!!= νεκρό. Το ξεπλυνα το στεγνωσα το έβαλα στο ρυζι.... Τίποτα.. Τι επιλογές έχω?? Το Στέλνω κάπου ??
Υπάρχει κάποιος τεχνικός να μου πει???
Ψάχνω κάποιο άλλο αναγκαστικά... Θέλω τα 64, android 8.1 καλη φωτογραφία... Και φυσικά φτηνό αρα κινεζια... Ερχομαι Αθήνα αύριο οποτε θα ψαξω..,bangood κλπ.

.


Xiaomi Redmi Note 7 απο skroutz.gr. Καλοριζικο καλοταξιδο.

Επομενοοοοοοος....
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#602123
224v έγραψε:Το c10 μου έπεσε στη θάλασσα!!!= νεκρό. Το ξεπλυνα το στεγνωσα το έβαλα στο ρυζι.... Τίποτα.. Τι επιλογές έχω?? Το Στέλνω κάπου ??
Υπάρχει κάποιος τεχνικός να μου πει???
Ψάχνω κάποιο άλλο αναγκαστικά... Θέλω τα 64, android 8.1 καλη φωτογραφία... Και φυσικά φτηνό αρα κινεζια... Ερχομαι Αθήνα αύριο οποτε θα ψαξω..,bangood κλπ.

.


Δε χρειάζεται να το πάρεις από Κίνα. Πλέον οι τιμές είναι πάνω κάτω ίδιες με τα σκρουτζομάγαζα οπότε δεν έχεις το άγχος του τελωνείου και την αναμονή. Καπέλο θα πληρώσεις μόνο αν πάρεις της επίσημης αντιπροσωπίας από κάποιο μεγάλο κατάστημα (πλαίσιο κλπ).
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#602404 Έχει κανένας πρόβλημα με το onedrive; Από χθες έχει κολλήσει το uploading σε μία φωτογραφία (κάνει διαρκώς looping). Μόλις φτάσει στα μισά της φωτογραφίας, επιστρέφει ξανά στην αρχή. Restart του κινητού δεν βοήθησε. :hmmm:

edit: Δείχνει να επανήλθε με διαγραφή της επίμαχης φωτογραφίας :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#602501 Καλησπερα, ΑΣΧΕΤΟΣ εδω....

Εχω Samsung S7 Edge, η sd καρτουλα που εχω ειναι μολις 2GB (του εβαλα μια παλια που ειχα εκεινη τη στιγμη) και είναι στα ορια.
Λογω της μικρης καρτας, ειχα βαλει στο κινητο να αποθηκευει φωτο στη μνημη την εσωτερικη και την εχω φτασει στα ορια και αυτη. Οι εικονες και βιντεο ειναι 16,7 GB και το εχω απο το 2017 το τηλ. αρα δεν κανω και σουυπερ χρηση.

Τι να ψωνισω να βαλω σε καρτουλα? Βλεπω διαφορες micro SD αλλα βλεπω εχουν και ταχυτητες... class 10 και V1 και αλλα τετοια.... υπαρχει περιπτωση να εχω κακομαθει απο την ταχυτητα της εσωτερικης μνημης και να χρειαζται να παρω ακριβη?

1) Πρεπει οπωσδηποτε να παω απο καποια ταχυτητα και πανω?
2) εχετε να προτεινετε κατι?
3) Πως θα μεταφερω τις φωτο και βιντεο απο την εσωτ μνημη στην καρτα? Μεσω PC ή γινεται και αλλιως?


Η :inlove: εχει ενα Mii η μνημη παλι ειναι ψιλογεματη, και της γυρισα να πηγαινουν οι φωτο και βιντεο στην καρτα που ειναι 16GB νομιζω και αδεια... (στο δικο μου δεν εχω βρει πως γινεται ακομα :lol: ) τι καρτα να της παρω και αυτηνης?
Απο οτι μου λεει ολα της ανεβαινουν στο google drive.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#602510 Πάρε την πιο γρήγορη SD που μπορείς, χωρίς να φτάσεις σε υπερβολή. Οι πολύ γρήγορες απευθύνονται κυρίως στους φωτογράφους και στις ψηφιακές μηχανές. Δες τι προτείνει και ο κατασκευαστής από χαρακτηριστικά. Αν βάλεις αργή κάρτα, μπορεί απλώς να αργεί πολύ. Δεν θα στο πρότεινα, εκτός αν υπάρχει όντως σοβαρός λόγος.
Για την μεταφορά, μπορείς απλά να χρησιμοποιήσεις τον υπολογιστή σου και ένα copy-paste.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#602512 Πάρε δύο 128αρες. Λυπήσου μας με την 2άρα. Ο κορσέρ έβγαλε τις μασχαλότριχές του.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#602513 To value for money είναι Sandisk 64Gb, ενώ 128GB για εσένα είναι overkill

https://www.skroutz.gr/s/15799123/Sandi ... obile.html

Και ένα κατατοπιστικό άρθρο περί sd cards:


https://www.pcsteps.gr/242174-%ce%ba%ce ... d-microsd/
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#602532 Είχα πάρει αυτή για το Nintendo switch μου που όντως παίζει ρόλο η ταχύτητα γιατί τρέχει παιχνίδια από κει τιμή χώμα

https://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc128g ... PER.577046

Γενικά είναι πολύ φθηνές οι κάρτες πλέον