Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#597714 Αν ξηλώσεις τις εταιρικές εφαρμογές θα μπορείς να κάνεις ότι θες, αν τις ξαναβάλεις όμως οι εφαρμογές από unknown resources μάλλον δεν θα δουλεύουν.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#597715 Το τηλ. είναι δικό σου ή εταιρικό; Αν είναι εταιρικό ορθώς το έχουν κλειδωμένο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#597717 Συσκευή προσωπική, γραμμή εταιρική. Απλά για βλέπω email κτλ έχω βάλει πάνω ότι προβλέπεται.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#597718 Αν έχεις εταιρικό mail στο τηλέφωνο λιγο δυσκολο να στο ξηλώσουν. Νομιζω καταλαβαίνεις το γιατί.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#597719 Φιλαράκι δεν ξέρει τι να πάρει μεταξύ s10+και p30 pro
Έχει κανείς το p30 pro να μου πει αν είναι ευχαριστημένος?
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#597721 Θα το ξηλώσω, θα κάνω το update που θέλω στο Android Auto και θα ξαναπεράσω τα προβλεπόμενα. Αυτό λέω.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#597724
bujinkan έγραψε:Φιλαράκι δεν ξέρει τι να πάρει μεταξύ s10+και p30 pro
Έχει κανείς το p30 pro να μου πει αν είναι ευχαριστημένος?
Κάτοχος p30.
Πες το φίλο σου να πάρει το s10

.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#597725
alexm έγραψε:
bujinkan έγραψε:Φιλαράκι δεν ξέρει τι να πάρει μεταξύ s10+και p30 pro
Έχει κανείς το p30 pro να μου πει αν είναι ευχαριστημένος?
Κάτοχος p30.
Πες το φίλο σου να πάρει το s10

.
Κάτι παραπάνω? Τι σε χαλάει? Pro η το απλό έχεις?
Άβαταρ μέλους
By alexm
#597727
bujinkan έγραψε:
alexm έγραψε:
bujinkan έγραψε:Φιλαράκι δεν ξέρει τι να πάρει μεταξύ s10+και p30 pro
Έχει κανείς το p30 pro να μου πει αν είναι ευχαριστημένος?
Κάτοχος p30.
Πες το φίλο σου να πάρει το s10

.
Κάτι παραπάνω? Τι σε χαλάει? Pro η το απλό έχεις?
Εγώ έχω το απλό και φίλοι μου έχουν το pro και το s10+.

Δεν ειναι κακές σαν συσκευές αλλά η οθόνη του s10 είναι καλύτερη, παίρνει κάρτες μνήμης sd και όχι την άλλη τη παπαρια της huawei.

Επίσης το ui της huawei συνεχίζει να ναι μέτριο προς κακο ενώ το one ui έχει στρώσει αρκετα.

Το p30 pro έχει κάπως καλύτερη κάμερα (ιδίως τη νύχτα) και μπαταρία.

.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#597729
alexm έγραψε:
bujinkan έγραψε:
alexm έγραψε:
bujinkan έγραψε:Φιλαράκι δεν ξέρει τι να πάρει μεταξύ s10+και p30 pro
Έχει κανείς το p30 pro να μου πει αν είναι ευχαριστημένος?
Κάτοχος p30.
Πες το φίλο σου να πάρει το s10

.
Κάτι παραπάνω? Τι σε χαλάει? Pro η το απλό έχεις?
Εγώ έχω το απλό και φίλοι μου έχουν το pro και το s10+.

Δεν ειναι κακές σαν συσκευές αλλά η οθόνη του s10 είναι καλύτερη, παίρνει κάρτες μνήμης sd και όχι την άλλη τη παπαρια της huawei.

Επίσης το ui της huawei συνεχίζει να ναι μέτριο προς κακο ενώ το one ui έχει στρώσει αρκετα.

Το p30 pro έχει κάπως καλύτερη κάμερα (ιδίως τη νύχτα) και μπαταρία.

.
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#598032 Γνωστός μου ψάχνει για κινητό με έμφαση στην φωτογραφία και κόστος, σύμφωνα με τα λεγόμενα του, στα 300 με 400€ max.
Τι έχουμε να του προτείνουμε;

Εγώ θα έπαιρνα κανένα Pixel, αλλά δεν νομίζω να θέλει να μπλέξει με παραεισαγωγές κλπ.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#598045
axel12p έγραψε:Γνωστός μου ψάχνει για κινητό με έμφαση στην φωτογραφία και κόστος, σύμφωνα με τα λεγόμενα του, στα 300 με 400€ max.
Τι έχουμε να του προτείνουμε;

Εγώ θα έπαιρνα κανένα Pixel, αλλά δεν νομίζω να θέλει να μπλέξει με παραεισαγωγές κλπ.
Huawei p20 pro

.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#598106 Ωραίο το P20 Pro, άλλα είναι πάνω από τα 400€. Αν πας σε κανένα σχετικά γνωστό σκρουτζομάγαζο θέλεις πάνω από 430€, ενώ το You.gr το έχει στα 500€. Αρκετά ενδιαφέρον φαίνεται το απλό P20 που μάλλον είναι και στα λεφτά του.
Για το Xiaomi δεν βλέπω να αναφέρουν κάτι ιδιαίτερο για την κάμερα του.

Να σημειώσω πως ο γνωστός μου είναι σχετικά μεγάλος σε ηλικία και δεν θα μπει σε διαδικασίες να κάνει root, να εγκαθιστά την gcam κλπ. Κατά 99% θα χρησιμοποιεί την stock εφαρμογή του κινητού.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#598108 Δεν χρειάζεται gcam. Πλέον τα xiaomi ειναι αρκετα έως πολυ καλα στο θέμα κάμερα. Ψάξε για reviews με camera στο google εχει reviews.