Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By pik.
#413358 και με τις θερμοκρασιες που έχει ,μια χαρα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#413359 Η θερμοκρασία τι ρόλο μπορεί να παίζει στην αυτονομία? :hmmm:

Btw το S8+ είναι στο 70% με 2 ώρες οθόνη από το μεσημέρι που το έβγαλα από το φορτιστή.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#413363
pik. έγραψε:και με τις θερμοκρασιες που έχει ,μια χαρα


Τι εννοείς πικουλινο μου?

< >
Άβαταρ μέλους
By pik.
#413375
Nikos! έγραψε:
pik. έγραψε:και με τις θερμοκρασιες που έχει ,μια χαρα


Τι εννοείς πικουλινο μου?

< >

εννοω αν εισαι Αθηνα κανει πολυ ζεστη και η επιδοση της μπαταριας ειναι πολυ καλη..Αν εισαι εκτος Ελλαδας δεν γνωριζω.
Deleted User 1 έγραψε:Η θερμοκρασία τι ρόλο μπορεί να παίζει στην αυτονομία? :hmmm:

Btw το S8+ είναι στο 70% με 2 ώρες οθόνη από το μεσημέρι που το έβγαλα από το φορτιστή.

αρνητικη επιδοση.
Με την πολυ ζεστη το κινητο χανει ενα 15% :oops:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#413417
pik. έγραψε:
Nikos! έγραψε:
pik. έγραψε:και με τις θερμοκρασιες που έχει ,μια χαρα


Τι εννοείς πικουλινο μου?

< >

εννοω αν εισαι Αθηνα κανει πολυ ζεστη και η επιδοση της μπαταριας ειναι πολυ καλη..Αν εισαι εκτος Ελλαδας δεν γνωριζω.
Deleted User 1 έγραψε:Η θερμοκρασία τι ρόλο μπορεί να παίζει στην αυτονομία? :hmmm:

Btw το S8+ είναι στο 70% με 2 ώρες οθόνη από το μεσημέρι που το έβγαλα από το φορτιστή.

αρνητικη επιδοση.
Με την πολυ ζεστη το κινητο χανει ενα 15% :oops:


Αν έχω ερκοντισιο τι παίζει?

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#413421 Μας μπερδεύεις τωρα!!!
Άβαταρ μέλους
By pik.
#413436
Nikos! έγραψε:
pik. έγραψε:
Nikos! έγραψε:
pik. έγραψε:και με τις θερμοκρασιες που έχει ,μια χαρα


Τι εννοείς πικουλινο μου?

< >

εννοω αν εισαι Αθηνα κανει πολυ ζεστη και η επιδοση της μπαταριας ειναι πολυ καλη..Αν εισαι εκτος Ελλαδας δεν γνωριζω.
Deleted User 1 έγραψε:Η θερμοκρασία τι ρόλο μπορεί να παίζει στην αυτονομία? :hmmm:

Btw το S8+ είναι στο 70% με 2 ώρες οθόνη από το μεσημέρι που το έβγαλα από το φορτιστή.

αρνητικη επιδοση.
Με την πολυ ζεστη το κινητο χανει ενα 15% :oops:


Αν έχω ερκοντισιο τι παίζει?

< >

προφανως έχεις ιδανικες συνθηκες.
ελπιζω να μην ηταν ειρωνικο το σχολιο.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#413563
pik. έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ γκρινιάζω για τις προβληματικές μπαταρίες των high end. Αυτό είναι ένα τεράστιο πρόβλημα που δείχνει πως μπορεί να λυθεί και απόδειξη είναι τα φθηνά κινητά της Xiaomi.
Δεν είναι λοιπόν το ζήτημα της σύγκρισης, αλλά κάτι διαφορετικό: ποιος ο πραγματικός λόγος που κάτι τόσο απλό και φθηνό δεν υπάρχει στα κορυφαία Samsung;
Κοινώς, τι να την κάνω την γαμάτη οθόνη αν δεν μπορώ μια την δω (μιας και το κινητό έχει μείνει από μπαταρία; ).
Αυτή την στιγμή είμαι στο 68% και το κινητό βγήκε από τον φορτιστή του πριν δύο ώρες. Και δεν έχει παίξει GPS καθόλου. Ε, αν αυτό δεν είναι τεράστιο πρόβλημα, δεν ξέρω πώς αλλιώς να το χαρακτηρίσω.

το πιστευεις οτι ενα απλο iPhone7 εχει καλυτερη μπαταρια απο το S8? :help:
αυτο και μονο απο μονο του ειναι οικτρο στατιστικο στοιχειο. :oops:


Το iphone 7 έχει χίλια κακά, αλλά η μπαταρία του δεν είναι ένα από αυτά, κατ εμέ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#413569 Έχω τσεκάρει τα στατιστικά της μπαταρίας στο S7 μου επανειλημμένα. Δεν έχει κάποια περίεργη συμπεριφορά, εντάξει αυτό με την ζέστη ισχύει, τρώνε μεγάλα ζόρια, το πρόβλημα είναι άλλο: η μπαταρία είναι πολύ μικρή για το κινητό.
Το ίδιο και για το iPhone εννοείται. Το ότι είναι λίγο καλύτερο από το S7-S8, δεν είναι και για να πανηγυρίζουμε κιόλας... Και μιλάμε για τα ακριβότερα τηλέφωνα εκεί έξω.
Αν τώρα κάποιος γουστάρει ΚΑΙ να πληρώνει ΚΑΙ να είναι με το φορτιστή ή το power bank στην τσέπη, δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Εγώ πάντως με το S7 με πολύ ζόρι να βγάλω μια μέρα, συνήθως θα χρειαστώ φόρτιση.
Περιμένω μήπως βγάλει κάτι καινούριο η Xiaomi για να το χτυπήσω, γιατί πραγματικά μου έχουν σπάσει τα νεύρα.
:s_mad
Το μόνο πραγματικά τεράστιο πλεονέκτημα του S7 (για να μην λέτε πως δεν είμαι αντικειμενικός), είναι η κάμερά του. Νομίζω πως αν κάποιος θέλει να βγάζει ωραίες φωτογραφίες η Samsung είναι μονόδρομος ως επιλογή. Δεν είναι μόνον οι κάμερές τους που είναι κορυφαίες, είναι ο συνδυασμός με τις κορυφαίες οθόνες που τα κάνει ακαταμάχητα.
Και δεν είναι μικρό πλεονέκτημα αυτό, αλλά πρέπει να ξέρουμε και τι συνεπάγεται.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#413575 ερρμμμ συγνωμη αλλα βγάζω 24ωρο κανονικα (αν αφησω να παει χαμηλα η μπαταρια).... με S7 dual sim. Ειδικα μετα την nougat που ξεκινησε να δουλευει σωστα το sleep. Μηπως τα κλασε τοτε η μπαταρια σου? Το S7 εξαρχής ειχε καλη επιδοση στην αυτονομια, δεν υπάρχει θέμα... οχι οπως το περιγραφεις. Παντα μιλαμε τα παντα ολα ανοιχτα, 5-6 συγχρονισμους, φωτεινοτητα στο auto κλπ κλπ....

Τώρα αν συγκρινεις με Note 4X :inlove: ... εεε νταξ... εν μερη αδικη συγκριση.

Συμφωνούμε παντως οτι πλεον ναυαρχιδα χωρις ~4λιτρη μπαταρια ειναι αρχιδα. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#413576
pik. έγραψε:
Nikos! έγραψε:
pik. έγραψε:
Nikos! έγραψε:
pik. έγραψε:και με τις θερμοκρασιες που έχει ,μια χαρα


Τι εννοείς πικουλινο μου?

< >

εννοω αν εισαι Αθηνα κανει πολυ ζεστη και η επιδοση της μπαταριας ειναι πολυ καλη..Αν εισαι εκτος Ελλαδας δεν γνωριζω.
Deleted User 1 έγραψε:Η θερμοκρασία τι ρόλο μπορεί να παίζει στην αυτονομία? :hmmm:

Btw το S8+ είναι στο 70% με 2 ώρες οθόνη από το μεσημέρι που το έβγαλα από το φορτιστή.

αρνητικη επιδοση.
Με την πολυ ζεστη το κινητο χανει ενα 15% :oops:


Αν έχω ερκοντισιο τι παίζει?

< >

προφανως έχεις ιδανικες συνθηκες.
ελπιζω να μην ηταν ειρωνικο το σχολιο.


Εμενα ειρωνικο μου φανηκε :s_yes

:shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#413581
corsair έγραψε:ερρμμμ συγνωμη αλλα βγάζω 24ωρο κανονικα (αν αφησω να παει χαμηλα η μπαταρια).... με S7 dual sim. Ειδικα μετα την nougat που ξεκινησε να δουλευει σωστα το sleep. Μηπως τα κλασε τοτε η μπαταρια σου? Το S7 εξαρχής ειχε καλη επιδοση στην αυτονομια, δεν υπάρχει θέμα... οχι οπως το περιγραφεις. Παντα μιλαμε τα παντα ολα ανοιχτα, 5-6 συγχρονισμους, φωτεινοτητα στο auto κλπ κλπ....

Τώρα αν συγκρινεις με Note 4X :inlove: ... εεε νταξ... εν μερη αδικη συγκριση.

Συμφωνούμε παντως οτι πλεον ναυαρχιδα χωρις ~4λιτρη μπαταρια ειναι αρχιδα. :rtfm:


και τα 3,5 καλά είναι, μιαμιση μέρα βγάζει :inlove:
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#413922
Anonymous Founder έγραψε:Έχω τσεκάρει τα στατιστικά της μπαταρίας στο S7 μου επανειλημμένα. Δεν έχει κάποια περίεργη συμπεριφορά, εντάξει αυτό με την ζέστη ισχύει, τρώνε μεγάλα ζόρια, το πρόβλημα είναι άλλο: η μπαταρία είναι πολύ μικρή για το κινητό.
Το ίδιο και για το iPhone εννοείται. Το ότι είναι λίγο καλύτερο από το S7-S8, δεν είναι και για να πανηγυρίζουμε κιόλας... Και μιλάμε για τα ακριβότερα τηλέφωνα εκεί έξω.
Αν τώρα κάποιος γουστάρει ΚΑΙ να πληρώνει ΚΑΙ να είναι με το φορτιστή ή το power bank στην τσέπη, δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Εγώ πάντως με το S7 με πολύ ζόρι να βγάλω μια μέρα, συνήθως θα χρειαστώ φόρτιση.
Περιμένω μήπως βγάλει κάτι καινούριο η Xiaomi για να το χτυπήσω, γιατί πραγματικά μου έχουν σπάσει τα νεύρα.
:s_mad
Το μόνο πραγματικά τεράστιο πλεονέκτημα του S7 (για να μην λέτε πως δεν είμαι αντικειμενικός), είναι η κάμερά του. Νομίζω πως αν κάποιος θέλει να βγάζει ωραίες φωτογραφίες η Samsung είναι μονόδρομος ως επιλογή. Δεν είναι μόνον οι κάμερές τους που είναι κορυφαίες, είναι ο συνδυασμός με τις κορυφαίες οθόνες που τα κάνει ακαταμάχητα.
Και δεν είναι μικρό πλεονέκτημα αυτό, αλλά πρέπει να ξέρουμε και τι συνεπάγεται.


Αν με φυσιολογική χρήση δεν βγάζεις μία ημέρα με το S7 και τα αντίστοιχα κάπου υπάρχει battery drain. Το είχα πάθει κι εγώ με το Note II. Δεν έβγαζαν τα στατιστικά κάποιο πρόβλημα, οπότε άρχισα να αφαιρώ εφαρμογές μία-μία μέχρι να δω πού θα σταματήσει. Το βρήκα αφαιρώντας την εφαρμογή της Vodafone. Και τώρα, τις τελευταίες ημέρες, αντιμετωπίζω πρόβλημα, καθώς με το ζόρι να φτάσει μία ημέρα χρήσης, όταν πριν από 1 μήνα έφτανε 1,5-2 ημέρες, αν δεν το ταλαιπωρούσα ιδιαιτέρως.

Η πιο καλή λύση, όμως, ξέρεις ποια είναι: factory reset και ξεκινάς τα πάντα από την αρχή. Τότε, θα δεις ότι θα σου βγάζει την ημέρα με άνεση, αν του φέρεσαι ευγενικά. Πάντως, αν δω ότι το Note 8 δεν είσαι σωστό (όσο γίνεται με τα σημερινά δεδομένα) με μεγάλη χαρά θα χρησιμοποιούσα Xiaomi μέχρι να βγει κάτι αξιόλογο.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#413973 To έχω ψάξει κι εγώ κάμποσο, αλλά άκρη δεν έβγαλα. Το κάνει από την αρχή πάντως, και έχω δοκιμάσει και restart κλπ, αλλά η κατάσταση παραμένει ίδια. Νομίζω πως η απάντηση είναι σχετικά απλή πάντως: με μπαταρία γύρω στα 3000mAh, αυτή είναι η εικόνα ενός κινητού. Τα ίδια μου έκανε και το OnePlus One, τα ίδια (και χειρότερα...) το Asus ZenFone που ήταν και dual sim active, τα ίδια κάνει τώρα και το S7.
Θα περιμένω να βγάλει η Xiaomi ή κάποιος άλλος κάτι καλό με μεγάλη μπαταρία και θα το αγοράσω κάποια στιγμή.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#413976 Φάκ! ! ΕικόναΕικόναΕικόνα

Στάλθηκε με Tapatalk