Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#409909
KWSN-Men έγραψε:Ακούσιος εγκλεισμός σε νοσοκομείο/κλινική για αγχώδεις διαταραχές δε νομίζω να υφίσταται. Εκούσιος όμως ναι και ξέρω περιπτώσεις. Και αυτό διευκρίνησα σε κάποια φάση.


Αναφέρθηκες σε "χρόνιο εγκλεισμό". Το να πας οικεία βουλήσει σε μονάδα ψυχικής υγείας και να πεις "βοήθεια παιδιά, αισθάνομαι ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω και η καρδιά μου πάει να σπάσει" ακόμη και να μείνεις μέσα για εξετάσεις σίγουρα δεν είναι "χρόνιος εγκλεισμός".

Τα υπόλοιπα που γράφεις περί κινδύνου ζωής, εισαγγελέων, δικαστικών αποφάσεων κλπ αφορούν άλλα βαριά περιστατικά (όπως σχιζοφρένεια κλπ) και όχι την συζήτησή μας. Αγχώδεις διαταραχές αντιμετωπίζουμε όλοι μας, άλλος πολύ άλλος λίγο. Κρίσεις πανικού επίσης πολλές γυναίκες κυρίως. Δεν είναι ψυχικά άρρωστοι αυτοί οι άνθρωποι. Αλοιμονο αν έστω και ακουσίως περνάμε τέτοια μηνύματα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#409910 Ουτε καν "εγκλεισμος" δεν θεωρειται η ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΗΣ διαμονη σε ΜΨΥ.
Ελληνικα μιλαμε, το θεμα αφορα υγεια των συνανθρωπων μας, δεν χρειαζεται να παραπληροφορουμε ή να επιβαλλουμε την αγνοια μας ΚΑΙ εδω. Ημαρτον.
Τελευταία επεξεργασία από g8777 και 23 Ιουν 2017, 15:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By KWSN-Men
#409911
Pitt έγραψε:
KWSN-Men έγραψε:Ακούσιος εγκλεισμός σε νοσοκομείο/κλινική για αγχώδεις διαταραχές δε νομίζω να υφίσταται. Εκούσιος όμως ναι και ξέρω περιπτώσεις. Και αυτό διευκρίνησα σε κάποια φάση.


Αναφέρθηκες σε "χρόνιο εγκλεισμό". Το να πας οικεία βουλήσει σε μονάδα ψυχικής υγείας και να πεις "βοήθεια παιδιά, αισθάνομαι ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω και η καρδιά μου πάει να σπάσει" ακόμη και να μείνεις μέσα για εξετάσεις σίγουρα δεν είναι "χρόνιος εγκλεισμός".

Τα υπόλοιπα που γράφεις περί κινδύνου ζωής, εισαγγελέων, δικαστικών αποφάσεων κλπ αφορούν άλλα βαριά περιστατικά (όπως σχιζοφρένεια κλπ) και όχι την συζήτησή μας. Αγχώδεις διαταραχές αντιμετωπίζουμε όλοι μας, άλλος πολύ άλλος λίγο. Κρίσεις πανικού επίσης πολλές γυναίκες κυρίως. Δεν είναι ψυχικά άρρωστοι αυτοί οι άνθρωποι. Αλοιμονο αν έστω και ακουσίως περνάμε τέτοια μηνύματα.


12 χρόνια νοσηλεία σου κάνει για χρόνιος;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#409912 Να θυμισω οτι το τοπικο λεγεται Αγχωδεις διαταραχες/κρισεις πανικου/ φοβιες και αντιμετωπιση

Δεν νομιζω να υπαρχει πουθενα στον κοσμο 12ετης νοσηλεια για τετοιες περιπτωσεις.
Άβαταρ μέλους
By KWSN-Men
#409913
Νίκος Παππάς έγραψε:Να θυμισω οτι το τοπικο λεγεται Αγχωδεις διαταραχες/κρισεις πανικου/ φοβιες και αντιμετωπιση

Δεν νομιζω να υπαρχει πουθενα στον κοσμο 12ετης νοσηλεια για τετοιες περιπτωσεις.


Για αγχώδη διαταραχή σαφώς και υπάρχει.

Αγχώδης διαταραχή δεν είναι μόνο το "έχω άγχος για τη δουλειά μου".

F40 έως F48 σύμφωνα με το ICD-10

http://www.galinos.gr/web/drugs/main/icdcodes/F40-F48
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#409919
KWSN-Men έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
KWSN-Men έγραψε:
bibendum έγραψε:τον admin τον εκανε κανεις moderate?


Όχι. Αυτός μπορεί να γράφει ό,τι θέλει ενταντίον μου. :roll:

Δεν έγραψα κάτι εναντίον σου, είπα πως για ακόμη μια φορά είσαι ανακόλουθος και απέχεις πολύ από το να χαρακτηριστείς ειδικός. Από αυτά που έγραψες, πουθενά δεν είδα να διαψεύδεις κάτι, σου ζήτησα κι εγώ όπως και άλλοι χρήστες να αποδείξεις αυτά που λες, αλλά μέχρις στιγμής δεν έχεις κάνει τίποτε.
Όσο για το επιλεκτικό moderating, αυτός που το έκανε (γιατί guess what, δεν ήμουν εγώ, εγώ θα το άφηνα όπως ήταν το μήνυμα για να φαίνεται πως για ακόμη μία φορά δεν λες τίποτε ουσίας και απλώς βρίζεις), επέδειξε όντως τέτοια και δεν σου έδωσε warn. Γιατί πολύ καλά κατάλαβε, πως θα σκούζεις κατόπιν, όπως το έκανες (καμία έκπληξη κι εδώ...).
Για να μην το κουράζουμε, κανείς δεν χρειάζεται να γράψει κάτι εναντίον σου. Το κάνεις περίφημα μόνος σου και δεν χρειάζεσαι καμία βοήθεια.


...και συνεχίζει...

Δεν ισχυρίστηκα ότι εσύ έκανες το μόδιστρο, είπα ότι υπάρχει επιλεκτικότητα.

Γιατί δεν είπες "ότι απέχω πολύ από το να είμαι ειδικός" αλλά ότι είμαι "@@ ειδικός".

Και εγώ με τη σειρά μου σου είπα να τσιμπήσεις "2 @@".

Όσο για το αν είμαι ειδικός, έχω γράψει λεπτομέρειες σοβαρές νομίζω. Θες και νομοθεσία; Οι εισαγγελικές παραγγελίες λοιπόν γίνονται βάσει του Ν. 2071/92, άρθρα 95 & 96 παράγραφοι 6-8. Με την ίδια νομοθεσία γίνονται και οι δίκες.

Ασχολήσου με κάτι άλλο μικρούλη.

Θα ασχοληθώ με ό,τι βρίσκω ενδιαφέρον.
Και για πολλοστή φορά δεν θα ανταπαντήσω στις προσβολές, παρόλο που είναι πανεύκολο.
Ανεξαρτήτως της προσφοράς σου για @@ (με όλο το συμπάθιο, θα προσπεράσω, δεν βλέπω τι ζηλευτό έχουν, παρόλο που κατάδική σου δήλωση παρήγαγαν δίδυμα
χωρίς ντροπές και βοήθειες...).
Το ότι παραθέτεις επίσης το νόμο, πάλι δεν σε κάνει πιο ειδικό από μια γραμματέα , ο καθένας μπορεί να βρει το νόμο , για παράδειγμα υπήρχε και στο άρθρο που παρέθεσε ο Pitt (και δεν σου άρεσε κιόλας... :s_biggrin )
http://www.efsyn.gr/arthro/adikes-eisag ... ki-exetasi

Μάλλον συγχέεις τις έννοιες "ειδικός" και "σχετικός". Ότι είσαι σχετικός, δεν θα διαφωνήσω καθόλου, δουλεύεις σε μια ιδιωτική ψυχιατρική κλινική , δεν έχω λόγους ν' αμφιβάλλω. Είμαι βέβαιος πως τις γνώσεις που μας παρέθεσες τις έχει και η γραμματέας της κλινικής όμως, γιατί δεν μας είπες τίποτε εντυπωσιακό, για την ακρίβεια, περισσότερη ουσία παρέθεσαν οι υπόλοιποι χρήστες, με τους οποίους (με ΟΛΟΥΣ όμως! :s_biggrin :s_gamer ) είσαι σε αντιπαράθεση.
Το πιο εντυπωσιακό επίσης είναι πως το θέμα αφορά πολύ πιο ελαφρές περιπτώσεις, το ότι εξόκειλε στις περιπτώσεις που απαιτείται εγκλεισμός, ποιος φταίει άραγε; Να δώσω ένα hint :
viewtopic.php?p=409501#p409501
KWSN-Men έγραψε:Πάντως, οι καλοί ψυχίατροι δε διστάζουν να δώσουν φάρμακα αλλά δεν τα δίνουν με το παραμικρό.

Και φυσικά, υπάρχουν καλοί και κακοί.

Markvag: Κάποιοι άνθρωποι μπορούν να σταθούν αν έχουν βοήθεια. Δυστυχώς κάποιοι (ευτυχώς λιγότεροι) χρειάζονται χρόνιο εγκλεισμό και παρακολούθηση.

Ήταν η πρώτη φορά που αναφέρθηκε κάποιος στο θέμα αυτό για εγκλεισμό.
:s_thumbsup
Και όταν κάποιος εύλογα ρώτησε το προφανές, η απάντηση ήταν (αναμενόμενα) αποστομωτική και αντίστοιχη ενός "ειδικού":
viewtopic.php?p=409711#p409711
KWSN-Men έγραψε:
Pitt έγραψε:Χρόνιο εγκλεισμό για αγχώδεις διαταραχές και κρίσεις πανικού;
Γνωρίζεις έστω και μία τέτοια περίπτωση;

Μιλάτε για σχιζοφρένεια ή για το θέμα που γράφει στον τίτλο του τοπικού;


Για αγχώδεις διαταραχές; Σαφώς.

Και όταν σου βάζει ο Pitt το άρθρο που αναφέρω ήδη παραπάνω, που λέει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό, πως ΔΕΝ γίνεται να κλείνουμε τον άλλο σε ψυχιατρείο για κάτι τέτοιο, του απαντάς:
KWSN-Men έγραψε:
Pitt έγραψε:
KWSN-Men έγραψε:Στην πράξη, τα εισαγγελικά δεν υφίστανται στην Ελλάδα.


50-60% ο ακούσιος εγκλεισμός στην Ελλάδα-μονοψήφια τα νούμερα στην Ευρώπη!

Πηγή


Τι μας λέει ακριβώς αυτό το άρθρο;

Από πού να το πιάσεις και πού να το αφήσεις δηλαδή...

:s_wacko

Είσαι ο κύριος υπεύθυνος για το πού πήγε η συζήτηση, είσαι αυτός που προσβάλλει ΟΛΟΥΣ τους άλλους, αλλά ΠΑΛΙ γκρινιάζεις για το moderation και για την... αδικία που υφίστασαι. Δεν ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα, μειωμένη αντιληπτική ικανότητα γι' αυτά που γράφουν οι άλλοι, ή απλώς δεν διαβάζεις τίποτε από αυτά, κοινώς τους γράφεις στ' @@ σου;
Καταλαβαίνεις εύλογα λοιπόν, πως αυτός είναι ακόμη ένας λόγος να μην αποδεχτώ την προσφορά σου να τα "τσιμπήσω", είναι φανερό πως τα χρειάζεσαι περισσότερο από εμένα για αλλότριες χρήσεις.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#410008 Έγινε διάσπαση θέματος, γιατί ήταν κρίμα να πεταχτούν όλες οι δημοσιεύσεις. Παρακαλώ, να μείνουν τα δύο θέματα όσο γίνεται καθαρά το ένα από το άλλο. [mod]
Άβαταρ μέλους
By manosky
#410082
junior gt έγραψε:Δεν ισχυουν αυτα τα πραγματα. Στις περισσοτερες περιπτωσεις ψυχοθεραπεια και φαρμακευτικη αγωγη πανε μαζι.
Στην Αγγλια πχ τους ασθενεις τους παρακολουθει μια ομαδα τριων ατομων. Ο ψυχιατρος που ειναι ο leader ας πουμε (αυτος παρακολουθει κλινικα τον ασθενη και οριζει και την αγωγη), ο ψυχολογος που κανει ψυχοθεραπεια στον ασθενη (αυτος μπορει να ειναι και ψυχιατρος με αντιστοιχη ειδικοτητα) και ο κοινωνικος λειτουργος ο οποιος συνεργαζεται με την οικογενεια του ασθενους.
Αυτο το μοντελο προσπαθουν να εφαρμοσουν και στην Ελλαδα ακομα και σε κρατικα νοσοκομεια.
Εγκλεισμος γινεται ΜΟΝΟ εαν ο ασθενης κριθει οτι ειναι επικινδυνος για τον εαυτο του η για τους αλλους και γινεται ΜΟΝΟ με εισαγγελικη εντολη. Και προφανως δε σημαινει οτι οποιος παιρνει φαρμακευτικη αγωγη την παιρνει μονο οταν ειναι ετοιμος να φουνταρει απο το μπαλκονι.
Και last but not least σαφως και τα χαπια δε θεραπευουν μονο τα συμπτωματα. Τα σημερινα φαρμακα μπορουν να θεραπευσουν και τις αιτιες.
Ενταξει κι εγω γιατρος δεν ειμαι. Αλλα αυτα ειναι αβ οποιον γιατρο και να ρωτησετε.


Να ξαναπούμε τι έγραψα:
manosky έγραψε:Τα χάπια είναι χρήσιμα αν η ψυχοθεραπεία δεν μπορεί να αποδώσει. Είναι αναγκαία αν το άτομο είναι έτοιμο να φουντάρει από το μπαλκόνι, πάσχει από σοβαρές ψυχικές νόσους, χρήζει νοσηλείας ή και εγκλεισμού.

Τα χάπια θεραπεύουν, φυσικά, μόνο συμπτώματα.
Ένα καλός ψυχίατρος οφείλει, πριν γράψει φάρμακα, να ελέγξει τον ασθενή. Κάποιοι γράφουν χάπια αβέρτα, επειδή το ζητάει ο πελάτης. Χρεώνουν φυσικά.

Τα χάπια μπορούν να προκαλέσουν εξάρτηση, σωματική και ψυχολογική. Αν γίνεται, καλύτερα να αποφεύγονται.

Η ψυχοθεραπεία είναι ό,τι καλύτερο, αλλά μπορεί να κοστίσει και να διαρκέσει κάμποσο καιρό. Θεραπεύει όμως (αναλόγως το πού θα πέσεις).

Προσοχή στους "ψυχοθεραπευτές" που δεν είναι πτυχιούχοι κλινικοί ψυχολόγοι. Πάει κάποιος και παίρνει ένα χαρτί, συχνά επιπέδου μεταπτυχιακού μ' έκαψες ή και χειρότερα, και ανοίγει γραφείο "ψυχικής υποστήριξης".
Δεν θα γράψει "ψυχολόγος", γιατί θα τού περάσουν χειροπέδες. Αλλά μοστράρει ως ψυχολόγος.
Αυτοί μπορεί να κάνουν μεγάλη ζημιά, γιατί συχνά προσφέρουν "βοήθεια" που μπορεί κάποιος να βρεί σε βιβλιαράκια "αυτο"θεραπείας ή ακόμα και στον ταξιτζή ή τον μπαρμπέρη του. Η ψυχοθεραπεία δεν είναι φιλική κουβεντούλα. Κι ας μοιάζει τέτοια κάποιες φορές.



Λοιπόν, η ψυχοθεραπεία προηγείται της εξέτασης από ψυχίατρο, γιατί εξ ορισμού είναι πιο ήπια αντιμετώπιση ψυχικών παθήσεων και στοχεύει στην επίλυση προβλημάτων, όχι στην επικάλυψή τους με φαρμακευτική αγωγή.

Στην πράξη, αν κάποιος ξεκινήσει από ψυχίατρο, θα φύγει με μερικά χαπάκια στην τσέπη, που θα τον συνεφέρουν, αλλά μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις θα τον ΘΕΡΑΠΕΥΣΟΥΝ.

Πότε θα τον θεραπεύσουν; Όταν οι κρίσεις πανικύ, οι φοβίες κλπ οφείλονται σε σωματικούς παράγοντες και όχι σε άλλα ζητήματα (σχέσεις, κοινωνικότητα, εργασιακό περιβάλλον, οικογένεια, καθημερινότητα, παιδική ηλικία, ψυχικά τραύματα κ.ο.κ.).
Αν δηλαδή υπάρχουν πχ ορμονικές διαταραχές, τα φάρμακα είναι απαραίτητα εξαρχής.
Αν όχι, τότε ρίχνεις μπογιά στην υγρασία - νομίζω είναι κατανοητό αυτό που λέω.

Όταν λοιπόν υπάρχει ψυχική νόσος, τα φάρμακα απλώς θεραπεύουν τη συμπτωματολογία - όχι την αιτία. Και μετά δημιουργούν εξάρτηση, όπως είπα. Δεν μπορείς να κοιμηθείς, να λειτουργήσεις, να κάνεις οτιδήποτε χωρίς αυτά.
Μάλιστα, συχνά παύουν να ενεργούν μετά από ένα διάστημα, οπότε ψάχνει ο ψυχίατρος για άλλο φαρμακευτικό σχήμα που να ενεργεί στον συγκεκριμένο ασθενή.
Εννοείται ότι στις βαριές ψυχικές νόσους (διπολική διαταραχή, ακραία επιθετικότητα, αυτοκαταστροφικές τάσεις), τα φάρμακα είναι αναγκαία.
Μόνο που εδώ μιλάμε για "αγχώδεις διαταραχές/κρίσεις πανικού/φοβίες". Δηλαδή παθήσεις που καταρχήν πρέπει να καλύπτονται με ψυχοθεραπεία και μόνο αν είναι άμεση ανάγκη, με μια συντηρητική και πρόσκαιρη χρήση φαρμάκων.

Είχα δει σε ιστοσελίδα ψυχιάτρου τιμοκατάλογο χαπακώματος: 1 μήνα τόσο, 3 μήνες τόσο, 6 μήνες τόσο. Για τη συνταγογράφηση. Έλα τώρα να μού πεις ότι ο συγκεκριμένος θα κάτσει να δει αν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πρέπει να χαπακωθεί ο ασθενής, ενώ θα μπορούσε να αντιμετωπιστεί το πρόβλημά του από κάποιον ψυχαναλυτή.

Υπάρχουν βέβαια και ψυχίατροι που αν διαπιστώσουν ότι κάποιο πρόβλημα μπορεί να λυθεί χωρίς φαρμακευτική αγωγή, στέλνουν τον ασθενή σε ψυχολόγο (της προκοπής). Και φυσικά το αντίστροφο, ψυχολόγοι που διαπιστώνουν σοβαρά προβλήματα που χρήζουν δραστικής αντιμετώπισης, στέλνουν τον ασθενή σε ψυχίατρο να τού γράψει φάρμακα.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#410094

άραγε αυτή για τι είναι; :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By KWSN-Men
#410188
Anonymous Founder έγραψε:
KWSN-Men έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
KWSN-Men έγραψε:
bibendum έγραψε:τον admin τον εκανε κανεις moderate?


Όχι. Αυτός μπορεί να γράφει ό,τι θέλει ενταντίον μου. :roll:

Δεν έγραψα κάτι εναντίον σου, είπα πως για ακόμη μια φορά είσαι ανακόλουθος και απέχεις πολύ από το να χαρακτηριστείς ειδικός. Από αυτά που έγραψες, πουθενά δεν είδα να διαψεύδεις κάτι, σου ζήτησα κι εγώ όπως και άλλοι χρήστες να αποδείξεις αυτά που λες, αλλά μέχρις στιγμής δεν έχεις κάνει τίποτε.
Όσο για το επιλεκτικό moderating, αυτός που το έκανε (γιατί guess what, δεν ήμουν εγώ, εγώ θα το άφηνα όπως ήταν το μήνυμα για να φαίνεται πως για ακόμη μία φορά δεν λες τίποτε ουσίας και απλώς βρίζεις), επέδειξε όντως τέτοια και δεν σου έδωσε warn. Γιατί πολύ καλά κατάλαβε, πως θα σκούζεις κατόπιν, όπως το έκανες (καμία έκπληξη κι εδώ...).
Για να μην το κουράζουμε, κανείς δεν χρειάζεται να γράψει κάτι εναντίον σου. Το κάνεις περίφημα μόνος σου και δεν χρειάζεσαι καμία βοήθεια.


...και συνεχίζει...

Δεν ισχυρίστηκα ότι εσύ έκανες το μόδιστρο, είπα ότι υπάρχει επιλεκτικότητα.

Γιατί δεν είπες "ότι απέχω πολύ από το να είμαι ειδικός" αλλά ότι είμαι "@@ ειδικός".

Και εγώ με τη σειρά μου σου είπα να τσιμπήσεις "2 @@".

Όσο για το αν είμαι ειδικός, έχω γράψει λεπτομέρειες σοβαρές νομίζω. Θες και νομοθεσία; Οι εισαγγελικές παραγγελίες λοιπόν γίνονται βάσει του Ν. 2071/92, άρθρα 95 & 96 παράγραφοι 6-8. Με την ίδια νομοθεσία γίνονται και οι δίκες.

Ασχολήσου με κάτι άλλο μικρούλη.

Θα ασχοληθώ με ό,τι βρίσκω ενδιαφέρον.
Και για πολλοστή φορά δεν θα ανταπαντήσω στις προσβολές, παρόλο που είναι πανεύκολο.
Ανεξαρτήτως της προσφοράς σου για @@ (με όλο το συμπάθιο, θα προσπεράσω, δεν βλέπω τι ζηλευτό έχουν, παρόλο που κατάδική σου δήλωση παρήγαγαν δίδυμα
χωρίς ντροπές και βοήθειες...).
Το ότι παραθέτεις επίσης το νόμο, πάλι δεν σε κάνει πιο ειδικό από μια γραμματέα , ο καθένας μπορεί να βρει το νόμο , για παράδειγμα υπήρχε και στο άρθρο που παρέθεσε ο Pitt (και δεν σου άρεσε κιόλας... :s_biggrin )
http://www.efsyn.gr/arthro/adikes-eisag ... ki-exetasi

Μάλλον συγχέεις τις έννοιες "ειδικός" και "σχετικός". Ότι είσαι σχετικός, δεν θα διαφωνήσω καθόλου, δουλεύεις σε μια ιδιωτική ψυχιατρική κλινική , δεν έχω λόγους ν' αμφιβάλλω. Είμαι βέβαιος πως τις γνώσεις που μας παρέθεσες τις έχει και η γραμματέας της κλινικής όμως, γιατί δεν μας είπες τίποτε εντυπωσιακό, για την ακρίβεια, περισσότερη ουσία παρέθεσαν οι υπόλοιποι χρήστες, με τους οποίους (με ΟΛΟΥΣ όμως! :s_biggrin :s_gamer ) είσαι σε αντιπαράθεση.
Το πιο εντυπωσιακό επίσης είναι πως το θέμα αφορά πολύ πιο ελαφρές περιπτώσεις, το ότι εξόκειλε στις περιπτώσεις που απαιτείται εγκλεισμός, ποιος φταίει άραγε; Να δώσω ένα hint :
viewtopic.php?p=409501#p409501
KWSN-Men έγραψε:Πάντως, οι καλοί ψυχίατροι δε διστάζουν να δώσουν φάρμακα αλλά δεν τα δίνουν με το παραμικρό.

Και φυσικά, υπάρχουν καλοί και κακοί.

Markvag: Κάποιοι άνθρωποι μπορούν να σταθούν αν έχουν βοήθεια. Δυστυχώς κάποιοι (ευτυχώς λιγότεροι) χρειάζονται χρόνιο εγκλεισμό και παρακολούθηση.

Ήταν η πρώτη φορά που αναφέρθηκε κάποιος στο θέμα αυτό για εγκλεισμό.
:s_thumbsup
Και όταν κάποιος εύλογα ρώτησε το προφανές, η απάντηση ήταν (αναμενόμενα) αποστομωτική και αντίστοιχη ενός "ειδικού":
viewtopic.php?p=409711#p409711
KWSN-Men έγραψε:
Pitt έγραψε:Χρόνιο εγκλεισμό για αγχώδεις διαταραχές και κρίσεις πανικού;
Γνωρίζεις έστω και μία τέτοια περίπτωση;

Μιλάτε για σχιζοφρένεια ή για το θέμα που γράφει στον τίτλο του τοπικού;


Για αγχώδεις διαταραχές; Σαφώς.

Και όταν σου βάζει ο Pitt το άρθρο που αναφέρω ήδη παραπάνω, που λέει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό, πως ΔΕΝ γίνεται να κλείνουμε τον άλλο σε ψυχιατρείο για κάτι τέτοιο, του απαντάς:
KWSN-Men έγραψε:
Pitt έγραψε:
KWSN-Men έγραψε:Στην πράξη, τα εισαγγελικά δεν υφίστανται στην Ελλάδα.


50-60% ο ακούσιος εγκλεισμός στην Ελλάδα-μονοψήφια τα νούμερα στην Ευρώπη!

Πηγή


Τι μας λέει ακριβώς αυτό το άρθρο;

Από πού να το πιάσεις και πού να το αφήσεις δηλαδή...

:s_wacko

Είσαι ο κύριος υπεύθυνος για το πού πήγε η συζήτηση, είσαι αυτός που προσβάλλει ΟΛΟΥΣ τους άλλους, αλλά ΠΑΛΙ γκρινιάζεις για το moderation και για την... αδικία που υφίστασαι. Δεν ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα, μειωμένη αντιληπτική ικανότητα γι' αυτά που γράφουν οι άλλοι, ή απλώς δεν διαβάζεις τίποτε από αυτά, κοινώς τους γράφεις στ' @@ σου;
Καταλαβαίνεις εύλογα λοιπόν, πως αυτός είναι ακόμη ένας λόγος να μην αποδεχτώ την προσφορά σου να τα "τσιμπήσω", είναι φανερό πως τα χρειάζεσαι περισσότερο από εμένα για αλλότριες χρήσεις.


Edit, mod + warn
Άβαταρ μέλους
By KWSN-Men
#410205
KWSN-Men έγραψε:Ναι και warn.
Edit, μόνο εσύ το είδες αυτό ή μάλλον μόνο εσύ το κατάλαβες ως τέτοιο. Mod


Ωραία λοιπόν, την άλλη φορά εγώ θα βάλω στο στόμα μου χειρότερα.

Και προφανώς εμένα ενοχλεί, αφού εμένα αφορά και τα αγέννητα παιδιά μου, ειδικά με το λινκάκι.

Αλλά δικό του είναι, ότι θέλει γράφει. Θα εφαρμόσω το ΙΔΙΟ ακριβώς λοιπόν.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#410217
KWSN-Men έγραψε:
Και προφανώς εμένα ενοχλεί, αφού εμένα αφορά και τα αγέννητα παιδιά μου, ειδικά με το λινκάκι.


Το λινκακι ειναι αυτο:

KWSN-Men έγραψε:
xenos έγραψε:Διδυμα και εσυ; Ρε τι πυροβολισμοι ειναι αυτοι;;;


Μην τα λες αυτά, θα βρεθεί ο έξυπνος να μας πει ότι κάνουμε εξωσωματικές.

Λες και:

1. Ήταν μπροστά.
2. Οι εξωσωματικές είναι ντροπή.


Μπορεις να μου εξηγησεις πως ακριβως μια δικη σου παραθεση σε ενοχλει-προσβαλει-θιγει;