Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#467161 Γιάννη καλημέρα.
Σε κόβω αρκετά ψαγμένο.
Θα ήθελα να μου πεις τι είναι αυτό που πορώνει τόσους και τόσους Παναθηναϊκούς και μετά γίνονται πιο γαύροι και από τον Άκη Βαρδαλάκη. Μη μου δείξεις τα λεφτά.
Τι λάθος κάνετε;
Περιπτώσεις υπάρχουν όπως ο Νικοπολίδης, ο Στέλιος Γιαννακόπουλος κα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#467163 Τα ευρώ φίλε μου Γιάννη..
Εκτός αν νομίζεις ότι ο Σπανουλης μεγάλωσε με αφίσα του Ελληνιαδη στο δωμάτιο του..
Δεν υπάρχουν γαυροι, βαζελοι, κούλες κ.λ.π
Ο Θεός τους είναι το χρήμα + το ότι πουλάνε οπαδιλικι σε όλους εμάς (τελευταίο παράδειγμα ο Στέφανος ο γαυρος ο Καπινο.)

.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#467170 ΛΟΙΠΟΝ

Επειδή το μπασκετοτοπικό πέρασε στο ντούκου ένα (μεγάλης) συμβολικής αξίας περιστατικό, αναλαμβάνω:

Εικόνα

Από όταν δίδαξε μπάσκετ στον πλανήτη γη ο Αέρινος, εκατομμύρια άνθρωποι θέλησαν να γίνουν σαν κι αυτόν.
Μόνον ένας έφτασε (σχετικά, μην το παρατραβάμε) κοντά. Ο Κόμπυ ο Μπην ο Μπράϊαντ.
Μεγάλη περίπτωση αθλητή, με καριέρα είκοσι ετών γεμάτη με σκαμπανεβάσματα, με δικαστικά ζόρια αλλά και με πέντε δαχτυλίδια.

Εικόνα

:sorry:

Πι.Ες. πόσο ταιριαστό είναι που ο μπλάκ μάμπα κόλλησε εξηνταρού στο τελευταίο παιχνίδι της καριέρας του, αλλά και το ότι είναι ο πρώτος παίκτης που κρεμάει ΔΥΟ φανέλες;
Σημειωτέον βέβαια ότι και ο Αέρινος κρέμασε δις τη φανέλα του, αλλά με τον ίδιο αριθμό.
Ταπεινή άποψη του γράφοντος είναι ότι το 23 θα έπρεπε να αποσυρθεί από το μπάσκετ παγκοσμίως, αλλά φευ.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#467293 Ως Λέικερ να πω ότι το θέμα Κόμπε την τελευταία 5ετία, επιεικώς με ενοχλεί. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο Κόμπε έχει προνομιακή μεταχείριση σε σύγκριση με τον Τζαμπάρ ή τον Μάτζικ. Ούτε μπορώ να καταλάβω γιατί πέρασε στο ντούκου ότι το μεγαλύτερο franchise στο παγκόσμιο μπάσκετ έγινε επί μία σεζόν περιφερόμενος θίασος απόδοσης τιμών στον Κόμπε ή ότι περνάει στο ντούκου η στάση του σε θέματα μισθού και σχέσεων με παρελθόντες ή μελλοντικούς συμπαίκτες που οδήγησε στην τραγωδία που ζούμε αυτά τα χρόνια.

Κανείς δεν αμφισβητεί ότι είναι ο ένας από τους 2 σημαντικότερους καλαθοσφαιριστές του 21ου αιώνα έως τώρα, αλλά βρίσκω το όλο σόου ελαφρώς υπερβολικό.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#467309 Εγώ από ένμπηέη δεν είμαι κάποια ομάδα, συμπαθούσα-ώ κάάάπως τους σπερς και τους λέηκερς, αλλά γενικότερα είμαι άρρωστος με την Αυτού Υπερηχητικότητα.
Συμφωνώ για το λιβάνισμα με τον Κόμπυ, αλλά imo δεν "φταίει" ο ίδιος. Ακόμα και στην τελετή απόσυρσης την έκανε νωρίς-νωρίς με την ελικοπτερούμπα του.

Τώρα, για τον Μάτζικ και ΚΥΡΙΩΣ για τον Καρήμ συμφωνώ 100%. Ειδικά ο δεύτερος δεν λαμβάνει τον δέοντα σεβασμό, ως:
-1ος σκόρερ στην ιστορία του ΝΒΑ
-Iδιοκτήτης της πιο ασταμάτητης κίνησης στην ιστορία του μπάσκετ (μέχρι την πρόσφατη 3pt renaissance)
-6 δαχτυλίδια, 6 MVP κτλ.

Είμαι σίγουρος ότι ήδη κάποιοι βλάσφημοι βάζουν τον Λεμπρόν δεύτερο στην all-time λίστα, με κάποιους ΑΘΕΟΦΟΒΟΥΣ να τον έχουν πρώτο (3-5, λολ).
Μέγιστη ένδειψη ασέβειας προς τον Καρήμ. Τα ίδια εν πολλοίς αφορούν και τον Μάτζικ φυσικά, αλλά σε μικρότερο βαθμό.

BTW, πώς βλέπεις τον Κούζμα και, κυρίως τον νεαρότερο παίκτη με τριπλ ντάμπλ έβερ; Λόνζο Μπώλλ τον λένε και σουτάρει sub .500 βολές.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#467317 @corto
Ρε συ τι παίχτηκε με Mike James?
Τι λογική έχει η κίνηση των suns?

.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#467368
diplomat έγραψε:
BTW, πώς βλέπεις τον Κούζμα και, κυρίως τον νεαρότερο παίκτη με τριπλ ντάμπλ έβερ; Λόνζο Μπώλλ τον λένε και σουτάρει sub .500 βολές.



Εικόνα

:s_tongue
Άβαταρ μέλους
By elvet
#467384
Geo f1 έγραψε:
diplomat έγραψε:
BTW, πώς βλέπεις τον Κούζμα και, κυρίως τον νεαρότερο παίκτη με τριπλ ντάμπλ έβερ; Λόνζο Μπώλλ τον λένε και σουτάρει sub .500 βολές.



Εικόνα

:s_tongue

Αυτός είναι ο Ελληνας Αϊβαρ Μαγουλάς
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#467385 Mε τον Τζέιμς δεν κατάλαβα τι παίχτηκε, όπως και κανείς φαντάζομαι. Το λογικό ήταν να φύγει στις αρχές του μήνα, όταν και είχε πιάσει το μάξιμουμ παραμονής στο ΝΒΑ για παίκτη με 2-way contract. Αντί να τον διώξουν του έδωσαν ετήσιο συμβόλαιο. Και στο 15θημερο πήραν και τον Κανάαν, ο οποίος έκανε εντυπωσιακό ξεκίνημα για να λέμε και του στραβού το δίκιο. O προπονητής θεώρησε ότι ο Κανάαν ταιριάζει καλύτερα με τον 2ο σέντερ τους Άλεξ Λεν στη 2nd unit των Σανς και ο Μάικ είχε 2 παιχνίδια που δεν έβγαλε τη φόρμα του. Οπότε η ομάδα έκανε το 10ημερο συμβόλαιο του Τζέιμς μόνιμο και έστειλε τον Τζέιμς. Τώρα και επειδή ειδικά τον πρώτο μήνα έκανε απίστευτες εμφανίσεις ο Τζέιμς, ίσως προσπαθήσει να μείνει. Αλλά αν δε γίνει κάτι, νομίζω ότι χαλαρά θα έρθει μετά το Γενάρη στην Ευρωλίγκα και με πιο αναβαθμισμένο ρόλο από τον περσινό.
Άβαταρ μέλους
By gto250swb
#468596 Αφου ειδα και τον Lebron outplayed απο τον Vince Carter μπορω να παω να αγορασω μια φανελα boston celtics με το 11 χωρις τυψεις πλεον.

PS παιχτουρα μπογκντανοβιτς :metalo:
Άβαταρ μέλους
By skous
#468716
Deleted User 1 έγραψε:Ω ρε κλοπη η βαζέλα. Χειρότερα απ' ότι η παράγκα στην μπάλα τον πάνε στην ευρωλίγκα.


Ισχύει μάλλον.
Εκτός αν μου τα περιέγραψαν κάθος


< >
Άβαταρ μέλους
By skous
#468717
skous έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Ω ρε κλοπη η βαζέλα. Χειρότερα απ' ότι η παράγκα στην μπάλα τον πάνε στην ευρωλίγκα.


Ισχύει μάλλον.
Εκτός αν μου τα περιέγραψαν κάθος


< >


Λάθος :)


< >