Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#588082 ΧΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΞΕΦΤΙΛΑ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΤΟ ΤΟ ΒΑΡΕΛΙ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΟΣ Η ΚΑΤΗΦΟΡΑ

ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΠΕΤΣΟΚΟΨΑΤΕ ΕΤΣΙ ΜΑΓΚΕΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΙ :s_yes



ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΔΙΑΛΥΣΗ :s_bye
Άβαταρ μέλους
By gianik
#588126 Από τους 2.000 που μαζέψατε στο mexritelous αγώνα με 1 ευρω εισιτήριο πιο πολλοί μαζεύτηκαν!!!!
Καλή Α2δριατική....

.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#588148
elteo έγραψε:
gianik έγραψε:Καλή Αδριατική....

.


Επίσης. :shifty:




Ασε με εμένα , πήγαινε εσύ κ πες μας αν ειναι καλα να πάμε μετά εμείς... :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By elteo
#588183
gianik έγραψε:
elteo έγραψε:
gianik έγραψε:Καλή Αδριατική....

.


Επίσης. :shifty:




Ασε με εμένα , πήγαινε εσύ κ πες μας αν ειναι καλα να πάμε μετά εμείς... :s_biggrin


Αφού κι ο προεδρας σας έκανε αίτηση; Μην χάσει σαν την ....... :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#588359 Γελα ,γεεεελα πουλι μου γεεελα..... :sleep:
Εγω εχω 1 πρωταθλημα να σηκωσω.... :metalo:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#588384
Bayern7 έγραψε:

Τα νεφρά μου παλιοπουστα!!!
It keeps getting better!!
ΔΩΣΕ ΠΟΝΟ ΠΡΕΖΑΚΙΑ
ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΡΕ



Μπάγιερν αν ήξερες τί σημαίνει αυτό το ευρώ για τον Δημήτριο Γιαννακόπουλο δεν θα γελούσες έτσι . :(
Είναι ενα μύνημα για την επιστροφή στην αθωότητα των παιδικών μας χρόνων, στις παραδοσιακές αξίες μας.Τωρα που το μπάσκετ καθάρισε, κλείνουμε την πληγή με τα πιο άδολα συναισθήματα μας που άνθισαν στην παιδική μας ηλικία.
Τί σημασία έχουν τα λεφτά,ο Δημήτριος μέσα στην φτώχια μεγάλωσε , κάθε μέρα ζητούσε από τους συνανθρώπους μας ένα ευρώ για να φάει μια τυροπιτα,, καί παρόλα αυτά έγινε φωτεινό παράδειγμα για όλους.
Σαν ενας φάρος οδηγεί το καράβι τών χαμένων ψυχών (με καπετανισσα την Σαμάνθα Αποστολοπούλου) προς την λύτρωση.

Οπότε σκέψου καλά την επόμενη φορά που θα λοιδωρησεις. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By pro
#588922 Μπράβο στους Ράπτορς, μπράβο στον παικταρά τον Λέοναρντ, ζήτω που έχασαν οι σιχαμεροί. Έχασε μεγάλη ευκαιρία φέτος ο Γιάννης, ελπίζω να δουλέψει κορμί και μυαλό όπως ο Τζόρνταν το 90 και να επιστρέψει του χρόνου ακόμη καλύτερος.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#588927
Bayern7 έγραψε:

Τα νεφρά μου παλιοπουστα!!!
It keeps getting better!!
ΔΩΣΕ ΠΟΝΟ ΠΡΕΖΑΚΙΑ
ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΡΕ





ελα έλα διάβασε δηλώσεις του βοηθού του Μπλατ...
«Κάναμε προπονήσεις και υπήρχε ελπίδα, αλλά ψυχολογικά ήταν δύσκολο. Φαντάζομαι και για τους παίκτες αλλά και για εμάς, τους προπονητές. Νιώσαμε ότι ίσως γινόταν κάποια ανατροπή και πως ενδεχομένως να παίζαμε κατά του Παναθηναϊκού. Η απογοήτευση είναι τεράστια όταν προετοιμάζεσαι και φτάνει η ώρα να παλέψεις για τίτλους, αλλά δεν το κάνεις τελικά.
Την ημέρα του αγώνα τα εισιτήρια ήταν πουλημένα κι ο Ολυμπιακός βρισκόταν στο άγνωστο. Παρόλα αυτά ο κόουτς ήξερε πως έπρεπε να ακολουθήσει την οδηγία των προέδρων και να μη συνεχίσει τη σεζόν
».

Για την αποχώρηση από το δεύτερο ημίχρονο του ημιτελικού στο Κύπελλο, ο Κεμζούρα έμεινε σε αγωνιστικά ζητήματα που αφορούσαν στην ομάδα του:

«Ξεκινήσαμε το παιχνίδι με λάθος τρόπο κατά τη γνώμη μου. Δεν παίξαμε όπως έπρεπε σε ένα τέτοιο παιχνίδι κι απέναντι στο συγκεκριμένο αντίπαλο. Όταν χάναμε με 15 πόντους διαφορά, πήγαμε στα αποδυτήρια και συζητήσαμε το πλάνο για να γυρίσουμε το ματς».

«Όταν ακούω τις πληροφορίες που έχω μάθει, για να το πω ήπια, υπάρχουν πολλοί κανόνες για όσα συμβαίνουν εδώ πέρα», είπε για τη διαιτησία.

Ο Κεμζούρα τόνισε πως οι πιο έμπειροι και παλιότεροι παίκτες στον Ολυμπιακό, δεν ένιωσαν πανικό όπως κάποιοι ξένοι και ειδικά ο Τουπάν;

«Δεν μπορείς να απαγορεύσεις σε κάποιον μία προσωπική απόφαση. Ειλικρινά, δεν ήταν εύκολο να μιλήσουμε για το θέμα διότι μάθαμε πολύ αργά για την αποχώρησή του και την επόμενη ημέρα έπρεπε να παίξουμε», είπε για τον Γάλλο φόργουορντ που αποχώρησε πριν το ματς με τον ΠΑΟΚ λόγω των οφειλών.






:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl


ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ Α2 , ΝΑ ΞΕΒΡΩΜΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ....
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#588956
pro έγραψε:Μπράβο στους Ράπτορς, μπράβο στον παικταρά τον Λέοναρντ, ζήτω που έχασαν οι σιχαμεροί. Έχασε μεγάλη ευκαιρία φέτος ο Γιάννης, ελπίζω να δουλέψει κορμί και μυαλό όπως ο Τζόρνταν το 90 και να επιστρέψει του χρόνου ακόμη καλύτερος.

Ίσως μεγαλύτερο επίτευγμα και από τους 5 του τίτλους, είναι το πως έφτιαξε ο Ποπ από αυτό το μέτριο ταλέντο τον απόλυτο υπερπαίκτη του ΝΒΑ. Ψάχνει κάποιος να βρει ψεγάδι πάνω του (σουτ, ντράιβ, άμυνα, σταθερότητα) και δεν μπορεί να βρει. Ούτε τοπ ταλέντο ούτε τοπ φυσικά προσόντα και έχουμε αυτό το εξωπραγματικό αποτέλεσμα. Για μένα όλα κρίθηκαν εδώ:


Ο Γιάννης είχε την ευκαιρία του, πρώτη φορά ο τελικός του ΝΒΑ στην πράξη ήταν ο τελικός της Ανατολής μετά από πάρα πολλά χρόνια. Γι αυτούς κρίθηκαν απρόσμενα όλα όταν ξαφνικά και από το πουθενά ξύπνησε ο ΒανΦλιτ στο παιχνίδι με τις 2 παρατάσεις:


Τώρα όλο το ΝΒΑ από εκεί που περίμενε που θα πάει ο Ντουράντ, θα περιμένει να δει τι θα κάνει το ρομπότ. My 2c ότι θα μείνει στον Καναδά.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#588998 Για τον στεφάν της καρδιάς μας (νταξ, άνω του ΙΜΗΟ κακού μ.ο. του εδώ ο φανούληc):



Πόνους


Το μόνο σχόλιο που έχω να κάνω για τους τελικούς είναι ότι το three-peat+ θέλει:
α) ή πανάρχαιο era/μπιλ ράσσελλ
β) ή Την Αυτού Υπερηχητικότητα
γ) ή σακόσαυρο + κόμπυ
δ) ή dubs ΜΕ kd (χωρίς δεν έχει κοκό)
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#589051 Πολύ ευχάριστοι τελικοί, με ποιοτικό μπάσκετ αλλά κυρίως πολλή μαχητικότητα και από τις δύο ομάδες. Απόλαυση.

Η εικόνα του Curry χθες, με μόνιμα 3 αντιπαλους πάνω του μετά τον τραυματισμό του Thompson, ήταν σοκαριστική και ακόμη και με τόσο πληγωμένους Warriors, μιλάμε για έναν τίτλο που κρίθηκε στο 1 λάθος , στο ένα σουτ, δείγμα του πόσο μεγάλη ομάδα είναι. Μιλάμε για Raptors που overall διακατεχόταν από μία σχετική κωλοφαρδία σε όλη τη σειρά, με παίχτες που "ξύπνησαν" τις κατάλληλες στιγμές και γενικά είχαν ένα σύνολο που με 100 αγώνες στην πλάτη τραβούσε τρελό κουπί Ιούνιο μήνα, απέναντι σε ένα πληγωμένο θηρίο και πάλι παραλίγο να φτάσουν στα 7 ματς.

Αν κάτι μου έμεινε ως θετικό απ τα φετινά finals ήταν πόσο "ξεμπούκωσαν" τα Playoffs χωρίς το περιττό drama του LeBron. Είχαμε πολύ μπάσκετ και όχι πολλές κουβέντες και νομίζω αυτό είναι και ένα δείγμα γιατί παίχτες χαμηλότερων τόνων αλλά υψηλού work ethic σαν τον Leonard, τον Curry ή τον Thompson πρέπει να αποτελούν πρότυπο για τα παιδάκια αντί για περσόνες σαν τον σημερινό Lebron ή τον Westbrook.