Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#453740
elvet έγραψε:Είδα το ΠΑΟΚ Αρης και ακομα πονάνε τα ματάκια μου.
Αυτοί οι αμερικανοί πληρώνονται; πόσο χειρότεροι θα ήταν οι 20άρηδες των 2 ομάδων;


Στο ματς του Κυπέλλου ήταν και χειρότερα ένα μήνα πριν!

Αν ήμουν ο Γιαννάκης ή ο Μπάνε, θα έβαζα τα κλάματα...
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#453742 Αν εμπαιναν να παιξουν αυτοι θα ηταν πολυ καλυτερα τα πραγματα.

Ακομα απορω με μπασκετικους δημοσιογραφους που εγραφαν το καλοκαιρι για το ποσο καλοστημενη και ανταγωνιστικη ομαδα θα ειναι ο ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#453746 Μιλάμε για την ομάδα που ο προπονητής (;) της αφήνει τον Τσόχλα μέσα στο ματς αφού έχει κοπανήσει καρέκλες στον πάγκο;
Άβαταρ μέλους
By melos86
#453751
bibendum έγραψε:Αν εμπαιναν να παιξουν αυτοι θα ηταν πολυ καλυτερα τα πραγματα.

Ακομα απορω με μπασκετικους δημοσιογραφους που εγραφαν το καλοκαιρι για το ποσο καλοστημενη και ανταγωνιστικη ομαδα θα ειναι ο ΠΑΟΚ.

Συγκεκριμενo site εγραφε για το θαυμα "Παπαθεοδωρου" το οποιο ειναι πολυ φιλικα προσκειμενο προς τον συγκεκριμενο!
O αδερφος του αλλωστε οχι μονο αρθογραφει στο συγκεκριμενο site αλλα ειναι και ο επικεφαλης...
http://www.sdna.gr/editors/vasilis-papatheodoroy

Το μονο ευχαριστο στην φετινη προεροιμασια του ΠΑΟΚ ειναι οτι η (αρχικη) ομαδα σχηματιστηκε πολυ νωρις! Ποτε ξανα ο μπασκετικος ΠΑΟΚ δεν ειχε 12αδα ετοιμη απο τον Ιουλιο! Δυστυχως μερικοι σοβαροι τραυματισμοι και η ελλειψη εμπειριας δεν αφησαν αυτο το πλονεκτημα να φανει!
Νομιζω η ομαδα με Σουλη θα ειχε πολλα πραγματα να δειξει! Παρακαλαμε σε ηττες μπας και ξεκουμπιστει ο κυριος αυτος αλλα δυστυχως για εμας ο Αρης ηταν ακομα χειροτερος!
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#453752 Το εχω διαβασει και απο αλλα sites, το εχω ακουσει και απο ραδιοφωνο. sdna δεν ακολουθω.

Εκ του αποτελεσματος υποθετω οτι το εκαναν για να αβανταρουν τους νεολαιους Κονιαρη, Καρρα και Χαραλαμποπουλο.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#453754
bibendum έγραψε:Το εχω διαβασει και απο αλλα site, το εχω ακουσει και απο ραδιοφωνο. sdna δεν ακολουθω.

Εκ του αποτελεσματος υποθετω οτι το εκαναν για να αβανταρουν τους νεολαιους Κονιαρη, Καρρα και Χαραλαμποπουλο.

Γενικα ειχε πολυ μηντιακο σμπρωξιμο ο Παπαθεοδωρου! Αρκετοι παρασυρθηκαν απο το παραπανω αλλοι θεωρησαν οτι το χρονικο μπονους εναντι των αντιπαλων μας θα ηταν μεγαλο πλεονεκτημα... Στον ημιτελικο κυπελλου ομως ο αρης με παιχτες 4 ημερων μας κερδισε!

Η ελευση αυτων των παιχτων ηταν και ειναι το μονο θετικο στοιχειο! Αλλα χρειαζονται καθοδηγηση και νομιζω ο Παπαθεοδωρου δεν μπορει να τους τη δωσει...
Τον Χαραλαμποπουλο ακομα δεν τον εχουμε δεν λογο τραυματισμων, ο Κονιαρης μετα το διαστρεμα μπαινει σε κανονικους ρυθμους ενω και ο Κατσιβελης νομιζω ηταν θετικη προσθηκη! Αν καθοδηγηθουν σωστα απο εναν σοβαρο και εμπειρο προπονητη εχει να δωσει αυτη η ομαδα... Προς το παρον ειναι ενα τουρλουμπουκι με τους μαυρους να ορμανε συνεχεια προς το καλαθι!

Α! Επισης δεν εχουμε και 5αρι... Κρουμπαλι ειναι φτερο στον ανεμο ενω ο Κλασεν πιο πολυ για 4αρι μοιαζει παρα τα 2.08 του! Ο καρρας εχει ακομα δρομο μπροστα του αν κ μαθαινω οτι δουλευει πολυ!
Η ομαδα θελει ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ .&-
Άβαταρ μέλους
By edmond
#454275 Το μόνο που περιμένουμε, είναι αν θα λήξει με περισσότερους ή λιγότερους απο 20 πόντους η διαφορά. Με την Χίμκι έτσι;
Πάντως στους τελευταίους αγώνες, όταν παίζει ΑΜΥΝΑ ο βάζελος δεν παίρνει κανείς ανάσα.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#454687 Ομπράντοβιτς: "Χάσαμε τον αγώνα λόγω των αποφάσεων των διαιτητών"

Δεν ντρέπεται λίγο ο απατεώνας και τελεσίδικα καταδικασμένος δολοφόνος;
80-0 :shifty: διαιτησία είχαν από το 37' και μετά.
Ξεφτιλισμένε. Ζήτα άλλα 20 μύρια μπάτζετ να κάνεις τον μάγκα πάλι.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#454691
Bayern7 έγραψε:Ομπράντοβιτς: "Χάσαμε τον αγώνα λόγω των αποφάσεων των διαιτητών"

Δεν ντρέπεται λίγο ο απατεώνας και τελεσίδικα καταδικασμένος δολοφόνος;
80-0 :shifty: διαιτησία είχαν από το 37' και μετά.
Ξεφτιλισμένε. Ζήτα άλλα 20 μύρια μπάτζετ να κάνεις τον μάγκα πάλι.


Με ξένους διαιτητές γίνεται πιο μελιτζανί;

Btw, κάτι ποστίνια για μετά το ματς που είχαν ετοιμαστεί, που να πήγαν;
τι ησυχία και αυτή; :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#454714 Μπα, αποκαλούμε τους παίχτες και με το μικρό τους τώρα; :shifty:
Ζόραν Σάβιτς και έπαιζε στο 5. Κοντός για 5αρι αλλά πολύ γρήγορας ,τεχνίτης και δυνατός. Εξαιρετικός παίχτης , έπρεπε να τον δείτε να παίζει κόντρα στον Βράνκοβιτς και να σκοράρει γλιστρώντας σαν χέλι.
Θυμάμαι τον πρώτο καιρό στον ΠΑΟΚ να επικρατεί γκρίνια και αμφισβήτηση για την αξία του :lol: ( που πάμε με τόσο κοντό 5άρι και άλλα) μετά υποκλίθηκαν όλοι . Στον ΠΑΟΚ πρωταγωνιστούσε κυρίως στην άμυνα ενώ στην επίθεση έκανε απλά το καθήκον του σκοράροντας "μόνο" γύρω στους 16 πόντους :svivhaha: αλλά απέναντι σε αντιπάλους θηρία όπως Βράνκοβιτς . Μετά πήγε στη Ρεάλ και εκεί οι Ισπανοί ανέδειξαν και το επιθετικό του ταλέντο , τον θυμάμαι να ρίχνει έως και 30άρες.

Ώρε , τι μου θυμήσατε , έκανα μια αναζήτηση και βρήκα αυτόν που τα περιγράφει τέλεια.
http://paok-basketballretro.blogspot.gr ... ost_7.html